Starší dorostenci

Zúčastnili se jej pouze 3 týmy – Jiskra Havlíčkův Brod, HK Rokycany a domácí Sparta Kutná Hora. Hrálo se systémem – každý s každým 1 x 30 minut – dvoukolově, přičemž se každé kolo bodovalo samostatně. Každému týmu se tak do konečné tabulky započítávaly 4 utkání.
Kutnohorský dorostencům, kteří nastoupili pouze s jedním hráčem na střídání, se domácí turnaj příliš nevydařil. A to jak výsledkově, tak ani herně. Ze čtyř odehraných utkání získali pouze jediný bod za remízu v posledním utkání s týmem Rokycan. V ostatních třech zápasech odešli poraženi. Příliš mnoho technických chyb, pomalý přechod do útoku a mizerná produktivita, to v turnaji předváděla většina hráčů domácích. Lepší výkony předvedli pouze brankář Jiří Červenka a nejlepší střelec domácího týmu Tomáš Hájek, který skončil v tabulce střelců na krásném třetím místě. V právě probíhající zimní přípravě je rozhodně co zlepšovat, ale od toho také příprava je.

Vítězem turnaje se stal tým Jiskry Havlíčkův Brod – 6 bodů, před HK Rokycany – 5 bodů a Spartou Kutná Hora – 1 bod.

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Červenka - Hájek 14, Hovorka 6, Polívka 5, Šimůnek D. 5, Bušina 3, Horníček 3 a Šimůnek O. 3. Trenér Vít Šnajdr. Rozhodčí: Bílý, Hájek a Prchal.

 

Mladší dorostenci

Kombinovaný tým mladších dorostenců a starších žáků se zúčastnil o víkendové neděli v rámci zimní přípravy kvalitně obsazeného turnaje v Novém Veselí, kde se konal turnaj mladších dorostenců v házené „Interflex cup 2008“.
Kvalitně obsazeného turnaje se zúčastnilo 6 týmů, pět celků hrajících l.ligu mladších dorostenců a 1 hrající krajský přebor, které byly nalosovány do 2 základních skupin. Ve skupině „A“ se utkaly týmy: HK KP Brno, Jiskra Třeboň a TJ Náchod, ve skupině „B“ – domácí Sokol Nové Veselí, HBC Jičín a Sparta Kutná Hora. Hrací doba byla 1 x 30 minut a poté se hrálo o celkové umístění.

Tým Sparty Kutná Hora byl jediný, který hraje nižší soutěž, se navíc turnaje zúčastnil s kádrem, který byl převážně složen z hráčů nižší věkové kategorie. Na soupeře z vyšší soutěže proto zákonitě hráči Sparty Kutná Hora nestačili. Hráči však hlavně získávali herní praxi a zkušenosti, výsledky tudíž nebyly v tomto klání to nejdůležitější.

„V rámci zimní přípravy se mladí kutnohorští házenkáři zúčastnili silně obsazeného turnaje mladšího dorostu v Novém Veselí. Dosažené výsledky odpovídají složení našeho týmu a kvalitám soupeřů. Hráče lze pochválit za snahu, obětavost a bojovnost, která je neopouštěla po celý průběh turnaje,“ zhodnotil kutnohorský trenér Jiří Hasala a ještě dodal závěrem: „Nemohu si odpustit poznámku, že by podobná sportovní hala slušela i Kutné Hoře.“

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Červenka, Karlovský - Šimůnek 6, Bielický D. 4, Šuráň 3, Falge 2, Nádvorník 1, Bielický E., Horníček, Petránek, Pícha a Stehlík. Trenér Hasala Jiří.