Mladší žáci

Za soupeře Jiskra měla tyto celky: domácí Sokol Chrudim, Sokol Újezd u Brna, Slavia Hradec Králové, SKP Pardubice, TJ Náchod a polský celek Szkola Swiebodzice. Soupeři se střetly systémem každý s každým 2 x 10 minut.
První utkání sehrála Jiskra s Náchodem a jak se později ukázalo, bylo to předčasné finále. Hráči Jiskrypředvedli proti lépe fyzicky vybavenému soupeři výborný výkon a po celé utkání si udržovali mírný náskok. V závěru však zručáci udělali dvě technické chyby a dovolili soupeři vyrovnat na konečných 8:8. Ve druhém utkání čekal na Jiskru neznámý polský soupeř. Kluci ze Zruče však vlétli do utkání jako uragán a během pěti minut si vytvořili pětibrankový náskok. Ten si pak už bez problémů udržovali po celý zbytek utkání. Konečné skore znělo 15:8. Ani v dalších utkáních Jiskra nezaváhala a postupně porazila Hradec Králové 11:5, domácí Chrudim 11:4, SKP Pardubice 10:1 a Újezd u Brna 17:3. Před posledním utkáním celého turnaje s celkem Brna bylo jasné, že pokud chce Jiskra vyhrát celý turnaj, musí svého soupeře porazit o 21 branek. Měla totiž shodný počet bodů s celkem Náchoda, který měl však lepší skore. Hráči Jiskry se zpočátku snažili tento těžko splnitelný záměr uskutečnit, ale již v prvním poločase zjistili, že se jim to nepodaří. Vrátili se tedy ke klidné hře a zahráli si nacvičené kombinace, které se jim budou v mistrovských zápasech hodit.

Trenér zručské házenkářské mládeže byl s výkonem svých svěřenců velmi spokojen. „Kluci zahráli opravdu velice dobře. Přestože jsme v turnaji nezvítězili, musím všechny hráče pochválit, nejen za předvedenou hru, ale i za nasazení a bojovnost při utkáních. Odmítl jsem se zaměřit na střeleckou předháněnou s celkem Náchoda, která by nám zajistila turnajové prvenství. Chtěli jsme si vyzkoušet různé herní varianty. Byl to totiž náš poslední turnaj, před začátkem soutěže,“ zhodnotil průběh turnaje trenér Jiří Dolejší st.. „Já jen pevně doufám, že kluci budou předvádět, podobné výkony, jako v Chrudimi,“ doplnil.

Výsledky Jiskry: Zruč – Náchod 8:8, Zruč – Szkola Swiebodzice 15:8, Zruč – H. Králové 11:5, Zruč – Chrudim 11:4, Zruč – Pardubice 10:1, Zruč – Újezd u Brna 17:3. Sestava a branky : Dolejší 33, Švec 18, Červinka 8, Černý 7, Fiala 6, Birka, Havlíček a brankáři Vinc a Toman. Celkové pořadí turnaje: 1. TJ Náchod 11 bodů, 2. TJ Jiskra Zruč n.S. 11, 3. HC SKP Pardubice 8, 4. Szkola Swiebodzice 5, 5. Sokol Chrudim 5, 6. Sokol Újezd u Brna 2, 7. Slavia Hradec Králové 0 bodů.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Minižáci a přípravka

Družstva minižáků a přípravky se v neděli 2.3. zúčastnila turnaje v miniházené, který uspořádala TJ Kovofiniš Ledeč n.S. ve své sportovní hale. Turnaje se dále zúčastnili celky HBC Jičín, Sokol Nové Veselí, Sokol Vršovice, SKP Pardubice, Sokol Chrudim a domácí Ledeč n.S. Týmy byly rozděleny do tří skupin podle věku. Jiskra obsadila nejstarší a nejmladší kategorii.

Minižáci měli ve skupině těžké soupeře, ale sehráli vyrovnaná utkání a jen trocha smůly je dělila od lepšího umístění. V závěru turnaje se na oporách Červinkovi a Havlíčkovi projevila únava, protože oba kluci sehráli v sobotu turnaj za mladší žáky. Jiskra porazila Ledeč n.S. 15:4, Chrudim 19:18 a prohrála s Pardubicemi 10:13, Novým Veselím 20:25 a Jičínem 16:27. Trenér minižáků J.Dolejší st. byl však s turnajem spokojen. Sehráli jsme vyrovnaná utkání a až na suverénní Jičín jsme mohli uspět se všemi soupeři. Vím, že někteří kluci mají nabitý program, ale zápasová praxe je nejlepší školou. Nyní všichni hráči dostanou 3 víkendy volno a pak se vrhneme do mistrovských zápolení. Turnaj minižáků vyhrál HBC Jičín před Novým Veselím a Pardubicemi. Jiskra obsadila čtvrté místo.

Sestava a branky: Červinka 49, Havlíček 23, Volf 5, Klapka 2, Ryšavý 1, Procházka a brankář Brecko.

Přípravka byla přihlášena do nejmladší skupiny a sehrála výborný turnaj. Tito nejmladší miniházenkáři ze všech družstev jsou prostě úžasní. Na hřišti bylo k vidění spousta komických situací včetně střelby na vlastní branku, ale také velká bojovnost doslova o každý míč. A ti nejšikovnější se už dokáží blýsknout pěknou házenkářskou akcí. U zručských minižáků je oporou pětiletý Aleš Dolejší, který svými 37 vstřelenými brankami pomohl svému družstvu k vítězství v nejmladší kategorii. Vím, že výsledky u této kategorie nejsou důležité, ale to vysvětlujte těm prckům. Ti mají radost nejen z vítězství, ale i z každého vstřeleného gólu. Měli jste vidět to nadšení, když se dozvěděli, že turnaj vyhráli !!! – řekla trenérka družstva Radka Dolejší. Jen abych učinila zpravodajské povinnosti za dost přikládám výsledky. Takže Jiskra postupně porazila : Nové Veselí 17:4, Vršovice 19:9, Jičín 12:1, Ledeč kluky 12:7 a Ledeč dívky 16:2. Za Jiskrou se na dalších místech umístil Sokol Vršovice a Ledeč n.S. kluci.

Sestava a branky: Dolejší 37, Vlasák 15, Toman 9, Losinecký 7, Dongres a Kopecký po 4.

Jiří Dolejší