Domácí bysketbalisté se před utkáním nacházeli na posledním místě v tabulce a pokud by vyhráli, měli by teoretickou šanci na záchranu, proto se mohl čekat těžký duel. A to, že to myslí se záchranou soupeř Kutné Hory vážně se projevilo už na začátku utkání, kdy odskočil Mělník na rozdíl deseti bodů. Do konce první třetiny se ale Hoře podařilo srovnat. Poté už se projevila zkušenost hostujícího týmu, který vzal otěže zápasu do svých rukou a do konce zápasu už si vítězství vzít nenechali.

Mělník - K. Hora 88:92

Body Mělníka: Rajnoch 36, Jakeš 20, Karlovec 15, Svoboda 6, Kvasný 5, M. Rejnoch 4 , Vališ 2. Body K. Hory: Říhovský 40, Ernest 16, Vavák 12 , Nesveda 8, Málek 8, Aufrecht 6, Buriánek 2. TH: 10/8 - 26/21. Osobní chyby: 22 - 13. Trojky: 6/9 (Aufrecht 2, Ernest 2, Říhovský 2, Vavák 2, Málek). Čtvrtiny: 21:21, 19:23, 24:28, 24:20. Rozhodčí: Fejfar, Kulhavý. Sestava K. Hory: Aufrecht, Buriánek, Císař, Ernest, Hušpauer, Kubíče, Málek, Nesveda, Pokorný, Říhovský, Vavák.

V nedělním utkání se basketbalisté Sokola představili v Kralupech, kde překvapivě zvítězili nad favoritem. V prvním kole v Kutné Hoře zvítězili kralupští rozdílem 13 bodů. Kutnohorští bez trenéra Dorazila ( zaneprázdnění ) nastoupili se základní pětkou ve složení Málek, Ernest, Vavák, Nesveda, Říhovský. Výborným nástupem získali vedení v sedmé minutě 7 : 17, zásluhou přesné střelby celé pětky, které do konce prvé čtvrtiny zvýšili
na jedenáctibodový rozdíl 12 : 23. Sokolové hráli zodpovědně v obraně, kdy se jim dařilo pokrýt výborné střelce domácích Gospodinova a Žáka. Poločas skončil sedmibodovým vedením hostí. V dalším průběhu utkání jasně převyšovali kutnohorští domácí ve všech činnostech. Pod oběma koši se dařilo Nesvedovi a Říhovskému. Rozehra podala výborný výkon a rychlostí na soupeře platil zejména Málek, který zakončoval rychlé protiútoky. Střelbou ze střední vzdálenosti se uplatnili Ernest s Vavákem. V utkání dostali příležitost všichni hráči. Celé družstvo podalo velmi dobrý výkon po taktické stránce a vítězství bylo zcela zasloužené.

Kralupy n. V. - K. Hora 48:68

Body Kralup n. V.: Gospodinov 15, Karhan 10 Chlapec 8 Žák 6. Body K. Hory: Říhovský 20, Málek 16, Ernest 12, Nesveda 11, Vavák 8, Aufrecht 1. TH: 7/4 - 15/12. Osobní chyby: 18 - 13. Trojky: 6/6 (Ernest 2, Málek 2, Vavák 2). Čtvrtiny: 12:23, 12:8, 18:17, 6:20. Rozhodčí: Henrich (Nymburk) - Kittlerová (Praha). Sestava K. Hory: Aufrecht, Buriánek, Císař, Ernest, Hušpauer, Málek, Nesveda, Říhovský, Vavák.