Muži Jiskry to dokázali, jsou vítězi SRL v házené

Kutná Hora , Kolín - Muži Jiskry Zruč n. S. se stali vítězi sdružené regionální ligy v házené. V neděli 8. června sehráli dvě utkání na hřištích soupeřů. Nejdříve dopoledne v Kutné Hoře a odpoledne v Kolíně. Oba zápasy dokázali vyhrát a tím i vybojovat prvenství v SRL pro sezonu 2007 – 2008.

12.6.2008

Z utkání SRL Kutná Hora - Zruč n. S. 18:21Foto: Alois Salák

I. zápas: Dopolední zápas v Kutné Hoře byl z pohledu Jiskry nervózní a hra neurovnaná. Důvodem byla absence některých hráčů základní sestavy / Švarc, Řimnáč, Quirsfeld / a také kluky svazovala povinnost zvítězit a uchovat si naději na 1. místo v SRL. Domácí Kutná Hora si tak v průběhu prvního poločasu udržovala těsné vedení a to až do 25. minuty. Poslední pětiminutovka však patřila hostům ze Zruče n. S., kteří vstřelili 3 branky po sobě a do kabin odcházeli s těsným náskokem 11:10. Po závěrečném poločasovém hvizdu velmi slabých rozhodčích došlo na hřišti ke strkanici a následné diskvalifikaci domácího Hrčky a hostujícího Dolejšího. Pro obě družstva to bylo citelné oslabení.
Druhou polovinu utkání začala lépe Zruč n. S., která na vyrovnání domácích odpověděla šňůrou 4 branek a dostala se tak ve 40. minutě do vedení 15:11. Po zbytek utkání už Jiskra nepřipustila komplikace a udržovala si dvou až tříbrankové vedení. Domácím svitla poslední naděje v 56. minutě, kdy dokázali snížit na 18:19, ale Jiskra odpověděla také vstřelením dvou branek a zvítězila 21:18. V nepříliš pohledném utkání vybojovala Jiskra cenné body a vzápětí odjela do Kolína, kde ji čekal poslední zápas sezony.

Sestava a branky: Felis 7, Bohm 6, Kuchyňka 3, Vrzáček 3, Dolejší 2, J. Hornát, Kaplan a brankáři Dejda a Vodrážka.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

II. zápas: Aby muži zvítězili v celé soutěži museli v odpoledním utkání v Kolíně vybojovat alespoň bod. Úvod utkání však Jiskra prospala a v 10. minutě prohrávala 6:3. Následně však šňůrou pěti branek otočila vývoj utkání ve svůj prospěch a ujala se vedení 8:6. Domácí Kolín už po zbytek utkání do vedení Jiskra nepustila. Když zručáci v závěru poločasu odskočili na 13:9 bylo o vítězi prakticky rozhodnuto.
Druhá polovina utkání se už dohrávala pouze z povinnosti. Domácí na zvrat neměli a hosté se přizpůsobili poklidnému tempu zápasu. I přesto si Zruč neustále udržovala 4 – 5 ti brankové vedení. Utkání se dohrálo v přátelském duchu a po závěrečném hvizdu rozhodčích byl na ukazateli skóre stav 24:21 ve prospěch Jiskry.
Tímto vítězstvím Jiskra Zruč n. S. potvrdila prvenství ve sdružené regionální lize v házené pro sezonu 2007 - 2008 a z rukou předsedy Středočeského svazu házené pana Libora Skružného převzala pohár pro vítěze soutěže. Po návratu do Zruče n. S. muži naplnili pohár šampaňským a náležitě oslavili 1 místo v SRL, se kterým před sezonou nikdo nepočítal. Jiskra si vybojovala právo účasti ve 2. lize pro příští sezonu. Tuto možnost však po zvážení situace nevyužije a postupu se zřekl i druhý tým soutěže celek Chodova. Takže ze Středočeského kraje letos do 2. ligy nikdo postupovat nebude.

Sestava a branky: Bohm 10, Vrzáček 4, J. Hornát 4, Felis 4, D. Hornát 2, Kuchyňka, Kaplan, Šramota, Korel a brankáři Vodrážka s Dejdou.

Zdroj: Jiří Dolejší

12.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Cantica odehrála adventní koncert v kostelíku sv. Bonifáce v Lochách.

KRÁTCE: Cantica odehraje adventní koncert u Matky Boží

Policisté vyjížděli hned ke třem dopravním nehodám

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek 14. listopadu řídila kolem sedmé hodiny ráno řidička vozidla značky Škoda Felicia po silnici číslo 338 ve směru od obce Žaky do obce Čáslav.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Ratajská alej má druhé místo v kraji v soutěži Alej roku 2017

Rataje nad Sázavou - Zámecká alej Rataje je druhou nejhezčí alejí ve Středočeském kraji v rámci soutěže Alej roku 2017. Vítězství v kraji brala alej mezi obcemi Skupice a Huslík, pro kterou hlasovalo 166 příznivců.