„Sehráli jsme utkání s Havlíčkovým Brodem, dlouholetým účastníkem druhé nejvyšší soutěže. K soupeři jsme přistoupili s respektem a podle toho to také vypadalo. Nastoupili jsme do zápasu dobře koncentrovaní, soustředění a v prvním poločase jsme soupeře smetli. V prvním poločase jsme utkání rozhodli, když jsme do přestávky vyhrávali 18:6. Druhý poločas už jsme víceméně jen dohrávali. Těžko můžete chtít po hráčích hrát do plných, když vedeme o dvanáct branek. Výrazně se předvedli nováčci, jmenovitě Ondra Šimůnek z Dukly Praha a Jiří Pícha z Vršovic. Mají zkušenosti z vyšších soutěží, jsou silní na míči a je vidět, že trénují o trochu více než ostatní. V zápase se také výborně předvedl brankář Filip, který podal perfektní výkon,“ byl z výsledku nadšený kutnohorský trenér Vít Šnajdr.

Trenér Šnajdr si také pochvaloval novou sportovní halu Klimešku: „Už tu máme odehrané nějaké zápasy, ale teprve teď tu máme soutěžní zkušenost. Klimeška je pro nás něco naprosto úžasného, hraje se tady mnohem lépe. Navíc jsou tu mnohem více slyšet diváci, kteří nám vytváří pořádné domácí prostředí. Myslím, že spousta klubů nám tuto halu může jen závidět. Je to pro nás skvělé domácí prostředí. Je trochu problém, že se do Klimešky nedostáváme na tréninky. Naštěstí nám florbalisté vycházejí vstříc a vymění nám pár tréninků před zápasy, takže si s tím poradíme.“

„Příští zápas bude o něčem jiném. Pojedeme do Strakonic, kde sehrajeme zápas s tamním B mužstvem. Bude záležet, jak postaví soupeř mužstvo. Pokud za soupeře nastoupí hráči s extraligovými zkušenostmi, bude to velice těžké utkání. Každopádně tam nepojedeme v roli favorita. Rozhodně se ale budeme snažit vyhrát,“ řekl Šnajdr o příštím zápase.

Ohledně vidiny umístění kutnohorských házenkářů už má trenér Šnajdr jasno: „Před létem jsem si říkal, že by bylo dobré soutěž udržet. Když ale vidím, jak se nám začíná herně dařit, tak bych za úspěch považoval střed tabulky, ideálně páté, šesté místo.“

Kutná Hora - Havlíčkův Brod 29:17 (7 Šimůnek, 6 Pícha, 4 Jeníček, 3 Polívka, 3 Petránek, 2 Falge, 2 Hájek, Hovorka, Veselý - 5 S. rezek, 3 Klíma, 2 Zich, 2 Morkus, T. rezek, P. Fišer, Beran, Drozd, Matějů). Kutná Hora: Filip - Jeníček, Pícha, Šimůnek, Falge, Hovorka, Polívka, Hájek, Petránek, Veselý, Brož, Fojta. Trenér Vít Šnajdr.