Příprava na sezonu v kutnohorském mužstvu pomalu vrcholí. „Máme jeden venkovní trénink ve středu a jeden halový v pátek. Docházka je průměrná, mohla by být lepší," usmíval se trenér Kutné Hory Vít Šnajdr, který přes zimu žádné velké ztráty ani změny neřešil: „Přes zimu žádné změny v kádru neproběhly, ale zřejmě u nás nebude hrát Jan Polášek, který byl v týmu na hostování z Ostravy." Na jednom z přípravných turnajů se objevil i bývalý hráč Sparty, právník Tomáš Morysek. „To byl pouze výkřik do tmy. Hráli jsme turnaj ve Vršovicích, tak si přišel zahrát," vysvětlil trenér.

Kromě již zmíněného turnaje ve Vršovicích, kde Sparta skončila druhá, hráli svěřenci trenéra Šnajdra ještě jeden turnaj. „To bylo také ve Vršovicích, kde jsme skončili čtvrtí," doplnil trenér a pohovořil o blízké budoucnosti: „Jednáme o společných trénincích s Kolínem a v rámci nich bychom si i rádi proti sobě zahráli."

Denis Polívka, Martin Brož a Radek Hovorka. Tito tři hráči ze Šnajdrova kádru už jarní část začali. Nastupují na střídavý start v Kolíně. „Kluci hrají za Kolín a úspěšně jim pomáhají v druholigové soutěži. V jarní části má jednoznačně přednost Kutná Hora," zdůraznil Vít Šnajdr a prozradil, jak je to s případným posílením o kutnohorské hráče v dresu Dukly Praha Jiřího Píchu a Ondřeje Šimůnka: „Jirka Pícha nám pomoct určitě nemůže, protože je vázaný v Kobylisích. U Ondry Šimůnka bude hodně záležet na tom, jak se bude vyvíjet play off extraligy mezi jeho Duklou a Lovosicemi. V případě, že by Dukla vypadla, mohl by nás posílit i pro celé jaro. Pokud nebudou mít nějaké soustředění nebo extra přípravu."

V prvním jarním duelu zavítá Sparta do Mostu a cílem jsou jednoznačně dva body. „V prvním zápase chceme určitě bodovat a pokusit se vyhrát. Myslím, že to je v silách našeho kádru. Jinak půjdeme zápas od zápasu. Rád bych skončil na postupových místech do druhé ligy, což je první nebo druhé. Je to maximalistický cíl po podzimu, ale uvidíme. Ve Společné regionální lize funguje pravidlo, že mohou postoupit do vyšší soutěže jen první dva celky. V případě odmítnutí postupu se možnost na další celky nepřenáší," vysvětlil Šnajdr. Jeho tým ztrácí na druhý Mělník pouhé dva body.