Kutná Hora – Město Lovosice 29:30 (14:12)

Od úvodních minut však bylo utkání překvapivě hodně vyrovnané a tým Sparty, který je převážně složen z mladších dorostenců, hrál s favoritem velmi vyrovnanou partii. V úvodu sice prohrával 0:2, v dalším průběhu však většinou 1 - 2 brankovým rozdílem vedl a 1. poločas nakonec zaslouženě o dvě branky vyhrál – 14:12.

Tento náskok ji ještě udržoval do 40. minuty, kdy byl stav 19:17. Potom však stačilo několik chyb v obraně i v útoku a hosté pětibrankovou šňůrou otočili vedení ve svůj prospěch – ve 48. minutě byl stav 19:22. Když potom v 52. minutě vedli o 4 branky 21:25, zdálo se být rozhodnuto. Ale domácí hráči zabojovali a závěr byl ještě hodně dramatický. Nejprve dvakrát snížili na rozdíl dvou branek a v 57. minutě dokonce vyrovnali na 27:27. To se jim potom ještě podařilo v 59. minutě na 28:28 a v poslední minutě na 29:29. V zápětí však hosté zaznamenali třicátou - vítěznou branku. Utkání tak skončilo jejich šťastným vítězstvím 29:30. Domácí hráči ještě sahali po vyrovnání, v samém závěru zmařil jejich vyloženou šanci „necitlivý“ hvizd rozhodčích a následná červená karta hráči hostů za nesportovní faul (její udělení mohlo počkat po dohrání akce). Stav se poté již nezměnil, neboť závěrečná střela ze střílené devítky skončila v bloku hostujících hráčů.

Celkem spolehlivě zachytal Karlovský, brankově se nejvíce dařilo Nádvorníkovi a z křídel se dokázali prosazovat Bielický i Brož. Ale i ostatní sehráli velmi dobré utkání. Trenér domácího týmu Jiří Hasala byl po utkání s výkonem svých svěřenců i přes porážku spokojen.

Sestava a branky: Karlovský, Koriťák - Nádvorník 7, Bielický 5, Brož 5, Kuře 4 Falge 3, Petránek 2, Pícha 2, Stehlík 1 a Polívka. Trenér: Jiří Hasala. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 7/8. ČK: 1/2. Sedmičky: 2/1 – 7/3. Rozhodčí: Václavková – Skružný (oba Praha). Diváci: 30.