Jak jste spokojený s dosavadním účinkováním týmu?
S dosavadním účinkováním a výsledky jsem zatím velmi spokojen. Za čtyři roky se nám podařilo to, co se jiným týmům nepodařilo za celou svoji existenci. Např. titul mistra republiky, stříbrná z mistrovství Evropy, z mistrovství světa bronzová, asi si tedy nemůžeme nic lepšího přát.

Jak hodnotíte zimní přípravu svých svěřenců?
Zimní příprava proběhla podle plánu. Každý ze závodníků si vlastně podniky už plánuje sám podle toho, jak na tom momentálně je. Podle zdravotních testů každý ví, jak na tom sám je.

Do týmu přišly čtyři nové tváře. Co se od nich čekáte?
Přišel Ondra Zelený s kategorie elita, od něj si slibuji, že dostane do závodění nový motiv, nový impuls a vrátí se zpátky na to desáté patnácté místo v republice a bude pokračovat dál. Dále přišla Iva Pechoutová. To je staronový člověk. Ona byla skoro rok nemocná, takže ta by mohla jezdit do čtvrtého pátého místa v ženách. Další novou tváří je Robin Spatek. To je loňský junior, nyní třiadvacítkář. Tam si myslím, že je schopen jezdit do dvacátého místa v elitě popř. v třiadvacítkách. A poslední nová tvář je Matěj Hejnyš. Jezdí kategorii kadet, tam je to spíše sázka na to mládí.

Co čeká jezdce v nejbližší době?
Teď o víkendu se pojede první Český pohár v Pardubicích a pak pojede Jarda Kulhavý světový pohár v Belgii v Houffalize, kde plánuje Jarda nominaci na olympijské hry. Týden na to je čeká další světový pohár v Německu v Offenburgu a nakonec bude světový pohár ve Španělsku v Madridu. Tím vlastně končí nominace celá nominace na olympiádu, kde se buď nominuje Jarda Kulhavý nebo Milan Spěšný, aby měl jeden nebo druhý čas se dostatečně připravit na olympiádu.

Podle vás se nominuje Kulhavý nebo Spěšný?
Byl bych špatný manažer, kdybych řekl, že tomu nevěřím. Jarda pro to udělal maximum a musím říct, že víc jak padesát bodů, které Jarda získal, tak to pomohlo tomu, že tam může jet alespoň jeden člověk. Myslím si, že si to Jarda zaslouží, že to teď potvrdí a že pojede on. On už to také i okusil, takže by nejel do něčeho neznámého.