Při místním oddíle bylo v loňském roce zřízeno krajské tréninkové centrum mládeže (KTCM) a do tohoto výběru jsou zváni nejlepší hráči z kraje Vysočina. Vedoucímu tohoto KTCM Pavlu Hladíkovi se zalíbili i někteří zručští hráči a proto už v jarních měsících navázal spolupráci i s oddílem TJ Jiskra Zruč nad Sázavou.

Jak už bylo zmíněno, prvního podzimního setkání se zúčastnili tři mladší žáci zručského házenkářského oddílu. Jirka Dolejší se akcí pořádaných KTCM zúčastňuje již od počátku spolupráce a dá se říci, že je v Novém Veselí již ostříleným harcovníkem. Pro Michala Hodka a brankáře Martina Tomana to byla premiéra ve výběru Vysočiny a kluci rozhodně nezklamali.

Samotného turnaje se zúčastnilo osm družstev, když dva týmy přijely ze Slovenska. Hrálo se ve dvou čtyřčlenných skupinách systémem každý s každým a dále dle umístění o konečné pořadí. KTCM Nové Veselí prošlo turnajem bez zaváhání a turnaj vyhrálo, když nejlepší výkon kluci podali právě ve finále, kde vysunutou obranou překvapili soupeře z Modré a deklasovali ho 16:3. Dařilo se i B výběru KTCM, které v utkání o 3. místo zvítězil po střelbě sedmimetrových hodů nad celkem Dolní Cerkve. Další příčky obsadila Dukla Praha, Telnice, Velké Meziříčí a Stupava.

Jirka Dolejší se stal nejlepším střelcem turnaje s třiadvaceti vstřelenými brankami. V brance výborně zachytal Martin Toman a v poli se dařilo i Michalu Hodkovi. Všichni tři hráči oddílu TJ Jiskra Zruč n. S. se s KTCM Nové Veselí zúčastní v prosinci dvoudenního mezinárodního turnaje v polské Bydhošti a v lednu čtyřdenního velkého turnaje ve slovenském Prešově. Obdobný program čeká i tři vybrané starší žáky našeho oddílu, kteří taktéž hrají za KTCM Nové Veselí. Pevně věříme, že i v zahraničí budou kluci dobře reprezentovat házenkářský oddíl TJ Jiskra Zruč n. S.

Zdroj: Jiří Dolejší