Ve futsal lize je už rozhodnuto, do finále jde Hrnčíř a Teachers

Kutná Hora - Futsali liga už zná dva finalisty. Po semifinálových bitvách se dostali do finále nejdříve hráči Teachers, kteří si poradili s pořadatelským týmem Restaurací Na Valech, a přes Žabáky se prokousal ve druhém zápase večera do finále Hrnčíř.

10.4.2008

Ze semifinálového zápasu: Restaurace Na Valech - Teachers 2:11Foto: DENÍK/ Ladislav Pospíšil

Na první semifinálovou branku se nemuselo dlouho čekat, hned z první akce zápasu se dokázal prosadit Auer – 0:1. Ten samý hráč se dostal i do druhé šance zápasu, sám před brankářem Kratochvílem tentokrát selhal. Vala držel nad vodou právě jejich brankář, který zlikvidoval jak šanci Jelínka, tak i následnou dorážku Váni. Z následného rohu však už kouzlit nedokázal a Techers se tak ujali vedení o dvě branky, když se prosadil Blahník - 0:2. Na 0:3 zvyšoval v 6. minutě Třískala. Vala se v prvních deseti minutách před branku Potměšila takřka nedostala, a tak Teachers dál navyšoval svoje skóre. Druhý gól si připsal v 13. minutě Třískala, který střelou z úhlu překvapil brankáře Restaurace – 0:4. Po rychlé kombinaci uprostřed hřiště se dostal do zakončení Šváb, který se dokázal trefit přesně k tyči, a proto to bylo už 0:5. Po dlouhé přihrávce Auera přes celé hřiště zakončoval tentokrát za záda Kratochvíla Jelínek – 0:6. První branka Restaurace přišla až ve 20. minutě. Krásnou střelu do šibenice Potměšila vyslal Vlach – 1:6.

Ve druhém poločase se opět prosadili jako první hráči Teachers. Po přečtení rozehrávky hráčů Restaurace se dostal před brankáře Franc, který střelou po zemi přidal sedmou branku svého týmu. První střelou domácích hráčů ve druhém poločase se prezentoval Růžička, Potměšil ale příliš problémů s jeho střelou neměl. Hra ve druhém poločase probíhala ve vysokém tempu. Oba celky předváděly pěknou podívanou. I když měla Vala dost šancí ke zvýšení svého brankové stavu, tak se ale opět prosadil střelecky soupeř, konkrétně to byl Váňa– 1:8. Devátý gól Teachers přidal Blahník. Ke snížení došlo v 40. minutě zásluhou Vlacha – 2:9. Desátou branku Teachers mohl dát Třískala, ale jeho pěkná střela skončila na břevně branky Restaurace. Krásný zákrok Potměšil ukázal zblízka Novotnému a dorážejcímu Ďoubalovi, které dokázal oba v 46. minutě vychytat. Z následné akce jim ukázal, jak se zakončuje Váňa, který přidal desátou branku svého týmu. Na 2:11 upravil v poslední minutě Šváb, který tak završil stav celého utkání.

Restaurace Na Valech – Teachers 2:11

Branky a asistence: 20. Vlach (Kubát) 40. Vlach (Reis) - 1. Auer, 5. Blahník (Váňa), 6. Třískala (Váňa), 13. Třískala (Jelínek), 14. Šváb (Třískala), 18. Jelínek (Auer), 28. Franc, 37. Váňa (Šváb), 39. Blahník (Třískala), 48. Váňa (Jelínek), 50. Šváb (Blahník). Rozhodčí: Rynda. Poločas: 1:6. Restaurace Na Valech: Kratochvíl – Vlach, Zahajský, Novotný, Kosík, Matz, Kubát, Ďoubal, Bureš, Reis. Teachers: Potměšil – Auer, Petr Váňa, Třískala, Šváb, Jelínek, Blahník, Valtr, Franc, Pavel Váňa.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Žabákům patřil úvod utkání. Ze svého tlaku si vytvořili tři šance. První měl J. Moc, který nastřelil pravou tyč, druhou šanci měl Bouma, ale ani on nestřílel přesně, a v největší třetí šanci se ocitl Víta, ale ten ve vyložené pozici trefil pouze boční síť. Hra od úvodních minut probíhala ve vysokém tempu s tím, že ani jeden celek nechtěl inkasovat jako první a ztratit tak psychologickou výhodu. Ve třetí minutě přišla první akce Hrnčíře, kterou měl J. Rejthárek, ale ani ten se v tuto chvíli prosadit nedokázal. První chybu udělali Žabáci a pykali za ní. Na půlce přišli o míč, ten převzal Čáp, který našel před bránou volného M. Rejthárka a ten tak otevřel zápasový účet – 1:0. Další branku přidal Hrnčíř ve 12. minutě. Po rozehrání rohu Malinou vystřelil Bureš a s pomocí teče skončila jeho střela za bezmocným Mocem – 2:0. Žabáci hrozili hlavně z rychlých brejků, které převážně zakončoval dopředu aktivní Víta, jenže bez gólového efektu. V polovině první půle se už začalo hodně jiskřit. Oba týmy si nedarovaly ani kousek místa a v osobních soubojích přidávaly na důrazu. To byl důvod i penalty proti Žabákům, kteří nasbírali už v 22. minutě osm faulů. Penaltu zahrával Malina, ale Moc jeho střelu dokázal vyrazit. Na pouhou jednu branku snižoval v 22. minutě Růžička, který vystřelil přesně k tyčce Šilhánovy brány – 2:1. Do poločasu zahrával Hrnčíř ještě jednu penaltu, tu kopal J. Rejthárek, ale ani ten míč do sítě nedopravil.

Ve druhém poločase se do první šance řítil žabák Pospíšil, ale toho za cenu faulu zastavil Malina. Z následného rozehrání standardní situace se prosadil po perfektní přihrávce Blažka J. Moc – 2:2. Po krásné individuální akci se dokázal prosadit po půl hodině hry Čáp – 3:2. Do další akce se dral Lipský, ale svoji povedenou střelu poslal pouze do tyče. Po nádherné akci Hrnčíře to bylo v 37. minutě o dvě branky. Na jeden dotek si vyměnili míč Malina s Čápem a druhý jmenovaný rozvlnil síť – 4:2. O pár minut později se po rychlém výhozu Šilhána ocitl před Mocem Bureš, ale z těžké pozice bránu netrefil. To se naopak povedlo do minuty J. Rejthárkovi, který zakončil akci svého týmu pod víko – 5:2. Na 6:2 z pozice Hrnčíře upravil Čáp, který tak měl už ve 40. minutě na svém kontě hattrick. O dvě minuty později snížil na 6:3 Víta, ale ani ne do minuty nasadil jesličky Mocovi Janeček a bylo to tak znovu o čtyři branky – 7:3. Že Čáp měl svůj den, potvrdil během dvou následných minut, kdy přidal dva krásné góly, ten druhý z běhu zamířil přesně do šibenice – 9:3. Účet zápasu na konečných 9:4 zpečetil po souhře s Boumou Víta – 9:4.

U Hrnčíře – Katlovští žabáci 9:4

Branky a asistence: 7. M. Rejthárek (Čáp), 12. Bureš (Malina), 30. Čáp (Janeček), 37. Čáp (Malina), 39. J. Rejthárek (Bureš), 40. Čáp (Bureš), 43. Janeček, 45. Čáp (J. Rejthárek), 46. Čáp (Barták) – 22. Růžička (Bouma), 26. J. Moc (Blažek), 42. Víta (Filip), 48. Bouma (Víta). Rozhodčí: Rynda. Poločas: 2:1. U Hrnčíře: Šilhán – Čáp, M. Rejthárek, J. Rejthárek, Bureš, Lipský, Malina, Linhart, Barták, Janeček. Katlovští žabáci: M. Moc – Bouma, J. Moc, Filip, Vita, Blažek, M. Růžička, Pospíšil.

Autor: Ladislav Pospíšil

10.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 15 650 Kč Ošetřovatelé a pracovníci v sociálních službách v oblasti pobytové péče Pracovníci v sociálních službách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15650 kč, mzda max. 18500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup: ihned nebo dle dohody. , Náplň práce: poskytování péče osobám s těžkým mentálním, kombinovaným a zdravotním postižením (autismem, epilepsií) v Domově pro osoby se zdravotním postižením, zajištění pomoci a podpory při běžných denních činnostech, posilování soběstačnosti a sebeúcty klientů, poskytování pomoci v realizaci aktivit vycházející ze zájmů a dovedností klientů, podpora základních sociálních a společenských kontaktů (s rodinami, ostatními klienty a dalšími lidmi), individuální plánování a vedení další dokumentace, manipulace s pomůckami, přístroji, prádlem a úklid., Požadujeme: základní nebo střední vzdělání, aktivní užívání řidičského oprávnění skupiny B, znalost práce na PC, komunikativnost, ochotu k týmové spolupráci, zájem o práci s cílovou skupinou., Výhodou: zkušenost s cílovou skupinou., Nabízíme: práci na HPP nebo i DPP ve směnném provozu, nárůst mzdy po zkušební době, 5 týdnů dovolené, možnost získání rekvalifikace - pracovník v sociálních službách, příspěvek na stravování, supervizní a metodickou podporu, další vzdělávání, po uplynutí jednoho roku prodloužení pracovního poměru na dobu neurčitou., Pokud Vás informace o pracovní pozici zaujaly - ozvěte se nám! Rádi Vás přijmeme do našeho týmu!, V případě zájmu kontaktujte prosím Bc. Stanislavu Solařovou, tel. 736 485 455, v pondělí až pátek v 8-15hod.. Pracoviště: Diakonie čce - středisko střední čechy p1, Komenského náměstí, č.p. 140, 286 01 Čáslav. Informace: Stanislava Solařová, +420 736 485 455. Výroba - Výroba Montážní dělník 25 000 Kč Montéři kovových konstrukcí Montér reklamních panelů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě Vašeho zájmu o nabízené pracovní místo zašlete prosím Váš životopis na uvedený e-mail: smekalova@inpro-caslav.cz. Pokud Váš životopis bude odpovídat uvedené pozici, budete pozváni k osobnímu pohovoru s ředitelem firmy.. Pracoviště: Inpro čáslav s.r.o., Jeníkovská, č.p. 1815, 286 01 Čáslav. Informace: Lucie Smékalová, . Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 25 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuchaři Kuchaři / číšnící - servírky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: pracovitost, cílevědomost, flexibilitu. , Nabízíme: firemní stravování, pracovní oblečení, ubytování. , V případě zájmu pište na ucvedený email, nebo volejte v době 9-18hod., Místo výkonu práce: Kozlovna, Pražská 116, Čáslav. Pracoviště: I. partner cz, s.r.o. p, Pražská, č.p. 116, 286 01 Čáslav. Informace: Luboš Sládeček, +420 774 707 606. Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 100 Kč Obsluha strojů a zařízení na výrobu kosmetických, toaletních a čisticích výrobků Dělník ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16100 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Náplň práce a požadavky: Práce na výrobní lince čistících prostředků, obsluha plnících linek, fyzická zdatnost, pečlivost, samostatnost a flexibilita., Nabízíme: perspektivní práci na HPP, pracovní dobu 7,5hod/den, možnost dalšího vzdělávání, možnost profesního růstu, dobré finanční ohodnocení, přátelské pracovní prostředí, podporu celého týmu., V případě zájmu pište na uvedený email, nebo volejte v době 7-15hod. , Místo výkonu práce: Zenit s.r.o., Pražská 162, Čáslav.. Pracoviště: Zenit,spol. s r.o., Pražská, č.p. 162, 286 01 Čáslav. Informace: Petra Potměšilová, +420 327 304 326,725 454 457.

V prvním kole fotbalové I. B třídy, skupiny C porazil doma Hlízov v derby Uhlířské Janovice 2:0.

Trenér Rybka nebyl spokojený s výkonem rozhodčího

Čáslav nadělila Náchodu šest branek

Dojatý Šístek slavil s basketbalisty postup na MS

Nymburk - U českého basketbalu se motá Vratislav Šístek už téměř šedesát roků. Zažil jako hráči i funkcionář velké věci, hlavně v Nymburku a dodnes vzpomíná nejvíc na jeho první mistrovský titul. Teď se mu vyrovnal postup české reprezentace na mistrovství světa po 37 letech. Vratislav byl navíc jako kustod národního týmu přímo v ohnisku události a výhru v Bosně a Hercegovině přiblížil Deníku zblízka.

Nohejbal: Sendražice vybojovaly bod na hřišti mistra

Kutnohorsko - Nohejbalový oblastní přebor (OP), který sdružuje týmy z okresů Kutná Hora, Kolín, Benešov a Praha – Východ měl na programu zápasy posledního 14. kola.