Minižáci

Na turnaji v Kutné Hoře se sešla družstva domácí Sparty, SKP Pardubice, Sokol Úvaly a Jiskra Zruč n.S. Hrálo se 1 x 15 minut každý s každým a to dvoukolově. K vidění byly vyrovnaná a dramatická utkání, kdy mohl každý porazit každého.

"Přestože někteří kluci nastoupili k zápasům takřka z postele kvůli předcházejícím nemocem, s průběhem turnaje jsme spokojeni," zhodnotil průběh turnaje trenér zručských minižáků Jiří Dolejší st. "Odehráli jsme vyrovnané zápasy, kdy jsme střídali dobré okamžiky se zbytečnými chybami. Někteří kluci z přípravky si dokonce odbyli premiéru v házené 6+1. Opora družstva Vláďa Červinka byl již poněkolikáté v této sezoně vyhlášen nejlepším hráčem turnaje a pochválit musím i nadějného Dominika Volfa, který se předvedl ve velice dobrém světle a je velkou nadějí pro budoucnost. Naše spokojenost s turnajem byla trošku zkalena pouze tím, že některá družstva nasazují do svých zápasů starší hráče, kteří pak silně ovlivňují průběhy těchto utkání," doplnil.

Výsledky Jiskry: Zruč n. S. - K. Hora 4:8 a 3:6, Zruč n. S. - Pardubice 6:6 a 7:8, Zruč n. S. - Úvaly 8:5 a 8:1.
Celkové pořadí: 1. SKP Pardubice, 2. Sparta Kutná Hora, 3. Jiskra Zruč n. S., 4. Sokol Úvaly.
Sestava a branky Jiskry: Červinka 18, Havlíček 10, Volf 5, Studnička 3, Ryšavý, Klapka, Procházka, Losinecký, Vlasák a brankář Brecko.

Mladší žáci

Mladší žáci se v neděli zúčastnili velice kvalitně obsazeného turnaje v Ledči n.S. Jiskra měla za soupeře domácí oddíl Ledeč n. S., Sokol Nové Veselí, Výběr Vysočiny, Duklu Praha a SKP Pardubice. Kluci tentokráte nepodávali obvyklé výkony a měli i trochu smůly. Turnaje se nemohl zúčastnit nemocný brankář Vinc a i během zápasů se kluci museli často obejít bez svého nejlepšího hráče Jirky Dolejšího, kterému se několikrát spustila krev z nosu. Navíc dvě utkání Jiskra prohrála o jednu branku, kterou vždy inkasovala v posledních vteřinách zápasů. I přesto dokázali zručáci vybojovat cenné 3. místo.

"Na tento turnaj jsme se těšili, protože jsme věděli, že sehrajeme několik těžkých zápasů, které tým dokonale prověří a v těchto utkáních se mohou kluci nejvíce zlepšovat. Bohužel jsme odcestovali bez prvního brankáře a na střídačce byli jen dva minižáci. Navíc Dolejší měl zdravotní problémy a často na hřišti chyběl. Klukům však tentokráte chyběla obvyklá lehkost a radost ze hry. Byly to takové utrápená a vydřená utkání. Ale i takovéto zápasy se musíme naučit hrát. Jak se říká všechno špatné je k něčemu dobré. Kluci si budou moci zlepšit náladu v sobotu, kdy jedou do Chrudimi na turnaj s mezinárodní účastí," promluvil o turnaji zručský trenér mladších žáků Jiří Dolejší ml..

Výsledky Jiskry: Zruč n. S. - Ledeč n. S. 2:8, Zruč n. S. - N. Veselí 8:9, Zruč n. S. Dukla Praha 8:9, Zruč n. S. - výběr Vysočiny 10:6, Zruč n. S. - Pardubice 11:4.
Pořadí turnaje: 1. N. Veselí, 2. Ledeč n. S., 3. Jiskra Zruč n. S., 4. výběr Vysočiny, 5. Pardubice, 6. Dukla Praha.
Sestava a branky Jiskry: Dolejší 18, Švec 11, Černý 4, Červinka 3, Havlíček 2, Fiala 1, Birka, Čula a brankář Toman.

Dorost

V neděli ve sportovní hale ve Zruči n.S. uspořádala domácí Jiskra turnaj dorostu., kterého se zúčastnilo 8 týmů – Jiskra Havlíčkův Brod, Nové Veselí A i B, Liberec Handball, Sparta Praha, Kovofiniš Ledeč n.S., Dvůr Králové a domácí Jiskra.

Některé z těchto týmů pojaly tento turnaj jako poslední přípravu před začátkem jarní ligové soutěže. Týmy byly rozděleny do dvou skupin a následně se střetly o celkové umístění.

Domácí hráči ve skupině podlehli zkušenějším soupeřům z Havlíčkova Brodu 8:10, Nového Veselí 6:15 a Liberce 7:11. Tuto skupinu A vyhráli díky lepšímu skore dorostenci z Nového Veselí před Libercem, když jejich vzájemný souboj skončil remízou. Skupinu B vyhrála Sparta Praha před B týmem z Nového Veselí.

V zápasech o celkové umístění se nejdříve střetla domácí Jiskra s celkem Ledče n.S. a po zásluze vyhrála 12:8. Obsadila tak konečné 7. místo. V dalších vyrovnaných zápasech byli šťastnější kluci z Havlíčkova Brodu a Liberce, když těsně porazili své soupeře ze Dvora Králového respektive Nového Veselí. Ve finále na sebe narazila Sparta Praha a „áčko“ Nového Veselí. Utkání bylo dramatické a vyhrocené. Sparta dokonce dohrávala pouze s pěti hráči v poli, když jeden ze sparťanů dostal za nesportovní chování červenou kartu. I přesto Sparta udržela vedení a nakonec zvítězila 14:12. Odvezla si tak ze Zruče n.S. pohár za první místo.

Celkové pořadí: 1. Sparta Praha, 2. Nové Veselí A, 3. Liberec Handball, 4. Nové Veselí B, 5. Havlíčkův Brod, 6. Dvůr Králové, 7. Jiskra Zruč n. S., 8. Kovofiniš Ledeč n. S.
Sestava a branky Jiskry: Roub 11, Kovařík 8, Felis 4, J. Hornát, D. Hornát, D. Korel, a Vávra po 2, O. Šramota a Vrzáček 1, T. Korel, Netolický, M. Šramota a Červinka.

Jiří Dolejší