Do utkání vstoupila Kutná Hora aktivně. Dobře napadala, více střílela a v případě ztráty balónku se rychle vracela do obranného bloku. Při několika chybách v rozehrávce ji podržel gólman Bochníček. Tato převaha a množství šancí vedly pouze k jednobrankovému vedení z hole Jelínka, kterému zpoza branky přihrával Štípek. Do druhé třetiny vstupovali hráči Sparty především s cílem udržet vedení a případně jej navýšit. To se jim dařilo pouhých čtrnáct vteřin, když nedůraz a zmatky v obraně využili domácí hráči k vyrovnání. Kutnohorští sice znervózněli, ale ještě více přitlačili soupeře na jeho polovinu. To mělo za následek větší množství brejkových situací, do kterých se Králův Dvůr v této fázi dostával. Jeden takový se jim podařilo využít a otočit tak vývoj střetnutí. Kapitán a trenér Blahník nasazením do té doby odpočívající třetí pětky hru uklidnil a kýžené vyrovnání do přestávky přišlo. Po vyražené střele brankářem hostí jej zařídil Blahník po nahrávce Votruby. Ve třetí části se florbal přitvrdil hrou do těla, nervozita stoupala, každá chyba mohla rozhodnout. Podrážděnost hráčů Králova Dvora vedla k přesilovce Sparty pět proti třem. Ta ji ovšem gólově neproměnila, když vystřelila pouze třikrát mimo. Tři a půl minuty před koncem dostal početní výhodu k dispozici soupeř po vzájemném strkání hráčů v rohu hřiště. Králův Dvůr jí využil a ujal se vedení. Kutná Hora mobilizovala všechny síly, tlačila soupeře a nutila je k chybám. Po krásné akci Votruby nervózní gólman hostů dostal dvě trestné minuty. A po dalším faulu dostala Sparta opět šanci hrát pět na tři, odvolává brankáře a půl minuty před koncem nesmírný tlak prolomil Dolejš střelou do růžku po nahrávce Štípka. Dramatické utkání tak svého vítěze nemělo.

Králův Dvůr – Kutná Hora 3:3

Branky a nahrávky K. Hory: 4. Jelínek (Štípek), 22. Blahník (Votruba), 45. Dolejš (Štípek). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1. Sestava K. Hora: Bochníček – Janeček, Dušek – Mašín, Reinert – Votruba, Blahník, Dolejš – Štípek, Kužel, Jelínek – Vala, Dudáš, Kunášek – Dojčiak, Klouček.

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Soupeř Kutné Hory měl pouze dva hráče na střídání, hrál proto velmi jednoduše, chytře a přitom úsporně. Po rozpačitém úvodu se Sparta postupně osmělovala směrem dopředu a poměr střel na branku se postupně otočil v její prospěch. Stejně tak vývoj skóre. V posledních pěti minutách první třetiny se ujaly hned tři střely. Nejprve se krásně z úhlu do růžku branky Střešovic trefil Kužel, po něm doklepl přihrávku Valy Dolejš a nakonec kapitán Blahník po pěkné kombinaci se Štípkem vybudoval solidní náskok. Tatran po přestávce dobýval obranu Kutné Hory. Ta výborně bránila až do chvíle, kdy nešťastně propadl míček nahozený skrz obránce i gólmana Bochníčka. Sparta znejistěla a Střešovice toho náležitě využily. Během jedné minuty vyrovnaly. Skvěle trefily růžek branky od mantinelu přes obránce a poté oblouk z poloviny Střešovic doplachtil až do kutnohorské svatyně. Zdravé naštvání ze ztráty vedení nabudilo Kutnohorské střelce a ti vedení získali zpět, když se octli sami před gólmanem Dudáš s Kunáškem. V závěru druhé části hrál Tatran jedinou přesilovku v zápase, ve které však měla dvě šance z brejku Kutná Hora. Třetí třetinu odstartovala nevídaná přestřelka, kdy během pěti a půl minuty padlo sedm branek. Florbalisté Tatranu to úspěšně zkoušeli střelami z dálky a cloněním brankáři, Sparťané zase utíkali do brejkových situací. Skóre se ustálilo na výsledku 7:7. Poslední třetinu vyhráli hosté na střely 25:7. Kutnohorští už ale obětavostí změnu stavu nepřipustí.

Kutná Hora – Střešovice B 7:7

Branky a nahrávky K. Hory: 10. Kužel (Dolejš), 11. Dolejš (Vala), 15. Blahník (Štípek), 25. Dudáš (Kunášek), 32. Vala (Dušek), 33. Štípek (Kunášek), 36. Štípek (Dolejš). Vyloučení: 1:0, bez využití. Třetiny:3:0; 1:3; 3:4. Sestava K. Hora: Bochníček – Janeček, Dušek – Štípek, Reinert – Votruba, Blahník, Jelínek, Vala – Kužel, Dolejš, Dudáš, Kunášek – Dojčiak, Mašín

Zdroj: Jan Dojčiak