Opatrná hra od obou týmů, tak by se dal charakterizovat souboj a pohár kutnohorské futsal ligy. Ani jeden z týmů nechtěl pustit soupeře do vedení a na hře to bylo hodně znát. První střelu na bránu si připsali hráči Teachaers a to až v 8. minutě. Střela Jelínka ovšem postrádala potřebný důraz. Na druhé straně o minutu později vyzkoušel reflex Potměšila Čáp, ale jeho střela mířila doprostřed brány. Finále se dočkalo první branky v 15. minutě. Špatně rozehraný roh do náruče Potměšila znamenal jednobrankové vedení Teachers. Potměšil chycený balón hodil na rozběhnutého Petra Váňu, ten ho z první poslal na Auera, který pohodlně otevřel finálový účet – 0:1. O dvě minuty později byl rozdíl mezi týmy dvoubrankový. Po rychlé kombinaci svého týmu zakončoval Šváb – 0:2. Hrnčíř se rozhodně nechtěl s druhým místem smířit a začal proto svého soupeře tlačit. Z tohoto tlaku vznikly dvě šance, které měl Čáp. První šanci si vytvořil sám, kdy se obtočil kolem bránícího Auera, ale střelu mu dokázal nadvakrát Potměšil zneškodnit a druhá jeho střela postrádala přesnost. Hrnčíř svého soupeře tlačil, ale zapomněl na zadní vrátka. Po ztrátě míče na útočné polovině tak Hrnčíř znovu inkasoval. Z těžké pozice se trefil přesně pod břevno Janda – 0:3.

Ve druhém poločase si opět připsali první střelu Teachers. Z otočky pálil pohotově Jelínek, ale Šilhán byl včas připraven. Na druhé straně po rozehrání standardní situace pálil J. Rejthárek, ale i Potměšil dokázal vytáhnout skvělý zákrok. Obrovskou šanci měl v 27. minutě J. Rejthárek, ale z vyložené pozice mířil těsně vedle. Teachers dál výborně bránili a útočili z rychlých brejků. Jeden z nich se jim opět vyplatil ve 30. minutě, kdy zakončil souhru s Jandou Petr Váňa – 0:4. Střelecké trápení Hrnčíře neprolomil ani vyhlášený kanonýr Čáp, který prováhal v 33. minutě správnou chvíli na zakončení. Hrnčíř se konečně dočkal a to až ve 37. minutě. Svůj tým navnadil brankou Janeček – 1:4. O chvíli později to už mohlo být o dvě branky, ale Lipský po rychlém úniku po levé straně nastřelil pouze pravou tyč. Hrnčíř se dál tlačil na bránu soupeře, ale bez gólového efektu. Největší šanci měl střelecky aktivní Čáp, ale Potměšil opět podržel svůj tým. V závěru finále padly ještě dvě branky, na každé straně jedna. Nejdříve na 1:5 zvýšil Blahník a poslední branku celé futsal ligy si připsal Malina – 2:5.

U Hrnčíře – Teachers 2:5

Branky a asistence: 37. Janeček (Čáp), 50. Malina - 15. Auer (Petr Váňa), 17. Šváb (Blahník), 24. Janda (Blahník), 30. Petr Váňa (Janda), 47. Blahník (Třískala). Rozhodčí: Rynda. ŽK: Lipský - Šváb, Petr Váňa. Poločas: 0:3.U Hrnčíře: Šilhán – Čáp, M. Rejthárek, J. Rejthárek, Bureš, Lipský, Malina, Barták, Tvrdý, Střihavka, Janeček. Teachers: Potměšil – Auer, Petr Váňa, Třískala, Šváb, Jelínek, Blahník, Janda, Valtr, Pavel Váňa.

________________________________________________________________________________________________________________________________

Úvod utkání patřil papírovým favoritům Žabákům. Ti si během prvních tří minut vytvořili nad soupeřem tlak, z čehož pramenily dvě rychlé branky. První branku si připsal už ve 3. minutě Růžička a po pár vteřinách se prosadil ještě Bouma – 0:2. O pár minut později si připsali první ohrožení Mocovi brány Vala, ovšem bez gólového efektu. Kratochvíl si o minutu později připsal důležitý zákrok, když dokázal zachytit střelu Blažka. Přes spolehlinou obranu hostů se Vala jen ztěžka dostávali do zakončení. V 10. minutě to už mohlo být o tři branky, ale to by ovšem nesměl Růžička trefit pouze boční síť. I zde platilo pravidlo nedáš dostaneš. Vala korigovala na rozdíl jedné branky , když se po rychlé kombinaci dostal před prázdnou bránu Zahajský, který neměl problém v poklidu zakončit – 1:2. Hra probíhala ve vysokém tempu a na obou týmech byla vidět velká chuť a nasazení. Ve 13. minutě měli opět větší důvod k úsměvu Žabáci, kdy se dokázal samostatně prosadit Růžička – 1:3. Vala se snažila soupeře gólově dohnat, ale ani jedna jejich šance v síti neskončila. Na druhé straně mohl kontrovat Bouma, ale ani ten z těžké pozice nemířil přesně. Do úplně stejné situace se dostal i jeho spoluhráč Blažek, ale i ten mířil těsně vedle pravé tyče. To, že se Valům v prvním poločase střelecky vůbec nedařilo, potvrdil po dvaceti minutách hry nejdříve Růžička, který sám před brankářem mířil pouze do nohou Moce a po pár vteřinách se ve vyložené pozici ocitl Kubát, ale ani ten střelecké štěstí svého týmu nezlomil. To co se nepodařilo Valům se podařilo z ojedinělé akce Žabákům, když po ztrátě míče Val zakončil nad padajícího Kratochvíla J. Moc – 1:4. V poslední minutě první půle se dokázal ještě prosadit Růžička, když se z těžkého úhlu trefil přesně pod víko – 2:4.

Ve druhém poločase se podařilo Valům rychle snížit a hra tak dostala nový náboj. Svoji druhou branku si připsal v utkání Růžička – 3:4. Že Vala nechtěli souboj o třetí místo vzdát, potvrdil ve 30. minutě Kubát, který zužitkoval dlouhý výhoz svého brankáře ve vyrovnávací gól – 4:4. I když se hrál zápas 2x25 minut, tak na hráčích znát tento fakt vůbec nebyl a i během 40. minuty bylo tempo utkání strhující. Oba celky běhali nahoru dolů a bylo otázkou času, kdy dá jeden z týmu vedoucí branku. V této chvíli to byl souboj hlavně obou brankářů. Oba předváděli, že jsou oporami svých týmů. Asi největší šanci na vstřelení vedoucí branky měl v 43. minutě Vančura, ale jeho skákavá střela skončila na levé tyči. Na druhé straně měl velkou šanci Novotný, kterému nabídl možnost ke skórování Žabák Vančura, ale nevyužil jí. Žabáci se nakonec dočkali tři minuty před koncem, když se po rychlém brejku podruhé zapsal na listinu střelců Bouma – 4:5. Vala se nechtěla s porážkou a se čtvrtým místem smířit, což se jim nakonec vyplatilo. Minutku před koncem dokázal vyrovnat po přihrávce Kubáta Vlach, který angličanem rozhodl o penaltách – 5:5. Loterie v pokutových kopech vyšla lépe pořadatelskému týmu, který si nakonec v turnaji připsal třetí místo. Rozhodují pokutový kop proměnil Ďoubal.

Restaurace Na Valech – Katlovští žabáci 6:5 pp

Branky a asistence: 11. Zahajský (Novotný), 25. Růžička (Vlach), 28. Růžička (Novotný), 30. Kubát (Kratochvíl), 49. Vlach (Kubát), Ďoubal (PK) - 3. Růžička (Blažek), 3. Bouma, 13. Růžička, 24. J. Moc (Blažek), 47. Bouma (Víta). Rozhodčí: Rynda. Poločas: 2:4. Restaurace Na Valech: Kratochvíl – Vlach, Zahajský, Novotný, Kosík, Matz, Kubát, Ďoubal, Růžička, Reis. Katlovští žabáci: M. Moc – Bouma, J. Moc, Filip, Víta, Blažek, M. Růžička, Vančura.