Počasí se během dne umoudřilo a dokonce odpoledne vysvitlo i příjemné podzimní slunce. Před druhou hodinou už stálo na startu připravených třiapadesát elitních borců mezi nimiž jsme mohli kromě českých a slovenských závodníků najít také závodníky z Německa, Rakouska nebo dokonce Kanady.

Výborný start předvedl biker Jan Škarnitzl z týmu Dimp Giant a v prvním okruhu vodil peloton po možná už staromódní cyklokrosové trati, která, jak už bylo vidět na výsledcích z předchozích závodů dne, nahrávala spíše bikerům.

Martin Bína (CT Budvar Tábor), Petr Dlask (Fidea Cycling Team), Jaroslav Kulhavý (Michelin Specialized), Martin Zlámalík (Prodoli Racing Team), Jan Škarnitzl (Dimp Giant), Kamil Ausbuher (EXE Jeans), Jiří Polnický (Empella Czech Team) a Ondřej Bambula (CT Budvar Tábor). To byli členové skupiny na špici po druhém kole závodu.
Místem, které hodně ovlivňovalo rozestupy mezi jednotlivými závodníky, byl asi třicetimetrový výběh zhruba v polovině okruhu. Kdo dokázal zůstat v sedle, získal pár metrů náskoku oproti těm, kteří museli ze svého stroje seskočit a běžet.

Chleba se začal lámat v posledních třech kolech, kdy na čele zůstali Dlask, Bína a bikeři Kulhavý se Škarnitzlem, jemuž místní trať sedí. Loni tu skončil třetí. Stupňujícímu se tempu Kulhavého a Dlaska, který o den dříve dojel šestý ve světové konkurenci na Superprestigi, ale nestačil a záhy odpadl i Bína.

Do posledního kola možná trochu překvapivě najížděl první Jaroslav Kulhavý o sedm vteřin před pětinásobným mistrem republiky Dlaskem. A biker kutnohorské stáje Michelin Specialized své vedení udržel. V čase 1:00:24 hod. si přijel pro své premiérové vítězství v českém cyklokrosovém poháru. Dlask zaostal o 14 vteřin. Třetí skončil Martin Bína a na výborném čtvrtém místě projel cílem už za dozoru uzdravivšího se týmového manažera Jirky Píši Honza Škarnitzl. První pětici uzavřel Kamil Ausbuher.

"Já jsem samozřejmě spokojenej. Jezdilo se ve skupině a tady na asfaltu se moc nejelo, takže jsme se tu vždycky sjeli a rozhodovalo se hlavně v terénu a ve výběhu, kterej se dal vyjet a když to někdo nevyjel tak se dělaly díry a rozhodoval se závod. Tam jsem odjel i já Dlaskovi," řekl bezprostředně po svém vítězství Jarda Kulhavý.
Trať byla podle našeho olympionika náročná. "Je to asi nejtěžší trať v poháru, hlavně díky převýšení a je trochu podobná bikovejm tratím." To úřadujícímu mistru republiky v cross country samozřejmě vyhovovalo. "Okruh mi maximálně seděl!".
A jak to bude s Jaroslavem Kulhavým ve zbytku cyklokrosové sezóny? "Teď si chci dát trochu volno, protože mě zlobí vazy v koleni, takže potřebuju alespoň deset dní volna, aby se mi to nevrátilo a nevypadl bych z bikový sezóny, to je pro mně nejdůležitější. Pak bych zkusil ještě začít jezdit. Uvidíme jak se to vyvine," říká.

Vedoucím mužem elitní kategorie Toi Toi Cupu, který se tímto závodem přehoupl do své druhé poloviny je stále Martin Bína, pro nějž je pondělní třetí místo zatím nejhorším umístěním. "Odpadl jsem z vedoucí trojky proto, že už jsem prostě nemohl. Stále se zotavuji z lehké asi čtyřdenní virózy, která mě přepadla po závodě v Podbořanech. Takže se pomalu opět dostávám do formy a jsem rád, že jsem udržel celkové vedení v poháru.", nechal se slyšet pro server Cyklokros.cz závodník táborského Budvaru. Druhý Dlask ztrácí v průběžném pořadí na Bíniče sedmdesát bodů. Kulhavý je třetí, Škarnitzl čtvrtý.

Další závod je na programu už tuto sobotu 22. listopadu 2008 v Mnichově Hradišti.

Zdroj: www.mtbs.cz