Nedělní soupeř Kutné Hory působil dlouhé roky ve vyšších soutěžích. Předloni však sestoupil z II. ligy a v loňské sezóně hrál Východočeskou ligu. V letošní sezóně v ní hraje opět a navíc startuje ve Společné regionální lize (dále jen SRL), kde však hraje bez nároku na postup.
Vzájemné zápasy mezi Spartou a Železným Brodem nejsou příliš časté. Poslední utkání je z podzimní části SRL 2007/2008. Tehdy Železný Brod využil domácího prostředí k vítězství 27:20, když v poločase vedl náš tým 12:13. Vedení si udržoval ještě ve 37.minutě – 16:17, v dalším průběhu však domácí otočili vývoj utkání – v 50.minutě 21:19 a v závěru již byli jasně lepší, o čemž svědčí konečný výsledek. Z týmu domácích byla jednoznačně nejnebezpečnější dvojice Novotný / 9 branek / - Janus / 8 branek /. Branky Kutné Horytehdy zaznamenali: Kůrka 9, Hrčka 4, Šalátek 3, Hájek, Hovorka, Morysek a Šnajdr po 1.
A vzájemná utkání z let předcházejících – v druholigové sezoně 2004/2005 oba týmy využili výhody domácího prostředí k vítězství, na podzim 2004 Sparta 25:24, na jaře 2005 Žel.Brod 24:22. V sezónách 1992/93, 1993/94 a 1994/95 v utkáních východočeského Oblastního přeboru ve všech šesti zvítězil Železný Brod !!!
V průběžné tabulce letošního ročníku SRL je Železný Brod na 5.místě se ziskem 15 bodů z 11 odehraných utkání. Na jaře odehrál prozatím pouze jediné utkání, před týdnem doma prohrál s JISKROU Zruč n/Sázavou o branku 20:21, po vyrovnaném poločase 12:12.
V podzimní části SRL dokázal Železný Brod 2x zvítězit na hřištích soupeřů – dle očekávání v Kolíně / 28:20 / a překvapivě na hřišti vedoucího Chodova / 28:21 /.
V neděli tedy čeká tým Kutné Hory poměrně silný soupeř, který předvádí rychlou kombinační házenou.
Navíc se trenéru J.Hájkovi rozrostla marodka, k déle zraněným Kůrkovi a Rudolfovi přibyl po utkání s Chodovem další klíčový hráč – Thieme / na jaře již zřejmě nenastoupí /. Na druhou stranu, po téměř dvouleté pauze zaviněné zraněním se právě na Chodově na hřišti objevil pivot Josef Salák !!!
A ještě fakta k nedělnímu utkání SRL Kutná Hora – Libčice nad Vltavou – hraje se od 10.30 hodin na hřišti v Tyršově ulici na Žižkově za řízení mladé začínající mělnické dvojice Haramul – Opata.

Oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora srdečně zve všechny příznivce na nedělní sportovní dopoledne – utkání s kvalitním soupeřem jistě nabídne pěknou podívanou !!

BLAHOPŘÁNÍ k narozeninám !!!

Právě v den nedělního utkání SRL mužů – 20.dubna slaví 67.narozeniny legenda kutnohorské házené a stále ještě aktivní sportovec – Karel Polívka.
Členové oddílu TJ SPARTA přejí oslavenci do dalších let pevné zdraví, hodně osobních i sportovních úspěchů !!!

Zdroj: Petr Vobořil