Sokol Kutná Hora – BC Benešov B 72:74

Vúvodu utkání vedli Benešovští, protože Sokolům se nedařila rozehrávka pod košem a kazili přihrávky. Poté však začali hosté chybovat a v8. min. už to bylo o 9 bodů pro Kutnohorské. Po úvodní ospalosti měli Sokolové na konci první čtvrtiny náskok patnáscti bodů. Vúvodu druhé části zvyšoval dvěmi body a potvrzeným faulem o dvacet bodů domácí Ernest. Trenérovi Dorazilovi vyšlo i střídání, když do hry poslal Kubíčeho, který se ukázala několika dobrými vypíchnutími a přesným zakončením. Ke konci druhé etvrtiny začal Benešov stahovat skóre: úspěšnou trojkou snížil na rozdíl jedenácti bodů Beneš.

Do druhého poločasu vstoupil lépe Benešov a postupem času srovnával krok sKutnou Horou. Domácí drželi těsné vedení i po důležité trojce Ernesta a doskoku Říhovského. Jenže poté dostal Říhovský trestnou chybu za komentování výroku rozhodčího a se Sokoli to šlo zkopce. Vzávěru třetí čtvrtiny několikrát skóroval za tři body hostující Roháček a na skóre svítilo 61:57. Rozháraná hra domácích vposlední části vedla kpouze otočení výsledku. Dvě minuty před koncem vedli hosté o čtyři body, jenže Kutnohorští nezvládli poslední minutu a prohráli o dva body.

„Začali jsme dobře, což možná bylo až na škodu,“ uvedl po utkání trenér Aleš Dorazil a navázal: „Soupeře jsme podcenili a nepodali jsme kolektivní výkon. Vdůležitých chvílích jsme nedokázali dávat koše. Byl to hrůzný výkon.“

Sestava a body Kutná Hora: Říhovský 24, Málek 14, Ernest 12, Vavák 9, Aufrecht 6, Nesveda 5, Kubíče 2. Sestava a body Benešov: Roháček 21, Březina 19, Kubín 11, Uher 9, Novák a Klein 7, Beneš, Novák. Fauly: 18/18. Vyloučení: 0/1. TH: 17/9 – 18/10. Čtvrtiny: 27:12, 19:21, 15:24, 11:17. Diváků: 30.

Michal Pavlík