Kubo, jak moc jste byl nervózní před svým druhým evropským šampionátem?

Já jsem vždycky nervózní a mám své rituály před každým závodem. Tentokrát jsem byl o mnohem více, protože to bylo mistrovství Evropy, kde byla velká konkurence.

Loni jste ve Francii skončil pátý ve své věkové kategorii, měl jste v hlavě, že byste rád skončil výš?

Doufal jsem, že se mi závod povede lépe. Ve Francii to byl můj první velký závod a měl jsem málo zkušeností, jak takový závod zvládnout. Tentokrát jsem věděl, do čeho jdu, ale na první místo jsem nepomýšlel.

Bylo vaším cílem vyhrát svou věkovou kategorii?

Mým cílem bylo podat co nejlepší výkon a minimálně obhájit loňské umístění.

Jaký to byl pocit zjistit v cíli, že jste vyhrál?

Byl jsem hodně překvapený a nemohl jsem tomu uvěřit. Přede mnou běželo několik závodníků a nevěděl jsem, v jaké jsou kategorii. Věděl jsem jen, že běžím na předních místech.

Jak jste si užil chvíle strávené na pódiu?

Užil jsem si to naplno, i když bylo vyhlášení rychlé, takže chvil na pódiu bylo málo. Pěkná byla podpora od ostatních závodníků a diváků.

Co bylo podle vás v závodě to nejtěžší?

Nejtěžší bylo nošení břemene - pytel s pískem a řetězy. To jsou pro mě nejhorší překážky. A pak počasí, bylo velké vedro.

Dělal jste někde trestné angličáky?

Neudělal jsem dvě překážky, balanční kladinu a oštěp. Z oštěpu mám vždycky strach a často rozhoduje o výsledku. Celkem jsem dělal 60 angličáků.

Co se vám na italských Dolomitech líbilo nejvíce?

Velmi se mi líbily hory a jezero, u kterého jsme bydleli. Ale nejvíce se mi líbila trasa závodu.

Jak jste se na ME připravoval? Co je klíčem k úspěchu?

Běžecky jsem se připravoval podle plánu, který mi sestavuje můj běžecký trenér Jirka Křeček. Díky němu se stále zlepšuji a posouvám dál. Pravidelně chodím na společné tréninky našeho týmu Olympia Spartan Training KH, kde trénujeme překážky. Myslím si, že klíčem k úspěchu je dodržovat tréninkový plán.

Váš čas 3:03:31 jsem porovnal s elitními borci, kde by to stačilo na 41. místo mezi muži. Nepomýšlíte, že za rok prověříte právě závodníky v elitní kategorii?

Teď o tom nepřemýšlím. Závody ve Spartanu běhám teprve druhým rokem. V elitních skupině jsem už párkrát běžel na domácích závodech a dokázal jsem se umístit i v prvním desítce. Uvidíme, co bude za rok.

Lidé vás mohou znát i z kutnohorské Billy, kde pracujete. Jak se na váš úspěch dívají kolegové či nadřízení?

V práci mi fandí. Myslím si, že měli radost z mého úspěchu. Někteří mi gratulovali.

Chtěl byste někomu speciálně poděkovat jako správný šampion?

Chtěl bych moc poděkovat své rodině a všem, kteří mi fandí a pomáhají. Také velké díky rodině Pavlíkových za pomoc na ME. Vážím si podpory města Kutné Hory a firmy Metalcom Kutná Hora.