Obsazení je tradiční, jen loňské překvapení Tasice nahradí mužstvo Kluků. Zejména pro dívky je to jedna z mála příležitostí, jak v dramatických zápasech změřit síly se soupeřkami. Turnaje se tedy zúčastní 5 mužských (Paběnice, Opatovice, FC Rapid Záluží, Kluky a Petrovice) a 4 dívčí týmy (Paběnice, Treperendy Kutná Hora (dříve Křesetice), Ovesná Lhota a Petrovice).

Obecní úřad se stále snaží vylepšovat zázemí turnaje i díky finanční podpoře MAS Lípa pro venkov Zbraslavice. Významně se rozrostla pergola, která poslouží sportovcům v případě nepříznivého počasí. Nové stoly zase budou vyhovovat návštěvníkům, aby si při komentování lítých bojů měli kam odložit své orosené pivko, natočené ze zbrusu nové pípy. Kdo nechce jen pasivně sledovat fotbal, může aktivně využít přilehlého nohejbalového hřiště. Vybavení zde bude k dispozici.

Že turnaj získává na popularitě, potvrzuje i vzrůstající zájem sponzorů. Obec Petrovice dodá poháry a další ceny pro účastníky. Silnice Čáslav věnovaly dresy domácímu týmu. Finančně přispěl Miroslav Anger s rodinou. Místo krásného zvuku jejich skotských dud, tentokrát ale zazní jen reprodukovaná hudba. Angažuje se místní myslivecké sdružení, hostinský Jiří Franc, Agro Podlesí Červené Janovice a další.

Organizátoři myslí i na vysloužilé hráče. Veteráni Petrovic dostanou příležitost ukázat, že s věkem nic nezapomněli ze svého umění v exhibičním zápase s výběrem turnaje, do kterého týmy obou pohlaví nominují jednoho zástupce.

Loni založená tradice volby Miss a Missák Petrocup letos pokračuje. Obhajuje Alena Vlasáková a Michal Benda. Uvidíme, jestli se objeví někdo nový nebo charisma největších sympaťáků pro ně bude platit i tentokrát.

Ještě si připomeňme loňské pořadí: Muži: 1. Opatovice, 2. Paběnice, 3. Tasice, 4. FC Rapid Záluží, 5. Petrovice. Ženy: 1. Petrovice, 2. Paběnice, 3. Křesetice, 4. Ovesná Lhota.

Obhájí loňští vítězové nebo se objeví někdo lepší? Předpoklady má třeba omlazený tým domácích mužů a v ženách mohou zazářit pravidelnými tréninky v kutnohorské Spartě zocelené Treperendy KH. Na tyto otázky dostaneme odpověď 3. července. Srdečně zveme všechny příznivce malé kopané.

ALEŠ VÁCA