Samotného turnaje se zúčastnilo osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin, kde se družstva střetla každé s každým a hrací čas byl 2 x 10 minut.

Ve skupině A celek KTCM Vysočina A, za který nastoupili i hráči zručského oddílu, postupně porazil KTCM C 20:5, Strakonice 16:8 a Tatran Stupavu /SK/ 15:1. Hladce tak postoupili do semifinále, kam je doprovodil tým Strakonic.

Ve skupině B byla situace vyrovnanější a o postupujících se rozhodlo až v posledním utkání. „Černý Petr“ zůstal družstvu KTCM B, které nepostoupilo do semifinále díky horšímu skóre. Šťastnější byly týmy Dolní Cerkve a Slovanu Modrá /SK/. Čtvrté místo ve skupině obsadil celek SKP Pardubice.

V semifinálových utkáních si KTCM Vysočina A hladce poradila s týmem Dolní Cerkve 20:9 a obdobně snadno přehrál Slovan Modrá družstvo Strakonic 15:5. Finále bylo o poznání zajímavější a vyrovnanější. Domácí celek nakonec přehrál slovenského hosta 11:8 a po zásluze se stal vítězem „Mounfield Cupu 2009“.

Dobré výkony v dresu Vysočiny podávali i oba zástupci zručského oddílu, i když na nich byla znát prázdninová přestávka. Jirka Dolejší pomohl k vítězství KTCM osmi vstřelenými brankami.

Zdroj: Jiří Dolejší