Jednalo se o hodně těžký závod v rozbláceném terénu, který bral závodníkům s každým kolem více sil. První bitva se naštěstí více vydařila kutnohorskému jezdci, který od startu jezdil okolo dvacátého místa a nakonec cílem projel jako 25. se ztrátou necelých devíti a půl minuty na prvního Absalona. „Mám radost! Je to super výsledek, měl jsem z toho trochu strach, co udělá ten třítýdenní výpadek, kdy jsem nemohl trénovat podle svých představ, ale ukázalo se, že jsem na tom dobře. Čekal jsem ale, že půjdu víc dopředu. Jezdil jsem okolo dvacítky, jednou jsem byl snad patnáctej, ale chtěl jsem si jet svoje. Dobře jsem odstartoval, ale a ke konci jsem chtěl ještě zrychlit, ale to se mi moc nepovedlo.“ zhodnotil své počínání na trati Jaroslav Kulhavý.

Jeho protějšek v boji o nominaci na olympiádu skončil o několik pozic za ním. Milanovi Spěšnému se totiž v Houffalize obecně příliš nedaří a tak není překvapením až 46. místo. „Udělal jsem chybu, přehustil jsem pláště a vidlici, jak ta trať vysychala, tak mi to hrozně klouzalo a drncalo. Rozptylovalo mě to. Seděl jsem na tom jak bábovka, vůbec jsem si s tím kolem nehrál. Docela dobře jsem odstartoval, ale pak jsem neměl jiskru. S výsledkem nejsem nespokojenej, tady mi to nikdy nešlo. Myslím, že v Offenburgu a Madridu to bude lepší. Nedělám si z toho hlavu,“ uvedl pro internetové stránky www.mtbs.cz Spěšný.

První třetina nominace do Pekingu je tedy za námi. Dá se konstatovat, že lépe vykročil Jaroslav Kulhavý. Nic to ovšem zatím ještě neznamená. Spěšný má možnost začít s obratem už tento víkend v německém Offenburgu, kam se všichni rovnou z Belgie přesunuli. Snad to ale tentokrát opět dopadne lépe pro našeho kutnohorské jezdce a jeho stáj Michelin Specialized MTB Kutná Hora.

Zdroj: www.mtbs.cz