Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jan Ďoubal: S pořádáním futsalové ligy pokračuji

Kutná Hora - Fotbalový nadšenec, hráč Kaňku a hlavně pořadatel futsalové ligy Jan Ďoubal zhodnotil pro Kutnohorský deník celou sezonu. I v té příští bude soutěž pořádat pod záštitou kutnohorského Clubu Deportivo.

14.5.2010
SDÍLEJ:

Finálový večer Club Deportivo futsalové ligy, 22. dubna 2010.Foto: Deník/Martin Vaněk

Skončila další futsalová sezona v Kutné Hoře. Výjimečná v tom, že jste ji poprvé pořádal Vy se svým Clubem Deportivo, jak ten nápad vůbec vznikl?
Ten vývoj měl asi dvě fáze, první byl nápad mého budoucího parťáka Michala Vaváka uspořádat běh Dačického 12, a poté mě v dubnu minulého roku při cestě autobusem z Jizerek do Prahy utkvěla v hlavě myšlenka, dělat akce pod křídly jednoho sdružení. Tou další akcí měla být právě futsalová liga, která už jsem cítil, že potřebuje nový impuls. Pořadatelé z Restaurace na Valech Jan Růžička a Radim Vlach už tím byli trochu unaveni, ale na jejich adresu musím říci, že když jsem s čímkoliv potřeboval pomoci, byli připraveni.

Hodnotíte sezonu jako úspěšnou?
Ohlasy zúčastněných byly výborné, tak si myslím, že se sezona povedla a to jak nasazením, úrovní hry, fanoušky, společensky i mediální prezentací.

V minulých ročnících se hodně kritizovali rozhodčí, letos až na malé výjimky to proběhlo v pořádku. Čím si to vysvětlujete?
Je to jednoduché. Konečně se tomu někdo věnuje naplno a nejde si to jen odstát opřený o žebřiny, jak tomu bylo občas v minulosti. Dan Mucha na sobě i zapracoval a vypískal se. Byla též jasná dohoda, že se budou trestat nějaké vulgarity na jeho adresu.

Půjde Club Deportivo i do příštího ročníku? Pokud ano, co by chtěl zlepšit, změnit, upravit?
Myslím, že je to závazek nepolevit a v započaté práci pokračovat. Změny se budou hodně odvíjet od zájmu týmů o účast, i když počítám, že přihlásím všechny stávající týmy. Mám v hlavě několik modelů, jak sezónu uspořádat, tak uvidíme. Ideální model jsou dvě skupiny po šesti týmech, ale třeba situace vyplyne i v založení druhé ligy. O přihláškách se lidé dozví dostatečně dopředu, ale uzávěrka bude někdy v půlce září. Rád bych taky začal sezónu trochu dříve, aby se končilo někdy na přelomu března a dubna. Dále se chystám pozvat pár lidí z jednotlivých týmů do jakéhosi řídícího orgánu sálovky. Přeci jenom ještě chci hrát za Vala i nadále, tak aby byla do jisté míry uchována nestrannost.

Na ten velmi oblíbený bulvární plátek "V Biosce šum" se chci právě zeptat. Co Vás k tomu vedlo?
Jak víte stránky www.d10s.cz byly úplně na začátku celé mé aktivity, psal jsem tam o kaňkovském, argentinském fotbale, Diegovi a pak i o CD FL. Chtěl jsem na nich shrnout průběh soutěže před nadstavbovou částí včetně rozhovorů a rázem bylo na světě první číslo. Pak jsem udělal rozhovor s Pavlem Váňou, napadlo mě pár věcí a bylo druhé číslo a už to jelo a skončilo to na třinácti dílech a speciálním celosezonním vydání. Navíc jsem chtěl trochu popíchnout zavedené mediální domy k většímu zájmu o CD FL, i když musím uznat, že jsme spolupracovali dobře.

Bude magazín vycházet i v příští sezoně?
Snad ano, i když zpočátku soutěže asi ne jako týdeník, ale vrátí se to k původní myšlence občasníku.

Který z týmů Vás nejvíce překvapil? Rozdělme to po kategoriích - herní kvalita, chování, špatné výsledky oproti minulým sezonám.
V soutěži se objevila řada nových kvalitních hráčů a zavedené týmy s tím měly problémy. Green Bar výborně posílil, tak asi nakonec jeho vítězství takovým velký překvapením nebylo. Zvedla se i Soča, která se po letech dostala do play-off. Freaks zase zapojily další fotbalisty z kutnohorského áčka a dlouho bojovali o prezidentovu trofej. Chování si myslím, že bylo u všech týmů v mezích, vyjma jednoho výstřelku v předkole, naopak loňská černá ovce tým Palmy letos své chování výrazně zlepšil. Herně a výsledkově to bylo zklamání u čtyř týmů: Až na poslední dvě kola bylo tragické vystoupení Veteránů, Dřevo Tvrdík se po finále loni, jen taktak dostalo do předkola. Kantor&spol. se moc nevyvedla přestupová politika a Teachers po dvou titulech asi došla motivace a výsledkem byla opět stopka ve čtvrtfinále.

Vy osobně hrajete za Restauraci Na Valech. Není konečné čtvrté místo po vyhrané základní části málo?
Po získané prezidentově trofeji pro nás nehrálo takovou roli, jestli skončíme třetí nebo čtvrtí, protože jsme byli zklamaní z vyřazení v semifinále. Cítili jsme, že na STS máme, ale postoupili přes nás zaslouženě, i když se od nás v nejhorší možný moment odvrátilo střelecké štěstí, ale s naší sezonou musíme být spokojeni, jak výsledkově, herně tak společensky.

V play-off jste si nechal narůst pořádné „háro“. Bylo to místo vousů, které si nechávají růst hokejisté v play-off?
Nechal jsme si to růst, a když už jsem to vydržel takovou dobu, říkal jsem si, že to vydržím až do konce. Funkce kadeřníka se zhostil manažer Radim Vlach, přeci jenom má sestru kadeřnici, tak byl nejpovolanější.

Jak byste zhodnotil celý galavečer futsalové ligy?
Ten se povedl na výbornou. Přišlo osmdesát lidí, kteří se snad dobře bavili, předaly se ceny, které snad udělaly majitelům radost. Každá je originál, vlastnoručně jsem je vyráběl, tedy kromě putovní ceny fotbalisty, kterou dělal můj bratr Jakub, který je restaurátor.

Ve velkém fotbale hrajete za Kaňk, kde to nějak skřípe. Potácíte se v sestupových vodách, čím si to vysvětlujete?
Myslím, že hlavním problémem je nestabilita kádru. Neodehráli jsme snad dva zápasy ve stejné sestavě. Hlavně v obranné hře se to musí projevit. Teď na nás asi padla i trochu deka a tým potřebuje impuls. Řadě hráčů udělala v životě důležité kroky - děti, stavba domu, práce, studium - tak je nutné, aby našli novou motivaci. Navíc týmy okolo nás se vhodně posílily, ono často stačí jeden, dva hráči, pokud jsou to pravdu posily a chtějí hrát v klubu dlouhodobě.

Vy jste v lednu na Kaňku dokonce ostře vystupoval na valné hromadě proti vedení, co Vás k tomu vedlo?
Ono je to otázka pohledu. Chtěl jsem jen, aby se hrálo podle pravidel a aby se oddíl více otevřel lidem okolo, vše bylo transparentnější, vždy se postupovalo podle stanov apod. Na to konto na Kaňku začala panovat atmosféra, že se chystá snad nějaká revoluce. Teď v lednu se zvolilo nové vedení, tak jen doufám, že budou dodrženy sliby, co padly na valné hromadě. Myslím, že se i některé ostré hrany s „bafuňáři“ časem otupily, když obě strany zjistily, že jim jde o stejnou věc, akorát cesty se mohou v něčem lišit. Ale to je normální stav a primárním cílem je snad prospěch oddílu a ne to, kdo a jak k tomu přispěl, a kdo pobere metály za zásluhy. Hlavně to nesmí skončit tak, že lidi s opačným názorem pošleme raději do jiného oddílu, či ještě někam dále.

V červnu váš club pořádá triatlon, zatím stojíte také Vy, nebo někdo jiný?
Welas eXterra Triatlák je společná akce všech členů CD KH, tj. i Michala Vaváka a dámské sekce, která má primárně na starosti www.fimovani.cz.

Zúčastníte se?
Chtěl bych samozřejmě závodit, ale bude záležet, zda a jak bude pokryta organizační stránka. Pokud budu, tak mým cílem je uplavat těch čtyři sta metrů, pak už kolo a běh snad zvládnu.

Velké ambice jste měl i při první akci Clubu Deportivo - srpnové Dačického 12 - ale jako správný člověk jste oživoval padlého běžce. Co letos? Máte vyšší ambice, nebo budete opět zachraňovat?
Mé ambice zůstávají stejné - doběhnout, porazit běžícího reportéra Kutnohorského deníku a případně pomoci na trati našemu želízku Johnymu Růžičkovi.

Na závěr se Vás nemůžu nezeptat. Koho tipujete na vítěze Gambrinus ligy v tak vyrovnaném závěru?
To je snad naprosto jasné. Sparta.

Autor: Michal Pavlík

14.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

 Vojta Linhart se poprvé rozkřičel 11..října 2017 v Čáslavi. Po narození se mohl pyšnit váhou 3550g a mírou 50 centimertů. Domů do Chotusic si ho odvezli šťastní rodiče Hana a Jan.
6

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Parlamentní volby v sobotu v Kutné Hoře, budova kuželny.
22

OBRAZEM: Druhý den parlamentních voleb na Kutnohorsku

Lídr lidovců je v klidu, rodina ale ne

Kutná Hora – Není mnoho lídrů, kteří ještě nemají odvoleno. Jednička středočeské kandidátky KDU-ČSL, sociolog a poslanec Ivan Gabal, ale vše nechává na sobotu, kdy půjde volit s celou rodinou. Pátek strávil v Praze. A Deníku se svěřil, že po měsíci vstávání absentoval, takže volební skládačky vyrazil na Zličín rozdávat jen tým jeho spolupracovníků, který nazývá odvážnými kluky a holkami. I když sám na místě nebyl, ví, co se odehrávalo. „Zvládli rozdat 600 kusů; zájem asi roste a bude slušná účast,“ konstatoval.

Kutnohorsko volí! O hlasování je velký zájem

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Lidem není osud jejich země lhostejný. Alespoň tak to vypadalo podle slov členů volebních komisí v průběhu pátečního dne v Kutné Hoře.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Lidé dnes začnou volit své zástupce do poslanecké sněmovny

Kutnohorsko – Volební místnosti se otevřou po celém okrese již dnes ve čtrnáct hodin. Občané si tak budou moci zvolit své zástupce do poslanecké sněmovny. Zatímco v obcích bývají volební místnosti nejčastěji na obecních úřadech, najdou se i netradiční místa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení