V sobotu zavítali hráči Kutné Hory na horkou půdu do Českého Brodu, který je na domácí půdě velmi silný. Trenér Dorazil už měl k dispozici na toto utkání Martina Kocourka, bohužel ale chyběl Ondřej Říhovský, který byl pracovně v Nymburce.

Nástup do utkání hostujícím hráčům nevyšel. Ve 4. a 5. min. předvedli domácí devítibodovou šňůru a ujali se vedení 6:15. Následoval oddechový čas trenéra Dorazila, při kterém měl svým hráčům co vysvětlovat. Jeho slova si hráči vzali evidentně k srdci, zvýšili zejména aktivitu v obraně a v 7. min. to už bylo jen 15:17 pro domácí. V závěru první čtvrtiny dokonce Sokolové vyrovnali na 21:21, na čemž měl největší zásluhu právě Kocourek, který zaznamenal 9 bodů. Bohužel v posledních okamžicích této části hry Sokol nešťastně dostal trojku od Kotýnka, což znamenalo vedení Brodu 21:24.

Ve druhé čtvrtině následoval obdobný scénář jako ve čtvrtině první, protože opět na přelomu 4. a 5. min. navýšili domácí svůj náskok na 8 bodů. Brodu se v tento moment dařila střelba a téměř každá střela propadla obroučkou. Kutnohorské držel nad vodou Málek, který se zaskvěl sedmi body během tří minut. Naštěstí závěr druhé čtvrtiny patřil Kutnohorským a od 7. min nedovolili domácím skórovat a naopak snížili na rozdíl dvou bodů. V poločase se tak šlo do kabin za stavu 38:40.

V úvodu třetí čtvrtiny se dostal Sokol poprvé v utkání do vedení, když se za tři body trefil Loužil. Domácí sice ihned úspěšným trestným hodem vyrovnali, ale poté přidal opět Loužil trojku a Císař koš za dva body, což pro hosty znamenalo ve 4. min. vedení 46:41. Poté přišlo několik sporných výroků rozhodčích, což vyústilo v sérii trestných hodů pro domácí. Slavoj se tak v 9. min. dostal zpět do vedení 49:50 a hlavně oba klíčoví podkošoví hráči Kutné Hory měli na kontě po čtyřech faulech. Na konci 9. min. poslal hosty Pokorný naposledy v utkání do vedení 51:50, ale po dvou úspěšných trojkových pokusech vedli domácí hráči na konci třetí čtvrtiny 51:56.

Ve čtvrté čtvrtině došlo na vyfaulování obou podkošových hráčů Kutné Hory Kocourka a Kořínka a i přes tragickou střelbu trestných hodů navyšovali domácí svůj náskok. V oslabené sestavě už bylo prakticky o osudu utkání rozhodnuto. Trenér Dorazil tak poté dal prostor hráčům z lavičky. Po vyrovnaném utkání tak nakonec skóre vypadá na jednoznačnou prohru, ale opak je pravdou. Utkání bylo poznamenáno velmi tvrdou hrou, ale zarážející je nepoměr faulů 15:24 v neprospěch hostujícího celku.

TJ Slavoj Český Brod – Sokol Kutná Hora 75:56 (24:21, 16:17, 16:13, 19:5)

Sestava a střelci Kutné Hory: Kocourek 15, Málek 13, Loužil 9, Prušinovský 5, Aufrecht 4, Kořínek 4, Buriánek 2, Císař 2, Pokorný 2. Statistiky Kutné Hory: trestné hody: 12/8 (66,67%), trojky 6 (Loužil 3, Kocourek, Málek, Prušinovský), osobní chyby 24. Statistiky Českého Brodu: trestné hody: 25/12 (48%), trojky 5, osobní chyby 15. Rozhodčí: Jiří Veselý a Michael Švarc (oba Kladno).

______________________________________________________________________________________________________________________________

V neděli přijeli Kutnohorští do Peček s jasným cílem - zvítězit. Bylo jasné, že i toto utkání bude bolet, protože hráči Peček basketbalovou nekvalitu nahrazují tvrdostí. Oproti sobotě nechyběl v základní sestavě Ondřej Říhovský, který zaujímá třetí příčku v tabulce střelců Krajského přeboru.

Start do utkání patřil jednoznačně kutnohorským basketbalistům. Díky perfektní obraně a úspěšně zakončeným útokům patřilo Sokolům v 5. min. vedení 8:2 a v 8. min. dokonce 15:6. Střelecky se dařilo zejména Kocourkovi (8 bodů) a Říhovskému (6 bodů). Projevila se i kutnohorská předpověď o tvrdé hře Peček, ale s ní se Sokol vyrovnal celkem dobře a nejdůležitější bylo desetibodové vedení po první čtvrtině 19:9.

Ve 3. min. druhé čtvrtiny navýšili hosté vedení na 27:13. Poté trenér Dorazil vystřídal, aby si nejvytěžovanější hráči odpočinuli a dal tak prostor mladším. Toho domácí využili a jedenáctibodovou šňůrou snížili na 27:24. Domácí toto vrátilo do utkání, naštěstí si však kutnohorští hráči udrželi mírný náskok a v poločase svítilo na tabuli skóre 35:30 pro Kutnou Horu.

Ve třetí čtvrtině si kutnohorští basketbalisté udržovali mírný náskok. Košů moc nepadalo a spíš se urputně bránilo na obou stranách. Bodů tedy moc nepřibývalo, naopak ale přibývalo faulů na straně domácích. Chvílemi to domácí opravdu s tvrdostí přeháněli a výsledkem byly jejich dva nesportovní fauly. V této fázi hry se střelecky nejvíce dařilo Kocourkovi, který zaznamenal 7 bodů z 12 kutnohorských v této čtvrtině. Domácím se dařila střelba z větší vzdálenosti a díky třem trojkám snížili na rozdíl tří bodů. Po třiceti minutách hry, tak hosté vedli už jen 47:44.

V úvodu závěrečné čtvrtiny domácí další trojkou vyrovnali, ale poté zaúřadoval Říhovský, který proměnil dva trestné hody a poté trojkou zajistil vedení Kutné Hory 52:47. Domácí střelci měli svůj den a ihned z protiútoku další trojkou snížili. Poté prakticky padaly koše jen z trestných hodů. Kutnohorští jich však házeli víc a hlavně přesněji a v 9. min. tak vedli 58:53. Domácí poté další trojkou snížili, ovšem to už se blížil závěr utkání a domácím nezbývalo nic jiného než takticky faulovat a doufat, že se nebude Sokolům dařit střelba šestek. V napínavém závěru si však hosté nenechali připravit o vítězství a z Peček si tak odvezli dva body za vítězství 61:58. Na výhře mají největší podíl Říhovský a Kocourek, kteří dohromady vstřelili dvě třetiny všech bodů Kutné Hory, nicméně kvalitní výkon podali i ostatní hráči a vítězství je zcela zasloužené.

TJ Spartak Pečky A – Sokol Kutná Hora 58:61 (9:19, 21:16, 14:12, 14:14)

Sestava a střelci Kutné Hory: Říhovský 21, Kocourek 19, Málek 6, Prušinovský 5, Kořínek 4, Aufrecht 2, Buriánek 2, Císař 2, Loužil, Pokorný. Statistiky Kutné Hory: trestné hody: 32/18 (56,25%), trojky 1 (Říhovský), osobní chyby 17. Statistiky Peček: trestné hody: 13/7 (53,85%), trojky 7, osobní chyby 30. Rozhodčí: Pavel Velda (Mladá Boleslav) a Zdeněk Kulhavý (Kolín).

Další program

Za dva týdny se kutnohorští basketbalisté představí na domácí půdě v Sokolovně v Tyršově ulici. V sobotu 29. listopadu hostí největšího favorita soutěže AŠ Mladá Boleslav A, který v probíhající sezóně ještě nepoznal hořkost porážky. V neděli 30. listopadu pak zavítá do Kutné Hory nováček soutěže BK Sadská, který je částečně složen z bývalých ligových hráčů a zatím ukazuje, že v Krajském přeboru není určitě jen do počtu. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni. Kutnohorští hráči budou v těchto těžkých utkáních potřebovat povzbudit.

Ostatní výsledky KP: Kralupy – Mladá Boleslav 63:77, Kralupy – Sadská 70:64, Mělník – Alma Benešov 76:65, Mělník – Benešov B 78:72.

Zdroj: Miloslav Jon