Tým trenéra Jana Třískaly totiž zvítězil ve své skupině druhé ligy a už nyní zajistil svému klubu největší mládežnický úspěch. Posune ho ještě dál v sérii hrané na dvě vítězná utkání?

Honzo, nakonec jste vyhráli svou skupinu druhé ligy. Jak to bylo náročné dostat se před Kladno, které jste dvakrát porazili a třetí Bučis team, se kterým jste naopak dvakrát v sezoně prohráli?

Sezonu ještě moc hodnotit nechci, protože pro nás stále pokračuje. Nechci nic zakřiknout, ale základní část se hodnotí strašně dobře. Florbal v regionu Praha a střední Čechy je o deset let dopředu než v jiných regionech, když pominu velké kluby a oddíly. Je to pro nás velký úspěch, u kterého si nejsem jistý, jestli jsme schopni ho nyní docenit.

A co ty samotné zápasy s Kladnem a Bučisem?

Bučis team byl pro mě první zápas naprostým šokem. Celý týden jsme se připravovali na Kladno a Bučis jsme ještě neviděli hrát, protože hráli na jiných turnajích. Soupeř navíc byl na náš tým perfektně připravený a zaslouženě vyhrál. Ve druhém utkání s Bučisem už jsme věděli, o koho jde, ale bylo to o tom, že jsme neproměnili své šance a soupeř nás potrestal. Pak už jsme tahali za kratší konec.

Omlouvám se, že skáču do řeči, ale Bučis team jsou pražští florbalisté?

Jde o pražský tým, který dělá Roman Buček, jenž kdysi působil v Tatranu Střešovice a nyní si založil vlastní tým. Florbalem se živí. Věnuje florbalu veškerý čas, nechodí do práce a má spousty kroužků.

Vraťme se k hodnocení základní části. Druhé Kladno jste naopak dvakrát porazili.

S Kladnem jsme hráli fantastické zápasy. Soupeř hraje výborný florbal. Trénuje je kluk, který hrál za Kladno první ligu a našemu sportu opravdu rozumí. Navíc je dobrý i lidsky a kluky dobře vede. S Kladnem jsme opravdu sehráli nejlepší zápasy z celé sezony druhé ligy. Hrálo se nahoru a dolů. Byli jsme šťastnější. Když se podíváte na vstřelené branky, tak hrajeme útočný florbal, kdy se snažíme soupeře přehrát vepředu. Hrajeme aktivně a napadáme, což nás zdobí. Samozřejmě, na druhou stranu dostáváme i dost branek, ale to je úděl přitažlivého florbalu. Obětovali jsme tomu celé léto. Kluci mají fakt naběháno a jsou na tom fyzicky hodně dobře. Bez toho by to nešlo hrát.

Vyrovnal tento úspěch loňské dorostence, kteří také vyhráli druhou ligu?

Myslím si, že úspěch juniorů je daleko větší. Jde o celostátní soutěž a druhou nejvyšší soutěž. Máme široký kádr. Většinu turnajů jsme odehráli na tři pětky a je kam sáhnout. Když se někomu nedaří, tak ho dokáže zastoupit někdo jiný.

Můžeme už nyní mluvit o největším úspěchu klubu nebo si raději počkáme na případný postup?

Rozhodně je to v mládežnických kategoriích ohromný úspěch, protože florbal udělal za poslední roky obrovský boom. Každopádně bych si počkal, až jak dopadne play up.

Nyní hrajete o postup do extraligy s Pardubicemi, které vyhrály druhou druhé ligy skupinu celkem suverénně. Jaké jsou podle vás šance na postup?

Upřímně, nyní sháním informace od týmů, se kterými hráli. Za celou sezonu Pardubice pouze jednou remizovaly, jinak všechno vyhrály. Inkasovaly pouze sedmadvacet gólů. Na druhou stranu je ten region někde jinde, ale stejně nevím, co od Pardubic čekat. A-tým mají v extralize, mají prestiž a určitě budou mít postahované kluky z Hradce Králové, Chrudimi a dalších měst okolo. Rozhodně budou silní. Na zápasy se těším, protože my máme také dobrý mančaft.

Očekávám, že v neděli budete chtít zase předvádět svou atraktivní hru a minimálně pobavit fanoušky.

Určitě, na zápas se těšíme a jdeme si ho užít. Máme nyní tréninky navíc a připravujeme věci do standardek a přesilovek. Na zápas jsme vypravili autobus z autobusového nádraží v Kutné Hoře ve dvanáct hodin. Myslím si, že bude plný.

Pro postup musíte Pardubice porazit dvakrát. V případě, že by to nevyšlo, máte ještě šanci v zápase poražených. Je to tak?

Ano, měli bychom ještě šanci ve druhém kole play up, kde se potkají poražení. Tam bychom případně narazili na Znojmo nebo Chomutov.

V případě úspěchu, je vaším přáním postoupit do extraligy?

Rozhodně se o to popereme. Pak to bude hodně o penězích a budeme to zvažovat. Na druhou stranu nám hodně kluků zůstává. Nechci jít cestou, že bych přivedl pět lidí z Prahy, aby nám tu udělali jeden útok. Chci hrát primárně s vlastními odchovanci.