Do utkání měli lepší nástup domácí, kteří si během prvních pěti minut vytvořili vedení 4:1. Jiskra však vzápětí odpověděla stejnou mincí a šňůrou čtyř branek se ujala vedení 6:5. V následujících deseti minutách bylo utkání vyrovnané a i soupeři se střídali při střílení branek. Ve 20. minutě byl stav utkání 11:10. Poslední desetiminutovka prvního poločasu však vyšla lépe hostujícímu týmu, který do kabin odcházel s náskokem 17:13, což bylo dobrá výchozí pozice před druhým poločasem.

V něm se domácí Chodov všemožně snažil srovnat náskok Jiskry. Trenér domácích točil se sestavou, střídal obranné systémy, ale Zruč n. S. si neustále udržovala dvou až tříbrankové vedení. Mladý tým domácích spoléhal především na rychlé protiútoky. Naopak zkušený tým hostí se pečlivým útokem a proměňováním šancí udržoval v naději na zisk cenných bodů. Když se Jiskře pět minut před koncem podařilo odskočit na pětibrankový rozdíl, bylo o vítězi utkání rozhodnuto. Po závěrečném hvizdu rozhodčích svítil na ukazateli skóre konečný stav 32:28 pro Jiskru.

Dá se říci, že zručské vítězství na půdě vedoucího týmu je trochu překvapivé, ale plně zasloužené. Jiskra v jarní části podává opravdu kvalitní výkony a dokonce má možnost zaútočit na celkové prvenství v soutěži. Tentokráte pochvalu zaslouží celý tým, za nesmírnou bojovnost a nasazení, se kterým kluci vydrželi po celé utkání. Střelecky se dařilo nejstarších harcovníkům.

Chodov - Zruč n. S. 28:32

Branky a sestava Zruče n. S.: Švarc 12 branek, Quirsfeld 7, Dolejší 6, Bohm 3, Kaplan 2, Vrzáček 2, Hornát, Korel a brankáři Dejda a Vodrážka.

Zdroj: Jiří Dolejší