Ve futsal lize je už rozhodnuto, do finále jde Hrnčíř a Teachers

Kutná Hora - Futsali liga už zná dva finalisty. Po semifinálových bitvách se dostali do finále nejdříve hráči Teachers, kteří si poradili s pořadatelským týmem Restaurací Na Valech, a přes Žabáky se prokousal ve druhém zápase večera do finále Hrnčíř.

10.4.2008

Ze semifinálového zápasu: Restaurace Na Valech - Teachers 2:11Foto: DENÍK/ Ladislav Pospíšil

Na první semifinálovou branku se nemuselo dlouho čekat, hned z první akce zápasu se dokázal prosadit Auer – 0:1. Ten samý hráč se dostal i do druhé šance zápasu, sám před brankářem Kratochvílem tentokrát selhal. Vala držel nad vodou právě jejich brankář, který zlikvidoval jak šanci Jelínka, tak i následnou dorážku Váni. Z následného rohu však už kouzlit nedokázal a Techers se tak ujali vedení o dvě branky, když se prosadil Blahník - 0:2. Na 0:3 zvyšoval v 6. minutě Třískala. Vala se v prvních deseti minutách před branku Potměšila takřka nedostala, a tak Teachers dál navyšoval svoje skóre. Druhý gól si připsal v 13. minutě Třískala, který střelou z úhlu překvapil brankáře Restaurace – 0:4. Po rychlé kombinaci uprostřed hřiště se dostal do zakončení Šváb, který se dokázal trefit přesně k tyči, a proto to bylo už 0:5. Po dlouhé přihrávce Auera přes celé hřiště zakončoval tentokrát za záda Kratochvíla Jelínek – 0:6. První branka Restaurace přišla až ve 20. minutě. Krásnou střelu do šibenice Potměšila vyslal Vlach – 1:6.

Ve druhém poločase se opět prosadili jako první hráči Teachers. Po přečtení rozehrávky hráčů Restaurace se dostal před brankáře Franc, který střelou po zemi přidal sedmou branku svého týmu. První střelou domácích hráčů ve druhém poločase se prezentoval Růžička, Potměšil ale příliš problémů s jeho střelou neměl. Hra ve druhém poločase probíhala ve vysokém tempu. Oba celky předváděly pěknou podívanou. I když měla Vala dost šancí ke zvýšení svého brankové stavu, tak se ale opět prosadil střelecky soupeř, konkrétně to byl Váňa– 1:8. Devátý gól Teachers přidal Blahník. Ke snížení došlo v 40. minutě zásluhou Vlacha – 2:9. Desátou branku Teachers mohl dát Třískala, ale jeho pěkná střela skončila na břevně branky Restaurace. Krásný zákrok Potměšil ukázal zblízka Novotnému a dorážejcímu Ďoubalovi, které dokázal oba v 46. minutě vychytat. Z následné akce jim ukázal, jak se zakončuje Váňa, který přidal desátou branku svého týmu. Na 2:11 upravil v poslední minutě Šváb, který tak završil stav celého utkání.

Restaurace Na Valech – Teachers 2:11

Branky a asistence: 20. Vlach (Kubát) 40. Vlach (Reis) - 1. Auer, 5. Blahník (Váňa), 6. Třískala (Váňa), 13. Třískala (Jelínek), 14. Šváb (Třískala), 18. Jelínek (Auer), 28. Franc, 37. Váňa (Šváb), 39. Blahník (Třískala), 48. Váňa (Jelínek), 50. Šváb (Blahník). Rozhodčí: Rynda. Poločas: 1:6. Restaurace Na Valech: Kratochvíl – Vlach, Zahajský, Novotný, Kosík, Matz, Kubát, Ďoubal, Bureš, Reis. Teachers: Potměšil – Auer, Petr Váňa, Třískala, Šváb, Jelínek, Blahník, Valtr, Franc, Pavel Váňa.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Žabákům patřil úvod utkání. Ze svého tlaku si vytvořili tři šance. První měl J. Moc, který nastřelil pravou tyč, druhou šanci měl Bouma, ale ani on nestřílel přesně, a v největší třetí šanci se ocitl Víta, ale ten ve vyložené pozici trefil pouze boční síť. Hra od úvodních minut probíhala ve vysokém tempu s tím, že ani jeden celek nechtěl inkasovat jako první a ztratit tak psychologickou výhodu. Ve třetí minutě přišla první akce Hrnčíře, kterou měl J. Rejthárek, ale ani ten se v tuto chvíli prosadit nedokázal. První chybu udělali Žabáci a pykali za ní. Na půlce přišli o míč, ten převzal Čáp, který našel před bránou volného M. Rejthárka a ten tak otevřel zápasový účet – 1:0. Další branku přidal Hrnčíř ve 12. minutě. Po rozehrání rohu Malinou vystřelil Bureš a s pomocí teče skončila jeho střela za bezmocným Mocem – 2:0. Žabáci hrozili hlavně z rychlých brejků, které převážně zakončoval dopředu aktivní Víta, jenže bez gólového efektu. V polovině první půle se už začalo hodně jiskřit. Oba týmy si nedarovaly ani kousek místa a v osobních soubojích přidávaly na důrazu. To byl důvod i penalty proti Žabákům, kteří nasbírali už v 22. minutě osm faulů. Penaltu zahrával Malina, ale Moc jeho střelu dokázal vyrazit. Na pouhou jednu branku snižoval v 22. minutě Růžička, který vystřelil přesně k tyčce Šilhánovy brány – 2:1. Do poločasu zahrával Hrnčíř ještě jednu penaltu, tu kopal J. Rejthárek, ale ani ten míč do sítě nedopravil.

Ve druhém poločase se do první šance řítil žabák Pospíšil, ale toho za cenu faulu zastavil Malina. Z následného rozehrání standardní situace se prosadil po perfektní přihrávce Blažka J. Moc – 2:2. Po krásné individuální akci se dokázal prosadit po půl hodině hry Čáp – 3:2. Do další akce se dral Lipský, ale svoji povedenou střelu poslal pouze do tyče. Po nádherné akci Hrnčíře to bylo v 37. minutě o dvě branky. Na jeden dotek si vyměnili míč Malina s Čápem a druhý jmenovaný rozvlnil síť – 4:2. O pár minut později se po rychlém výhozu Šilhána ocitl před Mocem Bureš, ale z těžké pozice bránu netrefil. To se naopak povedlo do minuty J. Rejthárkovi, který zakončil akci svého týmu pod víko – 5:2. Na 6:2 z pozice Hrnčíře upravil Čáp, který tak měl už ve 40. minutě na svém kontě hattrick. O dvě minuty později snížil na 6:3 Víta, ale ani ne do minuty nasadil jesličky Mocovi Janeček a bylo to tak znovu o čtyři branky – 7:3. Že Čáp měl svůj den, potvrdil během dvou následných minut, kdy přidal dva krásné góly, ten druhý z běhu zamířil přesně do šibenice – 9:3. Účet zápasu na konečných 9:4 zpečetil po souhře s Boumou Víta – 9:4.

U Hrnčíře – Katlovští žabáci 9:4

Branky a asistence: 7. M. Rejthárek (Čáp), 12. Bureš (Malina), 30. Čáp (Janeček), 37. Čáp (Malina), 39. J. Rejthárek (Bureš), 40. Čáp (Bureš), 43. Janeček, 45. Čáp (J. Rejthárek), 46. Čáp (Barták) – 22. Růžička (Bouma), 26. J. Moc (Blažek), 42. Víta (Filip), 48. Bouma (Víta). Rozhodčí: Rynda. Poločas: 2:1. U Hrnčíře: Šilhán – Čáp, M. Rejthárek, J. Rejthárek, Bureš, Lipský, Malina, Linhart, Barták, Janeček. Katlovští žabáci: M. Moc – Bouma, J. Moc, Filip, Vita, Blažek, M. Růžička, Pospíšil.

Autor: Ladislav Pospíšil

10.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 22 800 Kč Mechanici a opraváři obráběcích strojů Pomocník nástrojového technika. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22800 kč, mzda max. 22800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Co vás čeká: vaším úkolem na této pozici bude zajišťovat opravy veškerého nářadí a jeho evidenci a uskladnění. Jednosměnný provoz., Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít: základy ovládání PC (Excel, Word), obecná orientace ve výkresové dokumentaci, zkušenosti se zámečnickými a nástrojařskými pracemi., Co vám můžeme nabídnout: stabilní zázemí nadnárodní společnosti, 5 týdnů dovolené, průběžné + každoroční navyšování mzdy, dotované závodní stravování, placené vzdělávání.. Pracoviště: Ljunghall s.r.o., Vrchovská, č.p. 1813, 286 01 Čáslav. Informace: Monika Konečná, +420 327 300 030. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 35 000 Kč Řidiči tahačů Řidič/ka vnitrostátní. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Řidičský průkaz skupiny C + E + platné doklady k řízení nákladního vozu nad 7,5t., V případě zájmu pištem nebo volejte na uvedené kontakty.. Pracoviště: Abura plus , spol. s.r.o., Nad Rezkovcem, č.p. 1114, 286 01 Čáslav. Informace: Jaroslav Bubák, +420 327 311 040. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Vrátný 16 000 Kč Vrátní. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu volejte na uvedené telefonní číslo. PŘED OSOBNÍ SCHŮZKOU NUTNÁ TELEFONICKÁ DOMLUVA!, Náplň práce: evidenční činnost na vrátnici, místo vhodné pro OZP. , Místo výkonu práce: Čáslavská 223, Kutná Hora. Pracoviště: Erik němec p2, Čáslavská, č.p. 223, 284 01 Kutná Hora 1. Informace: Erik Němec, +420 607 249 798. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 25 000 Kč Mechanici a opraváři motorových vozidel Mechanici, automechanici. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zaběhlý autoservis hledá šikovného automechanika. , Nabízíme práci v nově vybudovaném areálu s novým vybavením a technikou. , Očekáváme: spolehlivost, flexibilitu, pečlivost., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na dopravu, obědy, pracovní oděv., V případě zájmu se hlaste telefonicky v době 7-19hod, nebo emailem či osobně na místě výkonu práce: Bílé Podolí 174. Pracoviště: Josef štěpánek p, 285 72 Bílé Podolí. Informace: Josef Štěpánek, +420 608 344 000.

Kelti Nové Strašecí.

Kelti si zahrají proti poválečným mistrům

Šachista Vlastimil Jansa.

Šachový velmistr Jansa se stal mistrem světa v 76 letech

TIP ligu Kutnohorského deníku vyhrál Adam Procházka

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Restaurace Přítoky hostila v pondělí 3. prosince vyhlášení tipovací soutěže čtenářů Kutnohorského deníku - TIP liga. Podzimní část vyhrál hlízovský Adam Procházka se 158 body a kromě poukazu nad sud piva Gambrinus vyhrál také televizi za vítězství v celém Středočeském kraji.

Zruč nad Sázavou bude hostit atraktivní finále futsalového poháru

Zruč nad Sázavou - Futsalisté ze středních Čech a fanoušci tohoto sportu mají jedinečnou možnost vidět ten nejlepší futsal na vlastní oči přímo ve svém regionu. AC Sparta Praha si totiž pro svůj domácí zápas finále Poháru FAČR vybrala halu ve Zruči nad Sázavou. Utkání proti desetinásobnému šampionovi poháru Chrudimi začne v úterý 11. prosince v 18.10 hodin.

Stříbro s rozpaky. Venku jsme ztráceli i se slabšími, mrzí trenéra Zbuzan

Zbuzany /ROZHOVOR/ - Jiní soupeři, nový trenér, ale znovu postavení v popředí tabulky. Fotbalisté Zbuzan ukazují také v divizní skupině B své přednosti. Nepatří k nim ovšem zápasy na hřištích soupeřů. Nebýt venkovních výkyvů zimoval by doma stoprocentní tým rozhodně ještě výš než druhý.