Zápas začal představením jak domácího týmu Benago Zruč tak i Andy Liberec. Poté se hráči pustili do utkání. Začalo se opatrně, po několika chybách jak na jedné tak i na druhé straně. Jako první se osmělilo domácí Benago, které hnáno 350 diváky, chtělo vstřelit vedoucí branku co nejdříve. A také, že se jim to podařilo. Střelcem byl kapitán Benaga Beni Simitči.

Utkání bylo velmi vyrovnané hosté z Liberce dokázali do konce poločasu výsledek zvrátit na svou stranu. Poločas tedy skončil 1:2 z pohledu Benaga.
Na druhý poločas dorazil Horst Siegl, který nastoupil hned v prvním útoku druhého poločasu a o pár minut po jeho začátku se prezentoval skvělou nahrávkou spoluhráči do gólové šance. Za což sklidil od publika veliký potlesk.

Hráči domácího Benaga přitvrdili a a dokázali utkání otočit ve svůj prospěch na 3:2, kdy Beni Simitči dokázal skórovat po krásných nahrávkách svých spoluhráčů a završil tak svůj hattrick.
Hosté z Liberce, ale utkání nezabalili a domácím učinili lekci z produktivity. Třemi brankami otočili skóre opět ve svůj prospěch a domácí už do většího tlaku nepustili. I přes prohru Benaga Zruč si diváci přišli na své a viděli zajímavý, svižný futsal se spousty kličkami, šancemi a krásnými zákroky brankářů. Byl to vydařený večer pro všechny zúčastněné.

„Nedělám si hlavu z dnešní prohry,“ řekl president klubu Beni Simitči, který v utkání zaznamenal hattrick, ale ani to nestačilo. „Mám velkou radost z toho, že na premiéru přišlo tolik diváků a snad se nenudili,“ zakončil Simitči. Je pravda, že zklamání z porážky v sobotu ustoupilo stranou a ani oficiální trenér Benaga Málek si z toho hlavu nelámal. „Důležité bylo, že přišli na futsal lidi. Já pocházím ze Zruče, na stěhování Benaga do Zruče jsem se sám podílel a o to víc mě to těší,“ uvedl trenér.

Benago Zruč n. S. - Andy Liberec 3:5

Branky: 9., 23., 28. Simitči B. - 10., 36., 40. Vrabec, 12. Makula, 36. Sentivan. Poločas: 1:2. Benago: Klíma, Soukeník - Filinger, Simitči A., Simitči B., Caio, Mullai A., Bartošek, Fitzel, Siegl.

Zdroj: Lukáš Zachariáš, efutsal.cz