V prvním zápase změřili síly s vedoucím týmem 2. ligy s Hlásnou Třebaní, ve druhém se utkali s Nymburkem. Kvůli zranění a dovolené několika hráčů základního kádru měl trenér problém se sestavou. Premiéru za muže si odbyl junior Filip Dudáš. Sparta dále se sedmi body okupuje poslední příčku, na předposlední Merkur jí chybí tři body.

H. Třebáň - K. Hora 8:1 (3:0, 1:0, 4:1)Na začátku zápasu se do několika šancí dostali Kutnohorští, ale střely Valy, Brožka a Kunáška mířily buď vedle nebo nad. Hlásná poprvé zahrozila až v 5. min. Ránu po zemi pokryl Lupínek. Od začátku zápasu měli hráči Kutné Hory mírnou převahu, ale branku vstřelit nedokázali. Vedení se tak dočkal soupeř v 10. min. a o necelé dvě minuty později náskok pojistil druhým gólem a za chvíli trefil tyč. Přesto ještě do první přestávky zvýšil na 3:0.
Ve druhé třetiny si vyložené šance vypracovaly oba týmy, ovšem úspěšnější byl ten z Hlásné Třebáně - 4:0. Po čtvrté brance jakoby hráči Kutné Hory přestali hrát. Několikrát za sebou se ocitli hráči CSKA před brankářem Lupínkem osamoceni, ale jejich střely mířily mimo bránu. Na začátku třetí třetiny se hra přelévala. Na straně Sparty si postupně vylámali zuby na brankáři CSKA Dudáš, Brožek, Vala, Blahník a Jelínek. Na druhé straně netrefili Třebánští dvakrát odkrytou bránu K. Hory. Jedinou branku Kutné Hory zaznamenal Blahník po přihrávce Dudáše. Poslední slovo ale měli domácí, kteří upravili na konečných 8:1.


Branky a nahrávky Sparty: 37. Blahník (Dudáš). Vyloučení: 1/0. Kutná Hora: Lupínek - Janeček, Reinert, Dudáš (31. Mašín) - Kunášek, Blahník, Mašín (31. Dudáš) - Brožek, Vala, Jelínek.

K. Hora - Nymburk 5:5 (2:2, 1:1, 2:2)K. Hora začala zostra, mohla vést po patnácti vteřinách, ale Dudáš mířil jen do brankáře. Skóre tak otevřel až ve 3. min. Brožek, ovšem o několik vteřin později to bylo 1:1 a obě mužstva pokračovala v pohledném a svižném tempu se šancemi na obou stranách. V 7. min. Nymburští strhli vedení na svou stranu, minutu nato se Sparta dočkala vyrovnání, když střela Štípka doplachtila až do brány. Ten samý hráč otestoval pozornost brankáře ranou z půlky, na druhé straně podržel Kutnou Horu gólman Lupínek. Ještě před první přestávkou obrovskou příležitost promarnil Brožek.
I přes vlažné tempo si oba týmy vypracovaly šance, ovšem nedokázaly je proměnit. Branky padaly až v poslední minutě druhé třetiny: Na gól Nymburka z poloviny hřiště v čase 29:10 stihl ještě vyrovnat Brožek - 3:3.
Třetí třetinu zahájily příležitosti na obou stranách, ovšem jak Nymburští, tak Dudáš mířili vysoko nad. Ve 38. min. Brožek po přihrávce Jelínka našel mezeru mezi tyčkou a brankářem a završil tak hattrick. Hráči Nymburka po obdržené brance vrhli síly do útoku. Z přečíslení ve 40. min. ještě nic nevytěžili, ve 43. min. se už dočkali, když srovnali střelou do odkryté brány. Přesně o dvě minuty později se podruhé v zápase ujali vedení a zápas v závěru gradoval: Přesně tři vteřiny před koncem zápasu při power-play si Kutnohorští po jednom závaru před bránou soupeře vykoledovali trestné střílení a Štípek střelou z velkého brankoviště k tyči uzavřel skóre na 5:5.


Branky a nahrávky Sparty: 3. Brožek, 8. Štípek (Blahník), 30. Brožek (Vala), 38. Brožek (Jelínek), 37. Štípek z TS. Vyloučení: 1/2. Bez využití. Kutná Hora: Lupínek - Janeček, Štípek - Mašín, Reinert - Kunášek, Blahník, Dudáš - Brožek, Vala, Jelínek.

 

K dalším zápasům nastoupí Sparta v sobotu 16. února v Unihoc aréně v Praze proti Bohemians B (5. místo, 21 bodů, první zápas 6:4 pro Bohemians) a proti Staré Boleslavi (9. místo, 16 bodů, první zápas 10:1 pro Boleslav)