Výsledkem náročného a dlouhodobého jednání obou hokejových klubů je smlouva o převodu druholigové licence do Kutné Hory. To však nestačí, změny musí schválit výkonný výbor ČSLH. Ten se ve středu zabýval převodem druholigové licence mezi kluby Jockey-Club Žďár nad Sázavou a Sportovním klubem ledního hokeje Žďár nad Sázavou.

„Tím se vlastně zajistilo, že ve Žďáru zůstanou zachované mládežnické soutěže,“ vysvětlil tento krok Luboš Machek. „Převod druholigové licence na Kutnou Horu bude výkonný výbor schvalovat 20. června,“ dodal a manažer žďárského hokeje Miloslav Šimon k tomu dodal: „Jedná se o povinné formality, nečekám, že by mělo dojít ke komplikacím.“

Záleželo také na hlasu řídícího orgánu Pardubického kraje a krajských klubů tak, aby žďárští muži nezanikli a mohli být zařazeni do krajského přeboru.

Do jednání mezi Žďárem a Kutnou Horou se také vložila jako další zájemce o licenci Opava, ta už by ovšem dohodu obou klubů ohrozit neměla. „Se Žďárem už jsme dohodnutí a máme sepsanou smlouvu, výkonný výbor má všechny potřebné dokumenty k dispozici,“ zdůraznil Luboš Machek.