VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Premiérový turnaj školní ligy v miniházené 4+1vyhrála ZŠ Žižkov

Kutná Hora - V pátek 16. května se konal na hřišti v Tyršově ulici na Žižkově premiérový turnaj „ŠKOLNÍ LIGY miniházené 4+1“, kterého se zúčastnilo 5 týmů – po jednom ze všech čtyř kutnohorských základních škol – ZŠ J. Palacha, ZŠ Kamenná Stezka, ZŠ T. G. Masaryka, ZŠ Žižkov - Kremnická a jeden z blízkého Starého Kolína.

19.5.2008
SDÍLEJ:

Vítězný tým - ZŠ ŽižkovFoto: Petr Vobořil

Turnaj se hrál systémem – každý s každým a hrací doba byla 2 x 7 a půl minuty. Průběh turnaje byl hodně zajímavý a výsledkově vyrovnaný, vždyť týmy na prvních třech místech získaly shodně po 6 bodech. A tak o konečném pořadí rozhodovala vzájemná minitabulka těchto tří týmů. Z ní nakonec vzešla jako celkový vítěz ZŠ Žižkov - Kremnická, před ZŠ T. G. Masaryka a ZŠ Jana Palacha. Čtvrté místo obsadila ZŠ Kamenná Stezka a páté ZŠ Starý Kolín.

I když většina mladých hráčů i hráček /ročníky narození 1997 a mladší/ hrála házenou v této podobě poprvé, bylo na hřišti k vidění hodně nadšení a zapálení do hry. V pěti týmech nastoupilo celkem 52 chlapců a dívek !!!

Jednotlivé výsledky turnaje:
ZŠ Žižkov-Kremnická: ZŠ T. G. Masaryka 3:4 (3:0)
ZŠ Jana Palacha 7:0 (3:0)
ZŠ Kamenná Stezka 8:1 (4:1)
ZŠ Starý Kolín 9:3 (4:0)

ZŠ T. G. Masaryka: ZŠ Jana Palacha 3:6 (1:2)
ZŠ Kamenná Stezka 17:9 (7:7)
ZŠ Starý Kolín 9:7 (3:3)

ZŠ Jana Palacha: ZŠ Kamenná Stezka 5:4 (3:1)
ZŠ Starý Kolín 14:1 (4:0)

ZŠ Kamenná Stezka: ZŠ Starý Kolín 9:3 (4:3)

Konečná tabulka turnaje:
1. ZŠ Žižkov-Kremnická 4 - 3 – 0 - 1 27:8 6bodů
2. ZŠ T.G.Masaryka 4 - 3 – 0 - 1 33:25 6bodů
3. ZŠ Jana Palacha 4 - 3 – 0 - 1 25:15 6bodů
4. ZŠ Kamenná Stezka 4 - 1 – 0 - 3 23:33 2bodů
5. ZŠ Starý Kolín 4 - 0 – 0 - 4 14:41 0bodů

Vzájemná minitabulka, která rozhodla o pořadí na 1. - 3. místě:
1. ZŠ Žižkov-Kremnická 2 - 1 – 0 - 1 10:4 2body
2. ZŠ T.G.Masaryka 2 - 1 – 0 - 1 7:9 2body
3. ZŠ Jana Palacha 2 - 1 – 0 - 1 6:10 2body

Sestavy a branky jednotlivých školních týmů:
ZŠ Žižkov-Kremnická: Kubát /br/ - Žáčková 13, Paďouk 8, Částek 4, Veselý 2, Bandi, Konečný, Muška, Novotný, Páral, Pražák, Sivák a Šátek.
ZŠ T.G.Masaryka: Linhart /br/ - Vohlídka 16, Vyčítal 9, Schwarz 8, Hartmann a Svoboda.
ZŠ Jana Palacha: Míča 14, Jestříbek 6, Jelínek 2, Bříza 1, Jenčík 1, Kačerovský 1, Berka, Brabec, Fišar, Chalupa, Marek, Oliva a Turnovský.
ZŠ Kamenná Stezka: Kubát M. 15, Dostál 5, Podková 3, Hubičková, Koubský, Pazour, Malá a Žemba.
ZŠ Starý Kolín: Hejl 7, Mistr 4, Kratochvílová 3, Benešová, Helerová, Hyťhová, Mistrová, Mrázek, Pošík, Potůčková, Prchal a Thurich.

Při závěrečném vyhlášení výsledků turnaje obdržely všechny zúčastněné školní týmy z rukou předsedy TJ SPARTA Kutná Hora ing.Pavla Šimůnka a trenéra mládeže oddílu házené Karla Čelouda pohár a diplom.
Plaketou a diplomem byli poté odměněni i vybraní nejlepší jednotlivci turnaje – brankář Jan Kubát / Žižkov/, hráč Matěj Míča / J.Palacha / a střelec Karel Vohlídka / T.G.Masaryka / - autor 16 branek.

Pořadí nejlepších střelců turnaje:
1. Vohlídka Karel (T.G.Masaryka) 16 branek
2. Kubát Michal (Kamenná Stezka) 15
3. Míča Matěj (Jana Palacha) 14
4. Žáčková Šárka (Žižkov) 13
5. Vyčítal Filip (T.G.Masaryka) 9
6.-7. Paďouk Jan, Schwarz Ondřej (Žižkov, T.G.Masaryka) 8
8. Hejl David (Starý Kolín) 7

Turnaj uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve spolupráci se středočeským Krajským úřadem, který prostřednictvím Stř. SH finančně podporuje tyto projekty.

Jako rozhodčí, zapisovatelé i konzultanti jednotlivých školních týmů v turnaji působili hráči žákovského a dorosteneckého týmu pořádajícího oddílu TJ SPARTA. Všem bez rozdílu patří velký dík za hladký průběh premiérového turnaje „ŠKOLNÍ LIGY miniházené 4+1“.

Zdroj: Petr Vobořil

19.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lidé si zazpívali koledy také na Palackého náměstí v Kutné Hoře.
131

FOTOGALERIE: Kutnohorsko zpívalo s Deníkem koledy

Do projektu Česko zpívá koledy se ve středu 13. prosince 2017 zapojili také žáci a učitelé Základní školy T. G. Masaryka v  Kutné Hoře.
9

OBRAZEM: Před Masarykovou školou se zpívaly vánoční koledy

Do boje s drogami se experti vrhají společně. Spojenými silami

Střední Čechy – Novou zbraní v boji s nástrahami návykových látek se má stát krajská protidrogová komise, zřízená jako poradní orgán středočeského radního pro oblast bezpečnosti a ICT Roberta Bezděka (ANO). O jejím ustavení ve středu informovala Helena Frintová z krajského úřadu. S tím, že komise by měla přispět ke koordinaci aktivit směřujících k ochraně jednotlivců před škodami způsobenými užíváním návykových látek, hazardním hraním a před dopady v podobě trestné činnosti.

Stav třetiny středočeských mostů volá po opravě

Střední Čechy – Přemostění Červeného a Bakovského potoka ve Velvarech na Kladensku, most přes odvodňovací strouhu u obce Klíčany na Praze-východ, dvoumetrový můstek přes meliorační sběrač u Husí Lhoty nedaleko Mladé Boleslavi či necelých pět metrů dlouhý most přes Křenovku v okrajové části Kutné Hory zvané Perštejnec. To jsou mosty Středočeského kraje, které patří k nejhorším.

KRÁTCE: Budou tradičně rozdávat betlémské světlo

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska. 

Nemocnice jako obchodní společnost? Je to nutnost, shodují se zastupitelé

Čáslav /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Z čáslavské nemocnice může být obchodní organizace. Zatím sice není nic pevně odsouhlaseného, ale zastupitelé myšlenku berou vážně a na jejich zasedání tento týden se možná transformace posunula o krok dál k realizaci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT