Začátek utkání byl ve znamení nástupu domácího favorita, který již na konci 2. minuty vedl 3:0. Hostující hráči se však brzy oklepali a do 6. minuty vyrovnali na 3:3. V dalším průběhu prvního poločasu si domácí udržovali 1-3 brankový náskok a hosté tak museli dotahovat. Ještě v 17. minutě byl stav 10:7 a zdálo se, že domácí mají utkání pevně pod kontrolou. Ale závěr poločasu byl plně v režii hráčů Sparty. Nejprve čtyřbrankovou šňůrou otočili do 25. minuty vedení ve svůj prospěch – 10:11 a po následném vyrovnání domácích na 11:11 skvěle zahráli závěrečné minuty poločasu. V nich přidali ještě 4 branky oproti jedné domácí a do kabin tak odcházeli s nadějným tříbrankovým vedením 12:15.

Začátek druhého poločasu opět lépe vyšel domácím, ve 33. minutě snížili na rozdíl jediné branky – 14:15. Po jedné brance Kutné Hory následovala tříbranková šňůra domácích a ve 36. minutě byl stav 17:16. Hosté poté 4x dokázali vymazat jednobrankové vedení domácích, naposledy ve 41. minutě, kdy vyrovnali na 20:20. O minutu později ještě dokonce přešli do vedení 20:21. Za tohoto stavu Thieme neproměnil trhák a namísto dvoubrankového vedení Sparty domácí z protiútoku vyrovnali na 21:21. Od tohoto stavu se utkání úplně zlomilo. Hráčům Hory se totálně přestalo dařit v útoku, nedávali branky, často chybovali a toho domácí favorit dokázal náležitě využít. Navíc musel vystřídat značně vyčerpaný Hasala a když přibližně 10 minut před koncem odstoupil zraněný Thieme, bylo rozhodnuto. Domácí vyhráli posledních 18 minut utkání 9:1 a tím i celé utkání 29:22.

Nejlepší z jejich týmu byla dvojice Boudis – Brožek, oba autoři 7 branek. A většinou ze střední a větší vzdálenosti. To byla velká přednost domácího týmu, vždyť jejich střelci zaznamenali ze spojek 16 z celkových 29 branek. Kutná Hora podala na hřišti vedoucího týmu soutěže statečný výkon, tři čtvrtiny utkání mu byla naprosto vyrovnaným soupeřem. V závěru však totálně propadla v útoku a to jí stálo daleko lepší výsledek. V poli patřil k tahounům Hrčka a Hasala, z křídla se dařila střelba Moryskovi. Thieme měl velmi dobrý první poločas, kdy dal čtyři branky, ale v závěru si však vyhodil rameno a zřejmě si tak již na jaře nezahraje. Přiřadí se tak k stále zraněným oporám Kůrkovi a Rudolfovi a to ještě více oslabí kutnohorský kádr. Na závěr alespoň jedna potěšitelná zpráva: poprvé od června 2006 nastoupil v mistrovském utkání po vážném zranění ramene mladý a nadějný pivot Josef Salák.

Chodov B – Kutná Hora 29:22

Sestava a branky Kutné Hory: Kotval /br/, Malý /br/ – Hasala 7, Hrčka 4, Morysek 4, Thieme 4, Hovorka 1, Šalátek 1, Šnajdr 1, T. Hájek, Choutka, Polívka ml., A. Salák, J. Salák. Rozhodčí: Mára – Průžek. Napomínání: 2/1. Vyloučení: 6/2. Sedmičky: 4/2 – 4/3. Diváci: 12.

Zdroj: Petr Vobořil