Mělničtí si překvapivě vedou - hlavně v jarní části - poměrně úspěšně a před páteční dohrávkou měli na svém kontě 7 bodů / oproti čtyřem kutnohorského týmu mužů /. V domácím prostředí dokázali vysoko porazit Železný Brod a remizovat se silnými Úvaly a hlavně Vršovicemi.
S takovými výsledky se Sparta momentálně rozhodně chlubit nemůže. K pátečnímu utkání odjížděla momentálně v nejsilnější možné sestavě. Nekonal se však avizovaný návrat kanonýra Kůrky / stále není doléčen / a pro zranění citelně chybí na spojce Thieme a brankář Kotval.
Začátek dohrávky začal neproměňováním šancí na obou stranách a tak se až do 5. minuty hrálo bez branek. V ní se poprvé prosadil ze sedmičky Hasala – 0:1. V dalších minutách však střelecké trápení hráčů Sparty pokračovalo a domácí čtyřmi brankami v rozmezí 6. - 10. minuty přešli do vedení 4:1. Až v 11. a 12.minutě Kutná Hora snížila na 4:3, v polovině 1. poločasu na 5:4 a v rozmezí 16. - 24.minuty 3x vyrovnala jednobrankové vedení domácích – postupně na 6:6, 7:7 a 8:8. V závěrečné pětiminutovce úvodního dějství však zbytečnými chybami / to se opakuje ve většině letošních utkání / umožnila domácím lacino skórovat a ti tak odcházeli do kabin s 2 brankovým náskokem – 12:10. To však ještě nebylo tak zlé, s dvoubrankovým náskokem ještě není nic v házené vyhráno.

Ale začátek 2. poločasu byl ze strany hostů hodně špatný. Nedařilo se hlavně v útoku a špatná byla i obrana. Do 40. minuty narostl náskok domácích na rozdíl 5 branek – 16:11, v minutě 50. však byl rozdíl již devítibrankový – 22:13 !!! V této části utkání předváděli hráči Sparty doslova katastrofální výkon, kupili chybu za chybou a nedařilo se jim ve všech herních činnostech. Alespoň jim slouží ke cti, že v závěrečné desetiminutovce utkání nevypustili. Od 50. do 55. minuty zaznamenali 6 branek oproti jedné domácí a snížili na rozdíl 4 branek – 23:19. Tento rozdíl již potom zůstal do konce utkání nezměněn, v posledních pěti minutách padlo po 3 brankách na obou stranách. Nakonec se tedy ze zaslouženého vítězství radoval domácí Mělník v poměru 26:22.

Spartě se včerejší dohrávka nevydařila a výkon valné většiny hráčů byl hodně špatný. Dvacet minut od začátku 2. poločasu byl doslova k nekoukání, to byl nejhorší výkon týmu v celé sezóně !!! 16 ztrát míčů, z toho 12 pokažených přihrávek v tomto utkání to jenom potvrzuje. A když už do této „holomajzny“ zapadli i opory Hasala s Hrčkou, tak to je co říct. Ke světlejším jevům v utkání ze strany Kutné Hory tentokrát patřil výkon brankáře Malého, který si připsal 17 úspěšných zákroků / ůspěšnost 39,5 % /, který mimo jiné kryl 1 ze 2 sedmiček a 3 rychlé protiútoky !!! Jinak tým celkově svého soupeře opět jasně přestřílel – 54 pokusů oproti 48 domácím, produktivita střelby – pouze 40,7 % je hodně mizerná. Ke střelecké nemohoucnosti hráčů Sparty nutno připočíst také velkou smůlu, o čemž svědčí 9 nastřelených tyčí domácí branky !!!
Celkový dojem z utkání - tým Kutné Hory hrál valnou většinu bídně a domácím k jejich vítězství svým výkonem hodně napomohl !!!

Mělník - Kutná Hora 26:22

Sestava a branky Sparty: Malý - Hasala 7, Hrčka 4, Hájek 3, Morysek 3, Šalátek 3, Hovorka 1, Šnajdr 1, Choutka, Polívka ml., Rudolf, A. Salák a J. Salák. Napomínání: 1/2. Vyloučení: 4/1. Sedmičky: 2/1 - 4/3. Rozhodčí: Kamišová - Mára (oba Praha). Diváků: 32. Poločas: 12:10.

Zdroj: Petr Vobořil