„Těžká technická trať, spousta bláta a kamení, prostě vše co k enduru patří. Spousty fandících diváků podél trati. Přenádherné divácky atraktivní rychlostní zkoušky, na kterých se rozhodovalo o Mistru České republiky,“ řekl za pořadatelský tým Petr Čálek. Zvláště napínavý souboj se odehrál v nejsilnější kategorii E3 Mezi Vítem Kuklíkem a Radkem Tomanem, rozhodlo se až na posledním Crosstestu na Koblasku. Mistrem republiky se stal Radek Toman (Betong Haruda Team) před Vítem Kuklíkem (SKMP Praha - KTM Sette) a Milanem Kubíkem (Motoklub Chrastava). Ve třídě E2 bojovali o titul Martin Kuklík s Michalem Rudolfem. Mistrem se stal mladší z bratrů Kuklíků Martin (SKMP Praha - KTM Sette) před Michalem Rudolfem (Betong Haruda Team) a Lukášem Sedláčkem (KBS UAMK Unhošť). V obsahově nejslabší třídě E1 zvítězil David Čadek (SKMP Praha – KTM Sette) před Jakubem Horákem (KBS UAMK Unhošť) a Tomášem Loukotou (ENC Racing CZ). V MČR startoval ve třídě E2 Petr Tvrdík (Enduroklub Zruč nad Sázavou) z Chabeřic a v celkovém hodnocení skončil na výborném osmém místě. V přeboru ČR ve třídě E3 zvítězil v obou dnech Roman Děd (RMK Vrchlabí) v E2 v sobotu zvítězil místní Jirka Pošík ml. před Svatoslavem Boučkem (MOTOHORA.cz) a ve druhém dni si pořadí obrátili. Oba, ale postupují do Mistrovství české republiky. PČR E1 vyhrál věkem už veterán Lubomír Vojkůvka (SMS Endura Benešov) a v příštím roce bude prohánět mladíky v MČR. Kategorii Veterán nad 50 let zvítězil po oba dny legendární Jiří Císař (SMS endura Beroun) a ve veteránech nad 40 let vyhrál oba dny Zdeněk Hora (MOTOHORA.cz). V kategorii Veterán nad 40 let obsadil celkově páté místo uhlířskojanovický Jarda Nešpor. V Kategorii E2 startovali kromě Jirky Pošíka ještě janovičáci Zdeněk Lopour (TM 250) v sobotu 34. místo, 45. v PČR a Petr Čálek (KTM 400) v sobotu 26., v neděli 21., celkově 24. v PČR, ze Sázavy Roman Keltner (Husaberg 450) v sobotu 27., v neděli 19.,celkově 36. místo v PČR .Ve třídě E1 obsadil Chabeřický Luboš Tvrdík v sobotu 15. a v neděli 12. místo, v celkovém hodnocení PČR E1 12. místo.
„Věříme, že dalšímu pořádání těchto závodů nebude stát nic v cestě a setkáme se i v příštím roce,“ přál by si pořadatel Čálek.

Zdroj: Petr Čálek