Mělník – Kutná Hora 18:22 (4:12)

Od úvodních minut nedělního utkání Sparta na hřišti jasně dominovala. Spolehlivě tým pracoval v obraně a také v útoku se hráči dokázali často prosazovat. A vývoj skóre tomu nasvědčoval – v 7. minutě vedla Sparta 0:4 a až o minutu později se teprve poprvé prosadili domácí – 1:4. V 10. minutě byl stav 1:6, v polovině prvního dějství 2:8 a ve 20. minutě 4:10. I zbývající část 1. poločasu Sparta zahrála velmi dobře a tak si do poločasu druhého vybudovala slibný náskok 8 branek – 4:12. Úvodních 30 minut utkání vyhrála zcela zaslouženě, základ byl ve velmi dobré obraně a výborném výkonu Červenky v brance, který si připsal 7 zákroků = úspěšnost více než 63%!

Od začátku 2. poločasu již bylo utkání daleko vyrovnanější, přesto Kutná Hora do 40. minuty navýšila své vedení na rozdíl 10 branek – 7:17, a stejným rozdílem vedla v v polovině druhého dějství – 8:18. V závěrečné čtvrtině utkání však hráči Sparty hodně slevili ze svého výkonu a tím dovolili domácím vysoký náskok postupně výrazně snižovat – do 50. minuty na 13:20, do 55. minuty na 16:21 a v závěru na konečných 18:22.

I přes nepříliš povedený závěr však oslabená Sparta v Mělníku podala slušný výkon a oba body si odvezla po zásluze. Rozhodující byl výkon a rozdíl ve hře v 1. poločasu, v něm byla její převaha jednoznačná. V tom druhém již hrála více méně na údržbu.

Vítězství znamená posun Kutné Hory na konečné 4. místo v mistrovském ročníku Společné regionální ligy mužů 2009/2010.

Sestava a branky Kutné Hory: Červenka, Malý - Sukdolák 5, Hasala 4, Šalátek 4, Hájek 3, Polívka 3, Morysek 2, Hovorka 1, Rudolf, J. Salák a Šnajdr. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 2/2. Sedmičky: 1/1 – 2/2. Rozhodčí: P. Václavková – L. Skružný. Diváci: 30.
Jistým vítězem letošního ročníku SRL je pražský tým TJ Chodov JM B, který má tak zajištěn přímý postup do 2. ligy. O druhém postupujícím ještě není rozhodnuto – Sokol Libčice jsou na tom lépe na vzájemná utkání a v sobotu 12. června je čeká doma podzimní dohrávka s Chodovem B. Sokol Vršovice v neděli 13. 6. dohrávají v Kutné Hoře (10:30). A oba týmy se netají svým zájmem postoupit do 2. ligy. Závěrečná utkání tedy budou ještě hodně zajímavá a půjde v nich o hodně! Pokud ovšem zvítězí v sobotu doma Libčice nad již jistým vítězem – Chodovem B, není již v neděli v Kutné Hoře o co hrát.