Fotogalerie: Házenkáři Kutné Hory podlehli na domácím hřišti Úvalům

Kutná Hora - V dalším kole Společné regionální ligy mužů sehráli kutnohorští házenkáři zápas s Úvaly. Opět ale potvrdili špatnou jarní formu a prohráli.

12.5.2008

Z utkání Kutná Hora - Úvaly 28:31Foto: Alois Salák

Nedělní utkání kutnohorského týmu mužů s Úvaly bylo v první desetiminutovce hodně vyrovnané, nejprve vedli 5x o branku domácí, poté 2x o branku hosté. V 10. minutě byl stav nerozhodný 7:7. Poté však hosté zaznamenali 3 branky v řadě, odskočili na 7:10 a jejich herní převaha začala narůstat. Sparta ještě stačila snížit na 9:10 a ve 20. minutě ztrácela pouze dvě branky – 10:12. V závěrečných deseti minutách 1. poločasu však hosté na hřišti dominovali a dokázali odskočit až na rozdíl 6 branek – 11:17. Do kabin poté odházeli s bezpečným a zaslouženým náskokem 5 branek - 12:17.

Na začátku 2. poločasu nic nenasvědčovalo změně, ve 32. minutě vedli hosté 13:19 a v 36. minutě 16:21. Hráči Kutné Hory však poté výrazně zpřesnili obranu a začali se více prosazovat i v útoku. Do 40. minuty snížili na rozdíl 2 branek – 19:21, ve 47. minutě již byl rozdíl pouze jednobrankový – 22:23. Následovalo však několik zcela zbytečných chyb včetně neproměnění několika slibných příležitostí a to dostalo hosty znovu do hry. Třemi rychlými brankami v rozmezí 48. - 50. minuty odskočili na rozdíl 4 branek – 22:26 a v poslední desetiminutovce již své vedení zkušeně ohlídali. Kutné Hoře se sice ještě 2x podařilo snížit na rozdíl 2 branek /24:26 a 25:27/ na víc se však již v závěru utkání domácí nezmohli. Hosté si tak odvezli oba body za tříbrankové vítězství 28:31. Po dlouhé době tak bylo porušeno pravidlo, že v utkání těchto soupeřů vítězil vždy domácí tým, to platilo na 100% od podzimu 2001.

Sparta si tentokrát prohrála utkání velmi špatným výkonem v obraně a to hlavně v 1. poločase. V tom druhém se výrazně zlepšila a stáhla náskok soupeře až na rozdíl jediné branky. Poté však zbytečnými chybami /dvě neproměněné sedmičky Hasalou a Šnajdrem, několik „zazděných“ tutovek a pokažených přihrávek/ napomohla soupeři k uhájení náskoku.

Výkony brankářů byly tentokrát poměrně vyrovnané /ale nic moc/ Malý kryl 7 střel = úspěšnost 18,4%, brankář Úval kryl 10 střel = úspěšnost 26,3%. Poměrně vyrovnané to bylo na nastřelené tyče, domácí 9x, hosté 7x. Hosté však měli více pohyblivých a razantnějších střelců /Březina, Němeček po 8, Kroutil a Polák po 5/ a to bylo proti často chybující obraně domácích rozhodující.
Sparta tak prohrála páté utkání v řadě a znovu potvrdila, že v letošní sezóně se jí herně ani výsledkově vůbec nedaří. Alespoň jediné pozitivum – poprvé od zranění ve 3. podzimním kole se na hřišti objevil Pavel Rudolf, který chodil sice pouze do obrany a jeho účast zde byla dost znát.

Kutná Hora - Úvaly 28:31

Sestava a branky Kutné Hory: Malý /br/ - Hasala 9, Hrčka 5, Šalátek 5, Morysek 4, Hájek 2, Polívka 1, J. Salák 1, Šnajdr 1, Choutka a A. Salák. Vyloučení: 4/5. Sedmičky: 6/4 – 1/1. Rozhodčí: Šulc – Omáčka /oba Praha/. Diváci: 45. Poločas: 12:17.

Zdroj: Petr Vobořil

12.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Technické vychytávky nepomohou, když to špatně funguje mezi sedadlem a volantem

Kostel v Jindicích naplnily tóny vánočních písní

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - O nedělní hudební program se jindickém kostele sv. Václava postarali žáci Základní umělecké školy z Uhlířských Janovicích. Vystoupení s žáky připravil a uváděl její ředitel Ivo Fišer.

Klub panenky pomáhá

Zruč nad Sázavou - Klub panenky ČR z.s. Zruč nad Sázavou se již několik let připojuje k programu vyhlášenému organizací UNICEF "Panenky pomáhají". Panenky pro UNICEF šijí nejen členky klubu, ale inspirují i další jednotlivce a organizace.

V neděli můžete hlasovat pro nejlepší dětský nápad na zlepšení školy ve Zruči

Zruč nad Sázavou – Jak by měla vypadat škola, do které se děti těší? Co by v ní nemělo chybět? Co by se dalo vylepšit? Soutěž Lepší místo ve škole ve Zruči nad Sázavou je právě ve fázi hlasování. Veřejnost může až do neděle 17. prosince posílat své hlasy a podílet se tak na vylepšení zručské základní školy.

OBRAZEM: Tylova herecká škola odehrála reprízu hry Když se zhasne

Kutná Hora - Tylova herecká škola uvedla v neděli 10. prosince na malé scéně Tylova divadla premiéru hry Když se zhasne.