Za kutnohorskouškolu se nominovalo celkem 31 závodníků a to jak z řad již „ostřílených“ bojovníků tak i z řad nováčků z loňského zářijového náboru. Celkem Kutnohorští závodníci získali 31 medailí a to 11 zlatých, 3 stříbrné a 17 bronzových. Cílem oblastních závodů bylo jako obvykle získání prvních závodních zkušeností pro nováčky a ověření formy u zkušenějších závodníků, kteří se připravují na následující mezinárodní soutěž Czech Open, která se uskuteční 29. března v Třeboni.

Některých výjimečných výkonů kutnohorských žáků si na těchto závodech všiml i přítomný hlavní trenér české reprezentace Jaroslav Vomáčka, IV. dan. Jedním z nich bylo i celkové vítězství ve sportovním boji Michala Ščerby, 4. kup (29 let) v, seniorské (+18 let) kategorii B. „Michal je rozený bojovník s velkým fyzickým potenciálem, a tak i přes dosavadní technické nedostatky jeho stylu, je schopen vyhrávat i s vyzrálejšími a nebo i agresivnějšími soupeři,“ říká hlavní trenérka školy Silla Radka Heydušková, IV. Dan. „Michala sportovní boj velmi baví a stále se v něm zlepšuje. Je otázkou, kam se s ohledem k již střednímu „sportovnímu věku“, dokáže ještě propracovat,“ doplnila trenérka.

A jak to viděl sám Michal? „Jdu od zápasu k zápasu a vždy se snažím každý zápas vyhrát, a když se mi to povede, tak mám ohromnou radost. A obzvláště velkou radost jsem měl z toho, že se mi podařilo obhájit svoje loňské podzimní vítězství v téže kategorii na týchž oblastních závodech! Věřím, že pod vedením trenérky Radky Heyduškové se dokážu ještě zlepšit a dosáhnout i na vítězství na Mistrovxtví Čech, nebo i ČR a později i áčkové kategorii,“ řekl spokojený závodník. Ocenění si však dle hlavní trenérky zaslouží i Martina Kopecká, která při svém prvním startu v juniorské kategorii dokázala rovnou zvítězit!

Zlaté medaile: Michal Ščerba – 1. místo matsogi senioři B +78kg, Martina Kopecká – 1. místo tki juniorky

Zdroj: Marcel Heydušek