Hráči VS35,- zvládli tentokrát penalty lépe a v sérii s Kantorem vedou

Série mezi Kantor&Spol. a VS35,- má za sebou další dramatické utkání, na jehož konci o vítězi rozhodly pokutové kopy. Skóre utkání otevřel v 8. minutě Ondřej Černý, kterému připravil střeleckou pozici Martin Šváb. Černý zasekl před brankářem míč a poslal ho do odkrytého místa u tyče. Zároveň to byla jediná branka první půle. O vyrovnání se postaral po změně stran Blažek, který překonal Korejtka. Zbytek zápasu přinesl vyrovnaný futsal a o vítězi nakonec nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení.

Na řadu tak přišly penalty. Jako první selhal hned první střelec, a to Černý z VS35,-, který trefil tyč. Nicméně ani Výborný svůj pokus neproměnil, a po první sérii byl stav 0:0. Poté se postupně trefili za „véesku" Hačka, Šváb a Lebeda. Za Kantor proměnili Fuksa a Růžička. Nicméně ve čtvrté sérii se k míči postavil, podruhé v rozstřelu, Fuksa a Korejtka tentokrát nepřekonal. „Véeska" tak mohla slavit druhé vítězství v sérii.

Kantor&Spol. - VS35,- 1:2 po pen. (0:1 - 2:3)Branky a nahrávky: 18. Blažek (Zeman) – 8. Černý (Šváb), rozhodující pk Lebeda. Rozhodčí: Onderka – Müller. ŽK: Štefl (VS35,-). Stav série 1:2.

Kantor&Spol.: Moc – Fuksa, Zeman, Blažek, Výborný, Růžička.

VS35,-: Korejtko – Lebeda, Šváb, Štefl, Hačka, Kopecký, Černý.

Jump Boys znovu vyhráli o gól a jsou v semifinále

Série mezi kutnohorským N. P. C. a Jump Boys přinesla v předešlých dvou duelech prodloužení. Vždy ho zvládl lépe tým Jump Boys. Tentokrát se Jump Boys dočkali výhry již v normální hrací době, ale znovu to bylo pouze o gól. Navíc v poslední sekundě utkání mohl odvrátit vyřazení Michal Král, ale přestřelil odkrytou branku. Skóre otevřel již v 6. minutě Slezák, ale Jump Boys vedli jen dvě minuty, když v 8. minutě srovnal střelou na vzdálenější tyč Michal Král. Obhájce prvenství, tým Jump Boys, si vzal vedení zpět v 11. minutě, kdy se po přihrávce od Tomáše Vojtíška trefil Schwarz.

N. P. C. však nic nevzdalo a v rozmezí mezi 25. a 26. minutou během pár sekund ototčilo po brankách Krále a Havlíčka na 3:2. Závěr utkání ale patřil Jump Boys, konkrétně Michalu Pavlíkovi, který nejprve srovnal po přihrávce brankáře Čižinského a minutu před koncem protlačil míč za Radka Vokouna podruhé. Zajistil tak svému týmu nejen vítězství 4:3, ale i postup do semifinále.

N.P.C. Kutná Hora - Jump Boys 3:4 (1:2)Branky a nahrávky: 8. Král (Kalfiřt), 25. Král (Havlíček), 26. Havlíček (Král) – 6. Slezák (T. Vojtíšek), 11. Schwarz (T. Vojtíšek), 29. Pavlík (Čižinský), 31. Pavlík (Schwarz). Rozhodčí: Onderka – Müller. ŽK: Husa (JB). Konečný stav série 0:3.

N. P. C. Kutná Hora: R. Vokoun – Pašiak, Král, Kraus, L. Vokoun, Jeřábek, Havlíček, Kalfiřt, Lagron.

Jump Boys: Čižinský – Schwarz, T. Vojtíšek, Slezák, Hylský, Pavlík, Husa. 

Petr Váňa poslal Green Bar do semifinále trefou deset sekund před koncem prodloužení

Po základní části skončili futsalisté Green Baru na druhém místě a v sérii se sedmými Chvojkovicemi splnili roli favorita. I když na třetí, postupové vítězství se Green Bar hodně nadřel. Hrál se taktický futsal a ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. První branka přišla až ve 13. minutě, kdy Jirásek tečoval střelu Milana Váchy a poslal Chvojkovice do vedení. To drželi Chvojkovičtí až do 28. minuty, pak ale zafungovala Green Baru spolupráce Váňa – Votava a první jmenovaný srovnal.

Zápas za stavu 1:1 dospěl do prodloužení. V něm se rozsvítila naplno šťastná hvězda Petra Váni, který deset sekund před koncem prodloužení prostřelil Peroutku a nasměroval Green Bar do semifinále na zimním stadionu.

Green Bar - STS Chvojkovice 2:1 pp (0:1)Branky a nahrávky: 28. Váňa (M. Votava), 37. Váňa (J. Veselý) – 13. Jirásek (Vácha). Rozhodčí: Onderka – Müller. Bez karet. Konečný stav série 3:0.

Green Bar: T. Výborný – Veselý, Votava, Váňa, D. Pipek.

STS Chvojkovice: Peroutka – Franc, Kocourek, Vácha, Jirásek, Klíma. 

Rolling Team otočil sérii s Fitness Centrem a je krok od postupu

Po vysoké prohře v prvním zápase play off Rolling Team před týdnem zabral a srovnal sérii na 1:1. Na své vítězství chtěli hráči Rollingu ve čtvrtek navázat a otočit sérii na svou stranu. První krok k úspěchu udělal v 15. minutě Skokan. Když pak ve druhém poločase zvýšil dvěma góly Jícha a jednou trefou Skokan na 4:0, bylo o výsledku utkání rozhodnuto.

Futsalisté Fitness Centra měli několik šancí, ale buď vyhořeli v koncovce, nebo je vychytal dobře chytající Špinka. Korekce výsledku přišla až půl minuty před koncem, kdy se bodlem trefil Dominik Martinek a snížil na konečných 1:4. Rolling Team tak ve čtvrtek bude bojovat o třetí vítězství, které by ho nasměrovalo do další fáze play off.

Fitness Centrum - Rolling Team 1:4 (0:1)Branky a nahrávky: 32. Martinek (Dastych) – 15. Skokan (Auer), 19. Jícha (Auer), 24. Jícha (Skokan), 26. Skokan (Kutil). Rozhodčí: Onderka – Müller. Bez karet. Stav série 1:2.

Fitness Centrum: M. Vocel – Martinek, Antoš, Dastych, Šesták.

Rolling Team: Špinka – Jícha, Auer, Kutil, Skokan. 

Další program9. dubna, SH Bios - 4. + příp. 5. čtvrtfinále
19:30 VS35,- - Kantor&Spol. (stav série 2:1)
20:10 Fitness Centrum KH – Rolling Team (stav série 2:1)
20:45 ?

Adam Procházka