Vršovická Lokotka přezimovala v tabulce SRL na 3. místě s pouhou jednobodovou ztrátou na vedoucí Mladou Boleslav B. V podzimním utkání ve Vršovicích domácí Spartu porazili 25:22.

Po vyrovnaném prvním poločase, který skončil 13:13, nevyšel Spartě začátek druhé půle. Přestalo se jí dařit jak v obraně, tak také v útoku a hosté byli rázem na koni. Těm se naopak zadařilo, ve 36. minutě již vedli 14:19, ve 41. minutě 16:23 a ve 46. minutě dokonce 18:26.

Hráči Sparty se sice v poslední čtvrthodině herně zvedli a začali vysoký náskok hostí stahovat, na obrat to však nestačilo. Nakonec v utkání zvítězil tým Vršovic o tři branky v poměru 27:30 a zaslouženě si odvezl oba mistrovské body.

Sparta si tak připsala druhou jarní porážku, před týdnem prohrála v předehrávce 10. kola v Mostě, tentokrát po dost mizerném výkonu. Většinu utkání odchytal Červenka, kterému se ale příliš nedařilo, několik minut druhého poločasu ho vystřídal Šnajdr, který ze čtyř střel obdržel čtyři branky. Na hráčích v poli byla dost znát nerozehranost, vázla spolupráce a souhra. To se však všechno odvíjí od účasti na trénincích a ta je u většiny hráčů mizerná.

Střelecky se celkem zadařilo Hovorkovi a Thiememu, stoprocentní úspěšnost měli Brož a Veselý. Výborný první poločas měl nejlepší střelec týmu Polívka, ovšem v tom druhém doslova „vyhořel".

Ostatní nijak výrazněji nevybočili z hodně mizerného herního projevu celého týmu, některé své dobré momenty dokázali vynulovat zbytečnými chybami či fauly a nepříliš úspěšnou střelbou. A tak k zisku bodů bylo tentokrát dost daleko. Navíc se opakovala situace z minulé sezony, kdy přesně 13. dubna 2014 tým mužů také na Zimním stadionu podlehl v utkání 1. jarního kola SRL po hodně bídném výkonu Mladé Boleslavi B, tenkrát vyšším rozdílem - 16:24.

„Je to již obehraná písnička, bez kvalitní přípravy v tréninku budeme stále slabší," zlobil se trenér Kutné Hory Vít Šnajdr a pokračoval v hodnocení: „Přestává nám fungovat obrana, díky tomu nedokážeme realizovat rychlý přechod do útoku a v postupném útoku doplácíme na nesehranost a absenci klasické střelecké spojky."

„Samotný zápas byl velmi tvrdý a mám pocit, že se rozhodčím vymknul z rukou. Bohužel jsme na to hodně doplatili. Hráči opět střídali lepší okamžiky s horšími a ty horší si bohužel vybrali v klíčových momentech utkání. Je škoda, že před tak výbornou diváckou kulisou jsme nebyli schopni soupeře přehrát. Pokud nezlepšíme všichni přístup k našemu sportu, lepší výsledky se zkrátka dostavovat nebudou," zdůraznil kutnohorský trenér.

Kutná Hora - Lokomotiva Vršovice 27:30 (13:13)Sestava a branky Kutné Hory: Červenka, Šnajdr - Polívka 7, Hovorka 6, Thieme 5, Brož 3, Hasala 2, M. Veselý 2, Nádvorník 1, Petránek 1, Filip, Horníček a Sklenařík. Trenér Vít Šnajdr.