Těsně po zápase neskrýval vlašimský fotbalista a hráč Rolling Teamu emoce. „Super, jsem nadšený. Před play off se nám zranili Skokan s Auerem, tak jsme chtěli alespoň postoupit do semifinále, abychom si zahráli na zimním stadionu," líčil Jan Jícha a pokračoval: „Povedlo se nám play off vyhrát. Co víc si přát? Paráda!"

Finálový večer Club Deportivo futsalové ligy, 4. dubna 2013.Ve finále vedl Jíchův tým už 4:0, ale nakonec zápas zdramatizoval a vyhrál těsně 5:4. „Trochu nám ubývaly síly," přiznal střelec. Rolling Team totiž odehrál celé play off ve čtyřech a finále v pěti lidech! „Ještěže jsme hráli alespoň v pěti. Díky patří Tomášovi Skokanovi, že nastoupil. Možná jsme ve druhé půli výsledek trochu podcenili. Vzadu jsme udělali dvě chyby a Chvojkovice jsme tím pádem vrátili do hry. Druhý poločas hrál soupeř výborně. Makal a nic nevzdával," uznal Jícha.

Pro Jíchu to bylo poprvé v životě, co si zahrál na zimním stadionu v Kutné Hoře futsal. „Atmosféru zimního stadionu jsem si užíval. Futsal normálně nehraji, takže je to pro mě dost netradiční. Hraji to jako fotbal," usmíval se čerstvá vítěz ligy a nezapomněl poděkovat: „Děkuji Ďoubimu (Jan Ďoubal – šéf ligy) za parádní organizaci celé soutěže i finálového večera. Stojí to hodně úsilí a času a je jen dobře, že se takové akce konají."

Jak již bylo napsáno výše, Jícha vyhrál kanadské bodování play off. Získal 20 bodů za jedenáct gólů a devět přihrávek. „Před finále jsem nad tím přemýšlel, protože jsem měl náskok pěti bodů. Trochu jsem si věřil, ale věděl jsem, že je za mnou Béda Franc, který taky dokáže velké věci. Před play off by mě to nenapadlo. Teď mám ohromnou radost. Děkuji za to celému týmu," dodal šťastný Jan Jícha.

Jan Jícha při rozhovoru pro Kutnohorský deník s Michalem Pavlíkem.

Foto: Jan Šmok