Ve futsal lize je už rozhodnuto, do finále jde Hrnčíř a Teachers

Kutná Hora - Futsali liga už zná dva finalisty. Po semifinálových bitvách se dostali do finále nejdříve hráči Teachers, kteří si poradili s pořadatelským týmem Restaurací Na Valech, a přes Žabáky se prokousal ve druhém zápase večera do finále Hrnčíř.

10.4.2008

Ze semifinálového zápasu: Restaurace Na Valech - Teachers 2:11Foto: DENÍK/ Ladislav Pospíšil

Na první semifinálovou branku se nemuselo dlouho čekat, hned z první akce zápasu se dokázal prosadit Auer – 0:1. Ten samý hráč se dostal i do druhé šance zápasu, sám před brankářem Kratochvílem tentokrát selhal. Vala držel nad vodou právě jejich brankář, který zlikvidoval jak šanci Jelínka, tak i následnou dorážku Váni. Z následného rohu však už kouzlit nedokázal a Techers se tak ujali vedení o dvě branky, když se prosadil Blahník - 0:2. Na 0:3 zvyšoval v 6. minutě Třískala. Vala se v prvních deseti minutách před branku Potměšila takřka nedostala, a tak Teachers dál navyšoval svoje skóre. Druhý gól si připsal v 13. minutě Třískala, který střelou z úhlu překvapil brankáře Restaurace – 0:4. Po rychlé kombinaci uprostřed hřiště se dostal do zakončení Šváb, který se dokázal trefit přesně k tyči, a proto to bylo už 0:5. Po dlouhé přihrávce Auera přes celé hřiště zakončoval tentokrát za záda Kratochvíla Jelínek – 0:6. První branka Restaurace přišla až ve 20. minutě. Krásnou střelu do šibenice Potměšila vyslal Vlach – 1:6.

Ve druhém poločase se opět prosadili jako první hráči Teachers. Po přečtení rozehrávky hráčů Restaurace se dostal před brankáře Franc, který střelou po zemi přidal sedmou branku svého týmu. První střelou domácích hráčů ve druhém poločase se prezentoval Růžička, Potměšil ale příliš problémů s jeho střelou neměl. Hra ve druhém poločase probíhala ve vysokém tempu. Oba celky předváděly pěknou podívanou. I když měla Vala dost šancí ke zvýšení svého brankové stavu, tak se ale opět prosadil střelecky soupeř, konkrétně to byl Váňa– 1:8. Devátý gól Teachers přidal Blahník. Ke snížení došlo v 40. minutě zásluhou Vlacha – 2:9. Desátou branku Teachers mohl dát Třískala, ale jeho pěkná střela skončila na břevně branky Restaurace. Krásný zákrok Potměšil ukázal zblízka Novotnému a dorážejcímu Ďoubalovi, které dokázal oba v 46. minutě vychytat. Z následné akce jim ukázal, jak se zakončuje Váňa, který přidal desátou branku svého týmu. Na 2:11 upravil v poslední minutě Šváb, který tak završil stav celého utkání.

Restaurace Na Valech – Teachers 2:11

Branky a asistence: 20. Vlach (Kubát) 40. Vlach (Reis) - 1. Auer, 5. Blahník (Váňa), 6. Třískala (Váňa), 13. Třískala (Jelínek), 14. Šváb (Třískala), 18. Jelínek (Auer), 28. Franc, 37. Váňa (Šváb), 39. Blahník (Třískala), 48. Váňa (Jelínek), 50. Šváb (Blahník). Rozhodčí: Rynda. Poločas: 1:6. Restaurace Na Valech: Kratochvíl – Vlach, Zahajský, Novotný, Kosík, Matz, Kubát, Ďoubal, Bureš, Reis. Teachers: Potměšil – Auer, Petr Váňa, Třískala, Šváb, Jelínek, Blahník, Valtr, Franc, Pavel Váňa.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Žabákům patřil úvod utkání. Ze svého tlaku si vytvořili tři šance. První měl J. Moc, který nastřelil pravou tyč, druhou šanci měl Bouma, ale ani on nestřílel přesně, a v největší třetí šanci se ocitl Víta, ale ten ve vyložené pozici trefil pouze boční síť. Hra od úvodních minut probíhala ve vysokém tempu s tím, že ani jeden celek nechtěl inkasovat jako první a ztratit tak psychologickou výhodu. Ve třetí minutě přišla první akce Hrnčíře, kterou měl J. Rejthárek, ale ani ten se v tuto chvíli prosadit nedokázal. První chybu udělali Žabáci a pykali za ní. Na půlce přišli o míč, ten převzal Čáp, který našel před bránou volného M. Rejthárka a ten tak otevřel zápasový účet – 1:0. Další branku přidal Hrnčíř ve 12. minutě. Po rozehrání rohu Malinou vystřelil Bureš a s pomocí teče skončila jeho střela za bezmocným Mocem – 2:0. Žabáci hrozili hlavně z rychlých brejků, které převážně zakončoval dopředu aktivní Víta, jenže bez gólového efektu. V polovině první půle se už začalo hodně jiskřit. Oba týmy si nedarovaly ani kousek místa a v osobních soubojích přidávaly na důrazu. To byl důvod i penalty proti Žabákům, kteří nasbírali už v 22. minutě osm faulů. Penaltu zahrával Malina, ale Moc jeho střelu dokázal vyrazit. Na pouhou jednu branku snižoval v 22. minutě Růžička, který vystřelil přesně k tyčce Šilhánovy brány – 2:1. Do poločasu zahrával Hrnčíř ještě jednu penaltu, tu kopal J. Rejthárek, ale ani ten míč do sítě nedopravil.

Ve druhém poločase se do první šance řítil žabák Pospíšil, ale toho za cenu faulu zastavil Malina. Z následného rozehrání standardní situace se prosadil po perfektní přihrávce Blažka J. Moc – 2:2. Po krásné individuální akci se dokázal prosadit po půl hodině hry Čáp – 3:2. Do další akce se dral Lipský, ale svoji povedenou střelu poslal pouze do tyče. Po nádherné akci Hrnčíře to bylo v 37. minutě o dvě branky. Na jeden dotek si vyměnili míč Malina s Čápem a druhý jmenovaný rozvlnil síť – 4:2. O pár minut později se po rychlém výhozu Šilhána ocitl před Mocem Bureš, ale z těžké pozice bránu netrefil. To se naopak povedlo do minuty J. Rejthárkovi, který zakončil akci svého týmu pod víko – 5:2. Na 6:2 z pozice Hrnčíře upravil Čáp, který tak měl už ve 40. minutě na svém kontě hattrick. O dvě minuty později snížil na 6:3 Víta, ale ani ne do minuty nasadil jesličky Mocovi Janeček a bylo to tak znovu o čtyři branky – 7:3. Že Čáp měl svůj den, potvrdil během dvou následných minut, kdy přidal dva krásné góly, ten druhý z běhu zamířil přesně do šibenice – 9:3. Účet zápasu na konečných 9:4 zpečetil po souhře s Boumou Víta – 9:4.

U Hrnčíře – Katlovští žabáci 9:4

Branky a asistence: 7. M. Rejthárek (Čáp), 12. Bureš (Malina), 30. Čáp (Janeček), 37. Čáp (Malina), 39. J. Rejthárek (Bureš), 40. Čáp (Bureš), 43. Janeček, 45. Čáp (J. Rejthárek), 46. Čáp (Barták) – 22. Růžička (Bouma), 26. J. Moc (Blažek), 42. Víta (Filip), 48. Bouma (Víta). Rozhodčí: Rynda. Poločas: 2:1. U Hrnčíře: Šilhán – Čáp, M. Rejthárek, J. Rejthárek, Bureš, Lipský, Malina, Linhart, Barták, Janeček. Katlovští žabáci: M. Moc – Bouma, J. Moc, Filip, Vita, Blažek, M. Růžička, Pospíšil.

Autor: Ladislav Pospíšil

10.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 16 000 Kč

Montážní dělníci elektronických zařízení Montážní dělníci elektronického zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: . Pracoviště: Foxconn technology cz s.r.o., 284 01 Kutná Hora 1. Informace: Zuzana Smutková, +420 327 538 612.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 24 000 Kč

Číšníci a servírky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: . Pracoviště: Michal cimburek p2, Havlíčkovo náměstí, č.p. 513, 284 01 Kutná Hora 1. Informace: Michal Cimburek, +420 602 286 896.

Výroba - Výroba Montážní dělník 16 900 Kč

Montážní dělníci elektronických zařízení Montážní dělník elektronického zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16900 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: . Pracoviště: Foxconn technology cz s.r.o., 284 01 Kutná Hora 1. Informace: Michaela Motýlová, +420 327 538 111.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 19 000 Kč

Řidiči vysokozdvižných vozíků Řidič VZV, manipulant. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: manipulace s nářadím pomocí vysokozdvižného vozíku. , Požadujeme: střední odborné vzdělání (vyučen), manuální zručnost, technické myšlení a zodpovědný přístup, průkaz VZV - podmínkou., Nabízíme: závodní stravování, roční valorizace platu, možnost kariérního růstu, 5 týdnů dovolené, příspěvky na dětské tábory, sportovní a kulturní akce, odměny za doporučení nového zaměstnance, zázemí nadnárodní, moderní a dynamicky se rozvíjející společnosti.. Pracoviště: Ljunghall s.r.o., Vrchovská, č.p. 1813, 286 01 Čáslav. Informace: Monika Konečná, +420 327 300 030.

Z okresního turnaje mladších přípravek v Kutné Hoře.
33

Čáslavské fotbalové princezny v Lorci ukázaly, že nejsou z cukru

Votvírák 2018
102

Na Votvíráku se bavilo několik desítek tisíc návštěvníku

Milovníci piva se dočkali, tankové pivo Kutná Hora je na čepu

Kutná Hora - Milovníci piva, zejména toho z Měšťanského pivovaru Kutná Hora, se dočkali. Tankové pivo Kutná Hora míří na čep. Od konce uplynulého týdne jej budou moci ochutnat v restauraci Dačický, kde jsou umístěné dva pětihektolitrové tanky. Jde o vůbec první tankové pivo ze znovuobnoveného pivovaru v kutnohorském Lorci.

Druhý Sklenářův den přilákal rodiny s dětmi

Kutná Hora - V pořadí druhý Sklenářův den se konal v neděli 17. června ve Sklenářově dolíku na Horním Žižkově v Kutné Hoře. Přišly hlavně rodiny s dětmi, pro které byla připravena celá řada soutěžních disciplín. Na akci, kterou pořádala Oblastní charita Kutná Hora ve spolupráci s Denemarkem, kutnohorským sdružením Junák – český skaut Kutná Hora, Kaňkovským sedlem a Městskou knihovnou Kutná Hora, dorazilo 340 lidí.

OBRAZEM: V Petrovicích II si lidé užili letní kino

Petrovice II - „Pohádky pro Emu“ je rodinná komedie, kterou v sobotu zhlédli návštěvníci putovního letního kina v Petrovicích II u Uhlířských Janovic. Celou akci zorganizovala především místní starostka Marcela Dejlová.

Dopravní značení musí řidiči vnímat rozumně

Střední Čechy – Zdravý rozum musí za volantem vítězit vždy a za všech okolností – na druhou stranu by značky neměly řidiče navádět nesprávně. Jedno i druhé je obzvlášť aktuální v nynější době plné oprav na silnicích spojených s dopravními omezeními. To často upravují i značky ukazující, jak objíždět výkopy, vyfrézovaná místa a další pracoviště.