Největším překvapením bylo těsné vítězství Soči Suchdol nad Green barem (2:1). V tomto utkání také došlo k několika potyčkám a schylovalo se k bitce.

Výsledky 17. hracího dne:

Teachers - Zeweláci 2:2

Na utkání bylo vidět, že Zeweláci se ještě nehodlají splay-off rozloučit a tak vstoupili do utkání ve velkém stylu. Týmu zčela tabulky byli velmi vyrovnaným soupeřem. Oba týmy měli vúvodu střetnutí pár šancí, ale až Kratochvíl ji dokázal využít. V8. minutě si naběhl na rohový kop, kdy střelou zprvní a drobnou tečí, dává vedoucí gól – 1:0. Vdruhé polovině zápasu už přebral otěže favorit, Teachers, který vyrovnal zásluhou Vondry – 1:1. Během dalších dvou minut Zeweláci dokonce o svoje vedení přišli, kdy po rychlé kombinaci zakončoval Blahník – 1:2. Vtéto části hry se už projevovala zkušenost hráčů Teachers, kteří si krásným přechodem vytvářeli spoustu šancí, ale golman Manus jim je všechny dokázal zneškodnit. Jak už to bývá, tak nakonec udeřilo na druhé straně, kdy Pospíšil přebral míč od Kratochvíla a kličkou kolem brankáře vyrovnal na konečných 2:2.

Branky a asistence: 15. Vojt. Vondra (Třískala), 17. Blahník (Auer) - 7. Jar. Kratochvíl (Beneš), 21. Pospíšil (Jar. Kratochvíl). Poločas: 0:1. Teachers: Pav. Váňa - T. Šváb, Blahník, Třískala, Valtr, Vojt. Vondra, Auer. Zeweláci: Manus - Jakoubek, Strnad, Beneš, Křivský, Černý, Jar. Kratochvíl, Pospíšil.

Restaurace Na Valech - Veteráni 5:2

Vdruhém zápase se utkal opět tým, na kterém je vidět, že by velice rád i přes současné umístění, rád postoupil do další fáze hry. Právě hráči zpořadatelského týmu se utkali strápící se Veterány, kteří zatím letos vyhráli pouze jednou. Na utkání už od začátku byla vidět chuť po vítězství hráčů Restaurace Na Valech, kteří otevřeli účet zápasu již ve2. minutě, kdy se prosadil Vlach - 1:0. O dvě minuty později, po chybě obránce, zvyšuje na 2:0 Zahajský. I přes mnoho šancí se do konce poločasu nedokázal ani jeden celek brankově prosadit. Vúvodu druhého poločasu se dostal do šance Kopecký, ale jeho střelu na brankové čáře dokázali Vala vykopnout. Znásledného protiútoku se opět prosazují hráči restaurace, kdy po ideální přihrávce do odkryté brány zakončuje Růžička – 3:0. Ani ne do minuty se mění stav utkání počtvrté. Po rychlé kombinaci před brankou Ledviny střílí do jeho sítě branku Novotný – 4:0. Slabší chvilku si vybral brankář Kratochvíl v18. minutě, kdy podcenil míč vrohu hřiště, velice šikovně ho dokázal přehodit Kopecký – 4:1. Po chvíli i na druhé straně brankář podcenil napadajícího Novotného, který mu vystihl kličku a do prázdné brány zvýšil na 5:1. Konečný stav upravil vposlední minutě špičkou boty „veterán“ Andrašík – 5:2.

Branky a asistence: 2. Vlach (Matz), 4. Zahajský (Novotný), 16. J. Růžička (Matz), 17. Novotný (J. Růžička), 22. Novotný - 18. Kopecký, 26. Andrašík. Poločas: 2:1. Restaurace Na Valech: Jan Kratochvíl - J. Růžička, Vlach, Kosík, Novotný, Matz, Zahajský. Veteráni: Ledvina - P. Pařízek, Kapek, Andrašík, L. Franc, M. Barenčík, Kopecký, K. Snížek.

Soča Suchdol - Green bar 2:1

To, že favorité neměli svůj den potvrdila i Soča Suchdol, která si ve velmi tvrdém souboji poradila shráči Green baru. Toto utkání by se mohlo rozhodně zařadit na první místo těch utkání, které by se kvůli zdraví hráčů neměli ani hrát. Nervy hráčů začali téct už velmi brzo. Důvod byla 2. minuta, kdy se prosadila Soča zásluhou Zábrahy – 1:0. Hráči Green baru chtěli vývoj utkání samozřejmě otočit, ale to se jim díky zahazování svých šancí nedařilo. Jen sám Svoboda, vbarvách Green baru, si vytvořil tři šance, ale ani jednu nedokázal protlačit za záda brankáře. To co se jim ale nepovedlo vprvní půli, to se jim podařilo ze začátku druhé, kdy vyrovnal střelou ktyči Bláha – 1:1. Vtéto fázi hry drží Soču skvělými zákroky jejich brankář Hebr. V18. minutě vzadu kazí kličku Bláha, jeho tým opět prohrává. Na 2:1 zvýšil Langr. Když to někomu nejde, hledej vinu u rozhodčího, tímto heslem se řídilo v utkání více hráčů a místo toho, aby se soustředili na hru, tak raději uráželi sudího. Celá rozmíška vyvrcholila tím, že hráč Soči málem zlomili nohu Svobodovi. Ten to naštěstí odnesl pouze bolestivou grimasou a výronem kotníku. Po této šarvátce dohrávali poslední dvě minuty oba týmy pouze ve třech. Na stavu se už nic nezměnilo, a proto Suchdol překvapivě vítězí.

Branky a asistence: 2. Zábraha (Langr), 24. Langr - 18. Bláha (M. Svoboda). Poločas: 1:0. Soča Suchdol: Hebr - B. Bříza, Kopáček, Dušinský, D. Kuchař, P. Bříza, Langr, Zábraha, Matoušů, Zich. Green bar: Černovský - M. Svoboda, J. Leopold, Hrbek, Bláha, P. Leopold, Suchorebský, J. Franc.

Katlovští Žabáci - FC Cannabis 7:2

Dosud nejlepší tým futsal ligy, Katlovští žabáci, porovnal své síly shráči FC Cannabis. Na začátku se hra převážně odehrávala uprostřed hřiště, tadíž byly vidět pouze střely zvětší vzdálenosti, ale ani jedna svůj cíl nenašla. Až Stratený otevírá skóre v7. minutě, kdy se po ideální přihrávce Boumy ve své šanci nemílí – 1:0. O minutu později je už stav vyrovnaný, na konci akce stojí Veselý – 1:1. Do konce poločasu zmnoha šancí končí vbráně pouze jedna, kdy po špatné rozehrávce uklízí míč do branky Vančura – 2:1. Vprvní minutě druhé půle srovnává A. Zvolenec – 2:2. To bylo ze strany Cannabis vše a od této chvíle ukazují Katlovští žabáci, že futsal hrát umí, a že je nic jiného, než vítězství nezajímá. Během druhé půle postupně přidávají branky Stratený – 3:2, vlastní branku si hlavou dává J. Veselý – 4:2 a po rychlé kombinaci před brankou přidává svůj druhý gól Vančura – 5:2. Ten se po pár minutách prosazuje ještě potřetí a uzavírá svůj hattrick – 6:2. Účet utkání a celého večera uzavírá po rychlém vyhození brankáře Moce Stratený – 7:2, který stejně jako Kuba Vančura dokázal vsítit soupeři hattrick.

Branky a asistence: 7. Stratený (Vl. Bouma), 10. J. Vančura, 15. Stratený (Blažek), 21. vlastní, 21. Jak. Vančura (Stratený), 24. Jak. Vančura (Víta), 26. Stratený - 8. M. Veselý (Černohlávek), 14. A. Volenec. Poločas: 2:1. Katlovští Žabáci: M. Moc - Vl. Bouma, Blažek, Víta, S. Lebeda, J. Vančura, Stratený. FC Cannabis: M. Snížek - Černohlávek, M. Veselý, J. Veselý, Kunta, Z. Volenec, A. Volenec, Škramovský, Hanousek, Červinka.

Celkové pořadí: 1. Katlovští žabáci 32 bodů, 2. STS Chvojkovice Brod 28, 3. Teachers 23, 4. Green bar 22, 5. U Hrnčíře 18, 6. Veteráni 17, 7. FC Cannabis 15, 8. Restaurace Na Valech 13, 9. Soča Suchdol 12, 10. Zeweláci 9.

Další zápasy - 18. hrací den, čtvrtek 21. února: Zeweláci - Green bar (od 19 hodin), Teachers - Veteráni (od 19.30 hodin), FC Cannabis - STS Chvojkovice Brod (od 20 hodin), Katlovští Žabáci - U Hrnčíře (od 20.30 hodin).