Druhý kutnohorský klub se ve městě věnuje aerobiku a dance. Jarmila Kolínská je zkušená cvičitelka a zaměřuje se hlavně na děti předškolního věku až po juniory. „Jsme zaměření na sportovní aerobik a na fitness týmy,“ prozradila majitelka klubu, která pracuje s padesáti až pětapadesáti dětmi. Fit Art má svou „pobočku“ i v Čáslavi. Základna je však v Kutné Hoře na střední průmyslové škole.

Podle Kolínské je nejvhodnější doba pro zahájení sportovní aerobiku v přípravce od pěti let: „Záleží, jak jsou děti fyzicky a psychicky vyspělé. Důležité je také vydržet hodinu bez maminky,“ usmála se Jarmila Kolínská a pokračovala: „Přípravka je hodně o pohybu, protahování, držení těla a hraní her.“ Takový trénink se koná jednou týdne, většinou v úterý od 17:30 na průmyslové škole.

I Jarmila Kolínská si uvědomuje, že sport, který trénuje, je finančně náročný: „Věci okolo jsou hodně drahé. Co se týká hodiny tréninku, tak se pohybujeme v průměru okolo čtyřiceti korun. Každá skupina to má jinak. Republikoví závodníci mají několik tréninků týdně, což se jim pochopitelně prodraží. Nicméně jak tak zjišťuji, jsme ještě hodně levní.“

Mezi největší úspěchy Fit Artu považuje Jarmila umístění na předních pozicích ve výkonnostních třídách sportovního aerobiku. Každý začíná ve třetí výkonnostní třídě a první je nejlepší – celorepubliková. „Dostali jsme se do druhé výkonnostní skupiny, kde jsme v sólech získali třetí místo. Jedna dvojice vybojovala stříbro. To bylo super. Fitness tým byl dvakrát stříbrný ve třetí výkonnostní skupině,“ pochlubila se majitelka Fit Art.

Sama upozorňuje na fakt, že sportovní aerobik a fitness týmy nejsou zájmovým kroužkem. „Občas náš sport vyžaduje oběti od rodičů. Nejde k nám chodit jen tak a jak kdy. Jde o závazný sport. Když se děti dostanou do nějakého týmu, tak jezdí po závodech, které moc nejdou vynechat. Je to náročné,“ dodala Kolínská.