Závod žen, kterému chyběla některá esa, vyhrála domácí favoritka Marie-Helene Premont (Rocky Mountain) v čase 2:06:30 hod., druhou Catherine Pendrel (KAN, Luna Women's) porazila o 2:53 minuty a třetí Lene Byberg (NOR, Specialized) o 4:28 minut. Kateřina Nash (Luna Women's) vyjela vynikající 7. příčku (-7:33 min.), to ji posunulo na desáté místo v průběžném pořadí. Tereza Huříková (Česká spořitelna MTB) byla s patnáctým místem nejlepší závodnicí v kategorii do 23 let.

Těsně před startem závodu mužů ohlásil úřadující mistr světa, že raději startovat nebude, včera si totiž při pádu poranil koleno, kde má nyní několik stehů. Julien Absalon měl tak poměrně snadnou cestu k vítězství, navíc, když Jose Antonio Hermida měl krkolomný pád a propadl se. Druhé místo se tak podařilo vybojovat domácímu borci Geoffu Kabushovi (Maxxis), bronz putuje zásluhou Burryho Standera (GT) do Jihoafrické republiky.
Vynikající výkon podal Jaroslav Kulhavý (Michelin Specialized), dojel šestý i s výměnou jednoho defektu. „Ráno jsem byl trochu rozkoplej, pod oknama jsme měli párty a já spal jen tři hodiny. Naštěstí to nemělo efekt v závodě, jelo se mi dobře. Je velká škoda, že jsem měl ten defekt, to pátý místo bych udržel, možná i sjel čtvrtýho,“ řekl Kulhavý v cíli.
Jan Škarnitzl (dimp Giant) zajel také skvělou - 27. příčku a byl vyhodnocen jako třetí nejlepší "třiadvacítkář". Na dalších místech: 30. Jiří Friedl (Merida Biking), 38. Josef Kamler (Česká spořitelna MTB), 41. Matouš Ulman (Scott&Hagget).

Zdroj: mtbs.cz