Nedělní soupeř Sparty v prvních třech kolech vůbec nenastoupil, neboť byl díky pozitivnímu testu jednoho z hráčů na Covid-19 v karanténě. Ovšem vzhledem k loňskému i předloňskému umístění (vždy 1. místo) i k loňským vzájemným výsledkům (Jiskra vyhrála v Kutné Hoře 37:11 a v odvetě doma 34:30), přijížděl jihočeský tým v neděli do Kutné Hory v roli vysokého favorita, což nakonec potvrdil a zvítězil 39:25.

Sparta tak ani ve čtvrtém podzimním utkání nedokázala bodovat a v tabulce se krčí na posledním místě i díky velkému brankovému rozdílu. Byť opět chybělo několik opor, na to se ostatní nemohou vymlouvat. Stále dokola opakující se chyby totiž tým výrazně sráží a soupeři toho povětšinou dokážou náležitě využít. Tak uvidíme, co s týmem provede nastávající, minimálně čtrnácti denní přestávka.

Větší část nedělního utkání odchytal Šimáně, který si připsal deset zákroků a měl úspěšnost 27,8 procenta, menší část dorostenec Valeš, který měl dva zákroky a úspěšnost 13,3 procenta.

„I ve čtvrtém zápase nás soupeř převyšoval ve všech herních činnostech. Bohužel jsme v krizi a v současné době nám chybí kvalita na všech postech. Dokážeme se soupeřem udržet krok po určitou část zápasu, ale pak nás dožene úzký kádr a soupeř nám uteče. Musíme doufat, že nynější přestávka umožní doléčit zranění, a dohnat tréninkové manko. Jestli chceme po pauze konkurovat soupeřům, musíme změnit přístup a nasazení především v tréninku,“ zhodnotil duel trenér Kutné Hory Vít Šnajdr.

Sparta Kutná Hora – Jiskra Třeboň 25:39 (16:19). Sestava a branky KH: Šimáně, Valeš - Brož 5, Falge 5, Hovorka 4, Polívka D. 4, Šimon 3, Jeníček 2, Červený 1, Veselý M. 1, Horák a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít.