Už v první minutě utkání se ocitl sám před brankářem Štorc, ale jeho šanci mu zmařil hostující brankář, který si připsal jeden z úspěšných zákroků prvního poločasu. O minutu později si vyměnil míč Filinger se Světlíkem, jenže první jmenovaný pálil o metr nad. Pražskému celku nabídl první šanci Filinger, ten si hrál s míčem tak dlouho, až ho o něj obral štírek Pleyer, který po samostatném úniku sice propálil Klímu, ale ne za ním stojícího Světlíka, který brankáře Benaga dokázal zastoupit. Zruč se dál tlačila před bránu Investmentu, ale ani Mullai a po něm Filinger na J. Bellada v bráně hostí nevyzráli. Produktivitu jim naopak ukázal pražský tým. Ten se v rozmezí 16. a 17. minuty radoval hned dvakrát. Nejdříve nenápadné rozehraní z rohu hřiště sklepl do brány Kosina a po něm propálil Klímu s využitím obou tyčí Socher – 0:2.

Do druhé půle vstoupili domácí drtivým náporem, a proto se převážně hrálo jen na polovině hostů. Benago z tohoto tlaku vytěžilo několik šancí, ale Brožek, Mullai a po nich Filinger brankáře hostů nepřekonali. Jaroslav Bellada svůj tým do 26. minuty držel jistými zákroky. Po faulu hostů kopal ve 27. minutě Filinger trestný kop, který skončil v hostující síti a domácí kanonýr tak vykřesal Zruči jiskřičku naděje – 1:2. Filinger mohl svůj gólový účet do minuty dvakrát navýšit, když šel sám na golmana, ale ani jednu situaci nevyřešil správně. Utkání s blížícím se koncem mohutně gradovalo a diváci si v této fázi hry přišli na parádní podívanou. Obě mužstva předváděla krásný futsal, hrálo se nahoru dolu. Poslední minuty okořenily tři pokutové kopy. Dva měli hosté a posléze jeden Benago. Ani jednu penaltu Investment neproměnil, čehož mohl v závěru hořce litovat. Kanonýr domácí Zruče – David Filinger ukázal hostům, jak se má taková desítka zahrávat a osmadvacet vteřin před koncem zápasu srovnal na konečných 2:2.

„Ze zápasu jsme měli obavy, ale nakonec jsem velmi spokojený jak to dopadlo, i když jsme si podle průběhu zápasu zasloužili vyhrát,“ radoval se po utkání trenér Benaga Petr Málek. „Měli jsme víc šancí, ale prostě nám to nepadalo do brány. V závěru se ale štěstí opět otočilo, kdy Eco nedalo dvě penalty a my jsme nakonec z pokutového kopu v závěru vyrovnali,“ uvedl veledůležitý moment zápasu trenér. „Pro nás to byl průlomový zápas, protože jsme zatím hráli pouze s nováčkem a oslabeným Šumperkem, takže jsme nevěděli, jak na tom přesně jsme. Ale dnes se ukázalo, že můžeme hrát i s finalistou ligy a myslím si, že jsme byli celý zápas lepší, to mě velmi potěšilo,“ dodal radostně.

Vyrovnání přišlo 28 vteřin před koncem z nařízeného pokutového kopu. Jaké z toho má pocity trenér Eco Investmentu Vlastimil Bartošek? „Bylo mi jasné, že se Benago bude v závěru snažit o faul, který ale podle mě určitě nebyl. Je to směšné,“ řekl rozčarovaný trenér těsně po skončení prestižního duelu. „V úvodu bylo Benago lepší, ale postupem času jsme převzali otěže zápasu a hru jsme kontrolovali. Zápas jsme měli vyhrát, což se nakonec nepovedlo. Naše chyba byla v tom, že když jsme soupeři odebrali balon, tak jsme ho nedokázali podržet a v klidu rozehrát. Místo toho jsme míče jen nakopávali,“ hledal příčiny konečné remízy kouč. „Jinak zápas to byl krásný,“ zakončil Bartošek.

FC Benago Zruč n. S. – Eco Investment Praha 2:2 (0:2)

Branky: 27. a 40. Filinger (druhá PK) - 16. Kosina (Dlouhý), 17. Socher (Sláma). Rozhodčí: Brejník – Kudrna. ŽK: B. 2/1 (B. Simitči, A. Simitči – Novotný). Diváci: 130. FC Benago: Klíma (Bilík) – B. Simitči, A. Simitči, Filinger, Mullai, Světlík, Stojaník, Štorc, Brožek, Krupička. ECO Investment: J. Bellada (J. Tichý) - Dlouhý, Socher, Pleyer, Novotný, Frič, V. Bellada, Kosina, Sláma, S. Mařík, Šnídl.

Ohlasy trenérů zde najdete v raních hodinách.