BC Real Réma - Kutná Hora 82:66 (9:23,39:36,64:53)

Sokol konečně nastoupil s více hráči na střídačce a úvod mu patřil, když se činil zejména Gottfried. Ten zaznamenal prvních sedm bodů hostů. Domácí ale brzy srovnali krok a šli do vedení, prosazovali se hlavně z perimetru a nebezpečný byl i samozřejmě klíčový hráč Nymburku Holík. Do konce první čtvrtiny zaznamenal v modrém dresu koš už jen Kocourek a domácí byli na koni.

Druhá čtvrtina patřila Sokolu, ten přitvrdil v obraně a v útoku předvedl několik pěkných kombinací. Bohužel pro ně, dva pilíře kutnohorského týmu, rozehrávač Málek a pivot Kocourek, začaly mít problémy s fauly. Třetí hrací část byla do poloviny přetahovanou o každý koš, nymburský Motejlek proměňoval v rozhodujících chvílích důležité trojky a Sokol odpověď nenašel. Čtvrtá čtvrtina na vývoji skóre už nic nezměnila a trenér Petr Kratochvíl mohl šetřit hráče na nedělní utkání v Pečkách.

Body Kutné Hory: Kocourek 23, Gottfried 16 (1), Málek 14, Prušinovský 9 (1), Vavák 4.

Basketbal Pečky - Kutná Hora 76:72 (15:16,34:34,52:54)

Pečky se po třech letech v SOP vrátily do kraje a začaly bez respektu. Hosté se po úvodních minutách zformovali a hra se vyrovnala. Veterán Aufrecht poslal Sokol ve 3. minutě druhé čtvrtiny do menšího vedení, ale ústřední hráč hostů Teplý byl se svými nájezdy proti.

I po poločase se hrál velmi vyrovnaný basketbal, když se začínalo dařit domácím, Haviar předvedl „lucky shoot" v poslední vteřině třetí čtvrtiny. Rozhodující byl zřejmě úvod poslední hrací části. Pečky byly úspěšné z otevřených pozic za tři a Sokol se už jen dotahoval. Sice až na 70:69 v poslední minutě, ale otěže zápasu držel ve svých rukou Teplý. Kutnohorští nenašli recept na jeho ubránění, Teplý zaznamenal úctyhodných 35 bodů a dovedl Pečky nakonec k vítězství.

Body Kutné Hory: Haviar 22 (2), Kocourek 18, Málek 13, Vavák 6, Prušinovský 5, Aufrecht 3, Hobza 3, Levý 2.

Sokol Kutná Hora zažívá jeden z nejhorších vstupů do sezóny v posledních letech, prozatímní skóre 2:5 hovoří za vše. Velmi chybí druhý klasický podkošový hráč, absence zkušeností a střelecké potence Ondřeje Říhovského je znát. Tým musí zapracovat na začlenění mladých hráčů do hry. Sokol se rovněž trápí s nízkou procentuální úspěšností střelby, zejména trestných hodů. Příští pokusy o vítězství jsou na programu v domácí hale, v sobotu 22. listopadu proti Kladnu a v 23. listopadu proti Kralupům nad Vltavou.