Sobotní Sprint

Elitní vlna mužů startuje v 8:00. V ní se představí kutnohorské trio Tomáš Tvrdík, Michal Pavlík a Jakub Vrbenský. U Barbory je můžete vyhlížet už od 8:20.

V 8:15 se na start elitní vlny žen postaví Martina Fabiánová.

Pak už startují závody věkových kategorií (Age Groups). V 8:30 se představí domácí borci jako David Doubrava, Michaela Francová a Lukáš Jirsa.

O patnáct minut déle, v 8:45, pokračují další kategorie Age Groups. V této vlně má Kutná Hora také svá želízka v ohni – Richarda Hrčkuláka, Vlastimila Kubíka či Michala Kudláčka.

Nedělní Super

I nedělní Super startuje v 8:00 a nejrychlejší borce můžete u Barbory očekávat do hodiny. Možná i dříve, takže si běžte zabrat místo co nejdřív.

8:00 – elitní vlna muži: Tomáš Tvrdík
8:15 – elitní vlna ženy: Martina Fabiánová
8:30 – Age Groups: Michal Pavlík, Jakub Vrbenský, David Doubrava, Michaela Francová, Lukáš Jirsa, Václav Schwarz a Jakub Vencl.
8:45 – Age Groups: Richard Hrčkulák a Michal Kudláček.

Na mistrovství Evropy se může kvalifikovat vždy prvních deset závodníků každé kategorie. Z Kutnohoráků se do Dolomit již dříve kvalifikovali Tvrdík, Pavlík, Fabiánová, Vrbenský, Hrčkulák, Kubík, Jirsa a Brandejská. Na mistrovství světa jsou ještě kvalifikace otevřené. Tam se dá kvalifikovat pouze z mistrovství Evropy nebo z konečné pořadí regionálních sérií – první 3 závodníci z konečného pořadí každé Age Group a prvních 10 z elity.

Spousty dalších Kutnohoráků bude po oba dva dny startovat v open vlnách. Nenechte je v tom!