Na cyklokrosovém poháru v Kolíně zajel mladý Kutnohorák Josef Jelínek parádní desáté místo. A byl plně spokojený. „Jeli jsme vyšší kategorii C1, takže ještě o level výš než minulý týden. V závodě bylo několik cizinců. Umístění hodnotím hodně dobře,“ řekl Jelínek. V kategorii do 23 let dokonce dojel na prvním místě!

Kolínský závod s ohledem na konkurenci a vítězství ve své kategorii ukázal Josefovi Jelínkovi hodně: „Výkonnost mi jde nahoru. Jezdí se mi lépe a už nemám tak špatné výsledky jako ze začátku cyklokrosové sezony. Forma se zvedá.“ 

Kolínská trať měla osm kol, které dohromady měřily okolo osmadvaceti kilometrů. „Technicky náročná trať nebyla. Byly na ní dlouhé rovinaté pasáže. Jelo se hodně rychle. Vepředu jezdila skupinka pěti lidí, pak se začaly tvořit dvojičky. Chvíli jsem jezdil sám, pak ve třech, pak znovu sám a taky ve dvojici,“ popsal průběh kutnohorský závodník.

Jeho lepší moment přišel v pátém kolem, kdy dokázal odjet ze své skupiny. „Jezdil jsem chvíli sám, ale pak mě dojel Belgičan Sweeck, kterému jsem odtáhl poslední tři kola a on mě na cílové rovince předjel. Na druhou stranu, kdybych nejel, tak by nás dojeli ostatní. Musel jsem šlapat,“ uvědomoval si Josef Jelínek. 

Svou roli jistě hrála i téměř domácí trať v Kolíně. Podle Jelínka to byla trochu výhoda: „Mám ji najetou. Vím, kde mohu zrychlit a kde ne. Písky jsem měl určitě najeté, což bylo znát.“ Top desítka byla pro mladého závodníka před závodem cílem. Po soustředění chtěl zajet dobrý výsledek v kategorii, aby se udržel v reprezentačním týmu.

V lednu se jede mistrovství republiky. Jaké má Jelínek ambice? „Rád bych dojel do desátého místa. Nebylo by špatné, kdybych se pohyboval kolem pátého,“ odpověděl.