A právě zřejmě díky tomuto povrchu si přivodil ve 2. minutě utkání zranění stehenního svalu hostující Šnajdr, který – na zkoušku – nastoupil od začátku v brance Sparty !!! Po druhé střele a druhé brance domácích musel ve zmíněné 2. minutě střídal a do utkání již nezasáhl. Poté již utkání dochytal Malý. Dle informací domácích funkcionářů však to byl zřejmě jeden z posledních zápasů na tomto povrchu, v letní přestávce by i zde měl být položen povrch umělý !!!

Jinak utkání bylo od úvodních minut hodně vyrovnané, domácí vedli 1:0 a 3:1, hosté vyrovnali na 3:3, později na 4:4. Na vedení domácích 5:4 poté odpověděli tří-brankovou šňůrou a ve 13. minutě byl stav 5:7 pro hosty. Domácí však kontrovali 4 brankovou šňůrou a v 19. minutě prozměnu oni měli k dobru náskok 2 branek – 9:7. Po vyrovnání Sparty na 9:9 ještě domácí 2x vedli o 2 branky – 11:9 a 12:10, v posledních minutách 1. poločasu však hosté opět srovnali krok na konečných 12:12.

Také začátek 2. poločasu byl vyrovnaný, Kutná Hora přešla do vedení 12:13, poté domácí 14:13 a 15:14, opět Sparta 16:17 a zase domácí 17:16 – ve 40. minutě. Další minuty však patřily jednoznačně hostujícím hráčům, kteří do 47. minuty otočili vedení na 17:20 a do 52. minuty zvýšili dokonce na rozdíl 5 branek – 18:23. Škoda však opětovné série zcela zbytečných technických chyb i nedůslednosti v obraně Sparty , které domácí využili ke snížení náskoku na tříbrankový rozdíl, v 54. minutě na 20:23, v 56. minutě na 21:24. Závěrečné minuty utkání již však měli hosté pod kontrolou a nic dramatického se již nestalo. Nakonec se tedy radovali z prvního jarního vítězství / to z 1. jarního kola proti pražské Aritmě bylo po vyřazení tohoto týmu ze soutěže anulováno / o 4 branky v poměru 22:26. Vrátili tak „kolínské rezervě“ podzimní domácí porážku 25:27 !!!

V brance odchytal valnou většinu utkání Malý, který si připsal 13 úspěšných zákroků / úspěšnost 39,4 % /. Střelecky se zadařilo Hrčkovi – 10 pokusů / 8 branek !!! Jeho výkon však hodně snižuje mizerná obrana, což se mu dříve nestávalo. Také Hasala, Hájek a Morysek střelecky nezůstali pozadu. U prvních dvou však bylo k vidění i několik zcela zbytečných chyb v obraně a hlavně v rozehrávce !!! Solidně zahrál Šalátek, hlavně jeho finální přihrávky ve 2. poločase byly hodně důležité a padaly po nich důležité branky. V obraně také byla znát zkušenost Polívky st. a Rudolfa, zatímco mladí hráči Kutné Hory v této činnosti dost zaostávali !!!

A celkový dojem z utkání – Sparta zvítězila zaslouženě, body si odvezla hlavně za zlepšený výkon ve 2. poločasu. Oproti domácím měla širší a vyrovnanější kádr a to se projevilo v poslední čtvrtině utkání !!!

Kolín B - Kutná Hora 22:26

Sestava a branky Sparty: Malý, Šnajdr - Hrčka 8, Hasala 6, Hájek 4, Morysek 4, Šalátek 2, Hovorka 1, Choutka, A. Salák 1, Polívka ml., Polívka st., Rudolf a J. Salák. Napomínání: 3/2. Vyloučení: 3/1. Sedmičky: 1/1 - 3/2. Rozhodčí: J. Mára - J. Svítek (oba Praha). Diváků: 30. Poločas: 12:12.

Zdroj: Petr Vobořil