Kutnohoráci od začátku zápasu tahali za delší konec a už o přestávce vedli o tři góly. Konečný rozdíl ve skóre byl obrovský – 11 branek.
První jarní zápas venku Sparta prohrála, ale v neděli dominovala. „Soupeř byl ku podivu o něco slabší než Chodov B. To mě překvapilo. Druhou věcí je, že jsme byli v kompletní sestavě. Když točíte šest spojek, tak na soupeře vyvinete obrovský tlak,“ zdůraznil trenér Kutné Hory Vít Šnajdr.

Skvěle zahrála mladá kutnohorská generace. „Ondra Špaček je skvělý. To je jeden z nejlepších mladých hráčů, jaké jsme kdy vychovali, což se ukázalo. Celkově máme mladý mančaft,“ řekl Šnajdr, který výsledek proti prvnímu celku tabulky nijak nepřeceňoval: „Výhra jarní tabulku nijak neovlivní. Je to pro nás povzbuzení do další práce. Dokázali jsme si, že v plné sestavě zvládneme porazit kohokoliv.“

Sedmého května se Kutná Hora představí v Mostě. „Pojedeme tam vyhrát. Sezonu už jen dohráváme. Postup je v nedohlednu, tak chceme mít alespoň co nejlepší výsledky a hrát hezkou házenou,“ dodal Šnajdr.

Kutná Hora – Žďár n. S. 35:24 (16:13)
Sestava a góly K. Hory: Červenka – Brož 1, Falge 4, Hájek 1, Hovorka 3, Petránek 4, Pícha 5, Polívka 4, Salák, Špaček 8, M. Veselý 4, Š. Veselý 1. Trenér Vít Šnajdr.