Nejmladší házenkářské naděje byly rozděleny do dvou věkových kategorií – minižáci a přípravka, vždy po deseti družstvech.

Ty následně pořadatelé nalosovali do pětičlenných skupin, kde se soupeři střetávali každý s každým v zápasech hraných na dvakrát deset minut.

Po každém zápolení následovaly samostatné nájezdy, které se započítávaly do konečného výsledku.

Turnaj měl velmi dobrou diváckou kulisu i díky spoustě rodičů, kteří přijeli podpořit své ratolesti.

V kategorii minižáků se domácí Jiskře Zruč nedařilo. Na některých chlapcích se podepsala tréninková absence, zapříčiněná nemocemi a navíc se od kluků odvrátilo sportovní štěstíčko.

Minižáci v prvním zápase podlehli stejně starým dívkám z Ledče nad Sázavou nejtěsnějším rozdílem 8:9 a následně i rezervě Dukly Praha 10:17.

Ve třetím utkání odchovancům ukázalo „áčko“ Dukly, jak se má hrát miniházená a rozdrtilo Jiskru 38:8.

Nutno podotknout, že nejmenší „duklák“ byl o hlavu větší než nejvyšší hráč Zruče.

V posledním zápase ve skupině prohrála Jiskra až díky samostatným nájezdům „béčku“ Nového Veselí 22:24 a ve skupině obsadila bohužel až 5. místo.

V souboji o 9. místo pak Jiskra podlehla opět díky samostatným nájezdům Bělé pod Bezdězem 14:17 a v konečném účtování obsadili minižáci Jiskry Zruč poslední 10. místo.

Střelecky se v domácím dresu dařilo Volfovi, který vstřelil 28 branek a další úspěšné zásahy přidali Klapka (15), Procházka (9), Vlasák (5), Losinecký (3) a Kopecký (2).

V bojích o medailové pozice minižáků byla vidět výborná házená i dramatická podívaná.

Třetí místo nakonec vyválčil celek Sokola Úvaly, který po velké bitvě porazil dívky Ledče 12:11 a odvezl si pomyslné bronzové medaile.

Ve finále se utkaly týmy Nového Veselí a Dukly Praha. Zpočátku bylo utkání velmi vyrovnané.

Postupem času však začali „veseláci“ přehrávat svého soupeře z Prahy a později přeměnili finále ve svoji exhibici.

Dukla nenašla protizbraň na vynikající obranu Nového Veselí a to následně střílelo laciné branky z rychlých protiútoků.

Zlato ve Zruči v kategorii minižáků tedy vybojovalo Nové Veselí a stříbro Dukla Praha.

V kategorii přípravek se Jiskře Zruč dařilo mnohem lépe a finále benjamínkům uteklo o jediný gól.

Ve skupině „jiskřičky“ postupně porazili Ledeč 16:8, Nové Veselí „B“ 23:13 a Havlíčkův Brod „C“ 33:3.

V přímém souboji o postup do finále se Jiskra střetla s „áčkem“ Havlíčkova Brodu a k vidění byl velmi dramatický souboj.

V normální hrací době zvítězila Zruč o branku, ale v samostatných nájezdech, které se započítávaly do konečného výsledku, byli lepší brodští a v celkovém účtování nakonec zvítězili 28:27.

Přípravka Jiskry si alespoň částečně spravila chuť v zápase o konečné 3. místo, v němž jednoznačně přehrála Nové Veselí „A“ 30:5 a vybojovala tak cenné bronzové medaile.

Ve finále přípravek byl úspěšnější Sokol Úvaly, který porazil Havlíčkův Brod 14:10 a stal se vítězem nejmladší kategorie, ve které se házená hraje.

Domácí přípravka se opírala o svého nejmladšího hráče Aleše Dolejšího, který zatížil konta soupeřů neuvěřitelnými 62 úspěšnými zásahy, a kráčí tak ve šlépějích svého staršího bráchy.

Střelecky se dařilo ale i Tomáši Tomanovi, který vstřelil 48 branek a další góly přidali L. Pacner (12), Pacal (6) a Rozehnal (3).

Za uspořádání tak velkého turnaje sklidili domácí pořadatelé chválu od trenérů ostatních družstev a většina celků přislíbila účast na dalším turnaji v miniházené, který házenkářský oddíl Jiskra Zruč pořádá 4. dubna opět ve zručské sportovní hale.

Jiří Dolejší