Mladoboleslavská rezerva přezimovala v tabulce SRL na 1. místě s plným bodovým ziskem, zatímco Sparta na 3. místě s pouhými 7 body byla o propastných devět bodů zpět. V podzimním utkání v Mladé Boleslavi domácí zvítězili celkem jednoznačně 36:28, v poločase však byl stav vyrovnaný 15:15.

Sparta si v neděli připsala třetí porážku v řadě, tentokrát po hodně špatném výkonu a výsledku 16:24. Z brankářů zahájil utkání Červenka, kterému se vůbec nedařilo (z 15 střel kryl pouze jedinou = úspěšnost pouhých 6,7 procenta), poté pokračoval Hroch, ten zachytal celkem slušně (18 střel 8 zákroků = úspěšnost 44,4 procenta). Závěr utkání opět odchytal prvně jmenovaný. Na hráčích v poli byla znát hlavně nerozehranost, tím vázla zákonitě spolupráce a souhra. Ale to se všechno odvíjí od účasti na trénincích a ta je u většiny hráčů prachbídná. Střelecky se dokázal prosazovat pouze Polívka (střelba 10-7) a také Kůrka (7-4), ostatní již pouze sporadicky.

Mladoboleslavská „rezerva" tak potvrdila v Kutné Hoře své kvality a nadále vede zcela zaslouženě s plným bodovým ziskem průběžnou tabulku soutěže.

Šnajdr nabádá hráče k tréninku

„Nedělní utkání se mi hodnotí velmi těžce. Výsledek, ale hlavně předvedená hra je pro mě velkým zklamáním. Naprosto jsme propadli v postupném útoku, ale i v přechodu, což byla činnost, která nám na podzim vycházela. Hráči se na hřišti v podstatě motali jako vítr v bedně a pro soupeřova brankáře jsme nepředstavovali nebezpečí. Jediná činnost, která snesla přísnější měřítko, byla obrana, zvláště po přechodu na agresivnější systém. Ale získané míče jsme nedokázali zužitkovat v góly, protože jsme nebyli schopni rychle přejít přes hřiště," zlobil se kutnohorský trenér Vít Šnajdr.

„Z jednotlivců odvedli svůj standard Polívka, Kůrka a Hroch, ostatní hodnotit nechci, to si schovám do kabiny," pokračoval Šnajdr a dodal: „Bohužel, těžko se dá očekávat zlepšení, jestliže hráči zásadním způsobem nepřehodnotí svou účast na trénincích. Je vidět, že z podstaty a bez tréninku se nedá hrát ani SRL."

V příštím 10. kole SRL zajíždí kutnohorský tým mužů v neděli 27. dubna do Mělníka, kde od 16.30 hodin nastoupí na hřišti místního HC Wendy.

SPARTA KUTNÁ HORA MLADÁ BOLESLAV B 16:24 (8:11)
Sestava a branky Kutné Hory: Červenka (Hroch) D. Polívka 7, Kůrka 4, Hovorka 2, Hájek 1, Nádvorník 1, Thieme 1, Bielický, Hasala, Hrčka, J. Salák a Šalátek. Trenér Vít Šnajdr. Napomínání: 1 2. Vyloučení: 3 4. Sedmičky: 4/3 0. Rozhodčí: Dolejší st. Červinka. Diváci: 33.

Petr Vobořil