Ivane, v sobotu se pojede druhý ročník Kutnohorského Bike maratonu. Na co bys cyklistiky, ale i fanoušky tohoto sportu pozval?

Kutnohorský BULLS Bike maraton je závod na horských kolech pro širokou veřejnost, letos je díky datu pojat i jako „Dětský den na kolech s rodiči„. Připraven je bohatý program, soutěže, zábava s Rádiem KISS Delta, pro dospělé prohlídka vozidel nabízené Louda Auto - Škoda, Hyundai, Ford, VW - partnerem závodu a teamu KH Tour BULLS Cycling.

Start a cíl je opět v zahradách Jezuitské koleje. Kudy povedou trasy a jaké budou?

Dětská trasa je vedena v zahradách GASK. Maratonské trati vedou okolím Kutné Hory, na padesátikilometrové se závodníci dostanou až k hradu Sion. Tratě jsou opravdu pohodové a vedené po silnicích, polních cestách, lesních pěšinách a samozřejmostí jsou i singlové sjezdy a výjezdy.

Mohou závod opět absolvovat i absolutní amatéři?

Závod je zaměřen především pro amatérské cyklisty a děti.

A co hvězdní jezdci? Na koho se můžeme v Kutné Hoře těšit?

Patronát nad závodem má Jiří Ježek, bohužel v tomto datu je již v Riu na začínajících Paralympijských hrách, budeme tedy držet pěsti na dálku. Příští rok tu bude opět s námi a doufám, že nám ukáže i nějakou tu medaili.

Zúčastní se závodu i nějaké celebrity z řad TV Nova, která maraton zaštiťuje po mediální stránce?

Nemohu potvrdit žádnou celebritu z TV Nova. Bude zřejmě překvapení. (smích)

Nechme teď maraton stranou. Jak se daří vašemu kutnohorskému týmu v letošní sezóně? Povedly se nějaké pěkné výsledky?

Letošní rok byl tak trochu ve znamení technických problémů a nemocí. Přesto jsme byli vždy vidět a jezdili do první desítky v Českém poháru horských kol. Až na Mistrovství České republiky jsme konečně dokázali prorazit smolnou bilanci a Josef Kunášek získal stříbrnou medaili, Kamila Janů dojela na šestém místě a Jan Pithart sedmý.

V Kutné Hoře jsem vás viděl trénovat i českou reprezentaci žáků a kadetek. Jak jste dopadli na mistrovství Evropy, na které jste se připravovali?

Mistrovství Evropy mládeže v Grazu dopadlo velmi dobře, v kategorii U-15 (žáci) jsme brali v družstvech třetí místo. V kategorii chlapců i děvčat bronzové medaile. Po Švýcarsku jsme tak nejúspěšnější tým v Evropě. (smích) Kategorie U-17 (kadeti) už nebyla tak úspěšná, ale bylo to zapříčiněno technickými problémy, kdy jsme útočili na stupně vítězů v celkovém pořadí, a defekt v poslední etapě nás odsoudil do role poražených. To jsou prostě horská kola.

Jaké další cyklistické akce chystáte do konce roku?

Již nyní se připravujeme na cyklokrosovou sezonu, kde postupujeme do kategorie juniorů (Josef Kunášek, člen reprezentace ČR) a elitní kategorie žen (Kamila Janů, juniorka). Dvacátého sedmého listopadu pak hostíme v Čáslavi ve Vodrantech závod Českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cup. Zvu tak všechny příznivce tohoto sportu a našeho týmu na tyto závody, přijďte nám fandit a držet pěsti, potřebujeme to a čekáme na vás.